Skocz do zawartości

Yamaha Rn602, wymiana kolumn


Agnieszka Wysocka

Recommended Posts

1 godzinę temu, Arekszcz napisał:

Nie no tu się nie zgodzę od opticonow 8 siedzę 2,40m i jest bardzo dobrze wiec mysle ze to naprawdę jest kwestia tego czego oczekujemy itd ale zapewniam ze dźwięk jest bardzo dobry 

Widzisz, takie jest piękno audio. Wszystko jest subiektywne. Przy takim samym dystansie odsłuchu ty potrzebujesz podłogowek, a ja monitorów. Jeśli jednak mielibyśmy możliwość przeprowadzenia ankiety wśród wystarczająco dużej grupy osób, większość pewnie wskazałaby na kolumny podstawkowe jako te zapewniające odpowiednie wrażenia muzyczne (dla tak małego pomieszczenia i odległości odsłuchu).

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Walezy napisał:

Widzisz, takie jest piękno audio. Wszystko jest subiektywne. Przy takim samym dystansie odsłuchu ty potrzebujesz podłogowek, a ja monitorów. Jeśli jednak mielibyśmy możliwość przeprowadzenia ankiety wśród wystarczająco dużej grupy osób, większość pewnie wskazałaby na kolumny podstawkowe jako te zapewniające odpowiednie wrażenia muzyczne.

Właśnie tak i serio chciałbym kiedys zestawić np takie np Goldy 100 z moimi żebym was „podstawkowcow” ( bez urazy ;)) zrozumieć.   Wychowałem się na technics 750 może inne korzenie ;) szkoda jest jedna ze każdy z innego zakątka polski bo byłoby można robić doświadczenia face to face ;) 

To jak z przyprawami dla jednego ostre dla drugiego nie dosolone

jeden słucha cichutko z lampka wina drugi głośniej z piwem a trzeci z cola ;) jednak może nie jestem mega osłuchany ale nie skreslajcieeee podogowek 😛

Ankiety musiałby być wśród osób które miały u siebie i monitory i podłogowe 

Tych samych klas ;) 

czasami się zastanawiam tabelki wykresy a później i tak wszystko weryfikują te subiektywne doznania warunki odsłuchowe itp

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Agnieszka Wysocka napisał:

Jeżeli chodzi o kolumny podłogowe Q Acoustics QA 3050i oraz Perl 25 to obie propozycje mają bass reflex umiejscowiony z tyłu. Nie jestem w stanie postawić ich dalej od ściany, 10 cm to max. 

Ok, poczytaj watek bass reflex który napisałem.

17 godzin temu, Agnieszka Wysocka napisał:

Możecie mi powiedzieć jeszcze jak wygląda wypożyczenie kolumn do odsłuchu w domu?

U nas na stronie masz cała instrukcję :)

Po prostu coś od nas weź i zacznij testować. Aby jednak to szło do przodu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, petroff napisał:

A mieliśmy pomóc Pani @Agnieszka Wysocka, idee były szczytne, a wyszło jak zwykle. Czyli przepychanka. Miejmy nadzieję, że Pani Agnieszka coś z tego wyniesie dla siebie. 

 Wiadomo że każdy oczekuję czegoś innego od dźwięku i spory będą zawsze 😉 Ja z mojej strony bardzo wam dziękuję że padło tyle propozycji, przynajmniej mam w czym wybierać😊 Staram się wam odpisywać tutaj w miarę możliwości, może nie wszystkim za co przepraszam ale czytam wszystko i biorę pod uwagę wasze wszystkie propozycje. 🍺

3 minuty temu, S4Home napisał:

Ok, poczytaj watek bass reflex który napisałem.

U nas na stronie masz cała instrukcję :)

Po prostu coś od nas weź i zacznij testować. Aby jednak to szło do przodu.

OK, dziękuję za informację, teraz wiem jak to wygląda. Wezmę to pod uwagę😊 Najpierw muszę odesłać Pearl 27.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...