Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe/monitory


Adi777

Recommended Posts

Witam. Mam w planach zakup jakichś fajnych kolumn głośnikowych. Będą współpracowały z laptopem, i tu pierwsze pytanie. Mam laptopa firmy Huawei, model Matebook D14, więc karta zintegrowana, czyli krótko mówiąc - tak średnio bym powiedział, tak średnio. Rozumiem, że zewnętrzna karta dźwiękowa/DAC byłby koniecznością, jeśli chciałbym wyciągnąć maximum z kolumn? Myślałem nad czymś w stylu Edifier S2000MKIII, albo Presonus Eris E4.5, ADAM Audio T7V, Focal Alpha 80. Pomieszczenie odsłuchowe będzie miało około 12-13m2. Słucham muzyki rockowej, jazz-rocka/fusion, jazzu, muzyki filmowej, klasycznej, z gier video, trochę elektroniki - czyli dosyć szerokie spektrum. Budżet - nie do końca określony, ale około 3000 zł. Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymienione to monitory służące do domowej pracy studyjnej. Ich charakterystyka ze względu na przeznaczenie jest mocno specyficzna, może się okazać, że dźwięk z nich jest zbyt suchy, płaski i techniczny. Masz dwie drogi, kupić dobrą kartę dźwiękową zawierającą na pokładzie DAC i wzmacniacz i do tego normalne kolumny podstawkowe HiFi, albo kartę dźwiękową z DAC-iem bez wzmacniacza i do tego kolumny aktywne HiFi. Zamiast typowych kolumn HiFi można spróbować monitory aktywne, ale efekt może być taki jak napisałem na początku. Mam wrażenie, że najbezpieczniejszy i najszerszy wybór byłby przy pierwszej opcji - karta z DAC-iem i wzmacniaczem plus normalne kolumny podstawkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z kolumn aktywnych w tym przedziale cenowym miałbyś dynamiczne Klipsch the Fives lub  muzykalne System Audio Saxo 3 Active. Warto byłoby jednak zwrócić uwagę na mały wzmacniacz Topping MX3, który posiada wbudowany DAC. Komputer podłączysz kablem USB i wykorzystasz pełen potencjał tego urządzenia. Polecam w przypadku tego wzmacniacza kolumny Q Acoustic 3020i, które zapewnią przestrzenne brzmienie z mocnym dołem. Jeśli chciałbyś poprawić szczegółówość oraz sprężystość basu to Monitor Audio Bronze 50 sprawdziłyby się bardzo dobrze. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2021 o 01:59, Adi777 napisał:

Hej, kolumn pasywnych nie chcę, tylko aktywne. Po głowie chodzi mi Edifier S3000 Pro, ewentualnie Edifier S2000MK3.

Jeśli przełączalne tryby charakterystyki brzmienia naprawdę działają  tak jak zachwala producent, to S3000 Pro być może jest wartym  do rozważenia rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, greg235 napisał:

Jeśli przełączalne tryby charakterystyki brzmienia naprawdę działają  tak jak zachwala producent, to S3000 Pro być może jest wartym  do rozważenia rozwiązaniem.

Czytałem recenzję modelu S2000MKIII - właśnie, nie 3, tylko III 😉, ale mniejsza o to, i bardzo są chwalone te głośniki, a recenzent jest bardzo szanowany, więc raczej wie, co pisze. To już nie są komputerowe "pierdziawki", jak to czasami się mówi, ale raczej pełnoprawne kolumny, i to podobno bardzo dobrej jakości, jak na swoją cenę. W domu w Polsce mam Edifiery R2730DB, jako głośniki komputerowe, i jest to całkiem fajny sprzęcik. Te S2000MKIII chyba nie potrzebują karty dźwiękowej/ DAC-a, bo mają go wbudowanego, a to dodatkowy plus. Grałbym i tak pewnie przez Bluetooth z odtwarzacza audio Shanling M1, plus YouTube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...