Skocz do zawartości

Dzielony wzmacniacz lampowy DIY SE KL.A. Ultra Linear.


Recommended Posts

Witam.

Ostatnia moja 8 lampowa konstrukcja wydobyta z szafy po prawie dwóch latach, właściwie to nic specjalnego na zakończenie mojej zabawy w DIY. Konstrukcja podzielona jest na zasilacz i właściwy wzmacniacz. Zastosowane lampy w stopniu mocy 4 X 6P14P, na wejściu pracuje po jednej lampie ECC82 - połówki lamp połączone są równolegle oraz po jednej lampie ECC83. Do barwy tonu zastosowałem potencjometry ALPS 4 X 470K, do regulacji wzmocnienia ALPS 2 X 50K. Wzmacniacz posiada bardzo wygodny układ na przekaźnikach direct włączający regulację barwy tonu w zależności od potrzeby. Panele frontowe wycięte z plastra aluminium o grubości 6 mm, panele i obudowy malowane natryskiem proszkowym. Osobne zasilacze dla kanałów L - R  posiadają dość spore pojemności elektrolitów, wydajny transformator toroidalny i kilka układów wspomagających, Obudowy posiadają sporo otworów wentylacyjnych zapewniając należyte chłodzenie, lampy są bezpiecznie zamknięte w obudowie. 

1a) Dzielony wzmacniacz lampowy DIY KL.A Ultra Linear.JPG

2a) Dzielony wzmacniacz lampowy DIY SE. KL.A Ultra Linear.JPG

3a) Dzielony wzmacniacz lampowy DIY KL.A Ultra Linear.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Pozwolę sobie zamieścić dwa zdjęcia z końcowego pomiaru dolnego i górnego pasma przenoszenia. Wzmacniacz posiada na panelu tylnym przełącznik USZ o pięciu ustawieniach głębokości USZ przy cichym, średnim, głośnym odsłuchu muzyki. Zastosowałem montaż na listwach montażowych oraz układów wspomagających na małych płytkach pcb. Jedna duża płyta pcb może po kilku latach użytkowania sprawiać różne niespodzianki, znam to. Nie korzystam z cudzych projektów polegającym na wkładaniu elementów do gotowej pcb, jest to łatwe i przyjemne ale nie uczy samodzielności w montażu. Zasilacz posiada wspólny TS 200 VA z osobnymi napięciami żarzenia oraz napięciami anodowymi dla lewego i prawego kanału. Zasilacze żarzenia 12,6V dla  L - R  są stabilizowane, oprócz żarzenia 2 X 6,3V dla lamp mocy, kilka stabilizowanych zasilaczy dla układów wspomagających jak Soft Start, układ opóźniający ze Stand-by, selektor wejść, przełącznik impedancji 4 - 8 Ohm na przekaźniku oraz układ barwy tonu / direct. Do filtracji użyłem 4 X 560 uF na jeden kanał co gwarantuje długą pracę zasilacza, zapasem zgromadzonej energii oraz gwarantuje kompletną ciszą w głośnikach. Wcześniej zasilacz przeznaczony był do wzmacniacza na lampach 6550, jednak zarówno płytkie obudowy jak i masywne ciężkie transformatory toroidalne nie pozwoliły na realizację.

Wykorzystałem tylko część schematu firmy Audio Note 4 X EL84 SE. KL.A bez zasilacza.

Pozdrawiam.

-

DSC02905 a).JPG

DSC02920 b).JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...