Skocz do zawartości

Impedancja głośników


Jacunkie

Recommended Posts

Witam, cześć Wam. Od kilku dni jestem posiadaczem sprzętu Yamaha R-N602 + CD-300 + głośniki Elac Debut B6.2. Sprzęt się jeszcze nie wgrzał, kupiłem okablowanie Audioquest 14/4. Jestem w temacie zielony, "bawię się" sprzętem.  Zmieniłem impedancję z 8(domyślnie) Ohmów na 4. Jest napisane w instrukcji, ze ta opcja dla głośników o impedancji od 4 ale mniej niż 8 Ohmów. Zajrzałem na tył głośników, jest napisane 6 Ohmów. Boję się trochę, że moze dojść do jakiegoś zwarcia. Zostawićna tych 4 Ohmach czy dać tak jak było na 8? :D

16188598361666574919781058704387.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Walezy napisał:

Jakiekolwiek ustawienie wybierzesz nic się nie stanie. Elac maja minimalna impedancje  przy 150-350 Hz na poziomie 5-5.5 Ohm. Ustawienie na 4 Ohm ma na celu ochronę końcówki mocy poprzez ograniczenie mocy wyjściowej. 
Ja bym zostawił 8 Ohm.

Okej, najwyżej zmienię później. Czy coś jeszcze mogę zrobić żeby dopieścić dźwięk?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Walezy napisał:

Ustawienie na 4 Ohm ma na celu ochronę końcówki mocy poprzez ograniczenie mocy wyjściowej. 

Akurat ten amplituner nie ma problemu z rozwijaniem mocy na niższej impedancji.

16 godzin temu, Jacunkie napisał:

Zmieniłem impedancję z 8(domyślnie) Ohmów na 4. Jest napisane w instrukcji, ze ta opcja dla głośników o impedancji od 4 ale mniej niż 8 Ohmów. Zajrzałem na tył głośników, jest napisane 6 Ohmów. Boję się trochę, że moze dojść do jakiegoś zwarcia. Zostawićna tych 4 Ohmach czy dać tak jak było na 8? :D

Należy ustawić niższą impedancję w amplitunerze, tym bardziej iż jest taka możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...