Skocz do zawartości

Kino domowe 5.5k vs stereo 4.5k


Unknown

Recommended Posts

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Myślę, że to jest dobry kierunek po prostu zrobić dwa systemy jeden pod KD i drugi do stereo.

Tuś mi brat.

Oczywiście, że jak są takie możliwości to lepiej. Można sobie jakiś film oglądać w czasie jak druga połówka w innym pokoju czyta książkę i słucha przy tym muzyki. I odwrotnie.
Lub dzieciaki oglądają jakąś bajkę a my sobie ze znajomymi degustujemy małe co nieco.

Polecam tego rodzaju rozwiązanie gorąco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Oczywiście mogę coś polecić do DRA-800H, ale widzę jak temat się rozwija i jednak chyba taki kompromis nie będzie dla Ciebie satysfakcjonujący. Co do samego łączenia KD i STEREO to uważam, że to nie jest dobry pomysł po prostu za dużo wszystkiego w torze. Każde urządzenie, komponent wpływają na siebie a co z tego wyjdzie to już nawet nie chcę myśleć. 

Myślę, że to jest dobry kierunek po prostu zrobić dwa systemy jeden pod KD i drugi do stereo.

Z tym właśnie wiążą się moje obawy. Dlatego pytałem czy ktoś może już testował taką konfigurację i jest w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat.

Tak, to w zasadzie było moje pierwsze założenie, tyle że myślałem raczej o amplitunerze stereo, a nie wzmaku+streamer. Jak pisałem, lubię elastyczność i możliwość wykorzystania dobrych frontów w kombinacji amplituner+wzmak po preout, skupiłoby cały system w jednym miejscu. Drugi pokój do odsłuchu mam, ale nie wspomniałem że jest mniej ustawny. No i trzeba dokupić kolejne dwie kolumny, co sprawia że budżet za dwie pary będzie niższy niż za jedną lepszą, w scentralizowanym układzie. Ot, dylematy jakich widzieliście tutaj pewnie wiele. ;)

5 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ok. Racja

Tylko ze tworząc jeden "wspólny" zestaw mozna zaatakowac lepsze fronty bo oszczedzamy na tych z drugiego pokoju!

Wiec sumarycznie mozna chyba lepiej wejsc w jeden set a porządny!

Otóż to. Dodatkowo co zagra lepiej? Droższe fronty w kombinacji ampli+wzmak, czy tańsze pod samym wzmacniaczem w drugim pomieszczeniu. Mam CD Technicsa, ale jednak nadal wypada dokupić obsługę sieciową. Kolejny wydatek.

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Oczywiście, że jak są takie możliwości to lepiej. Można sobie jakiś film oglądać w czasie jak druga połówka w innym pokoju czyta książkę i słucha przy tym muzyki. I odwrotnie.
Lub dzieciaki oglądają jakąś bajkę a my sobie ze znajomymi degustujemy małe co nieco.

To jest jakiś argument, bo akurat w tym drugim pokoju będzie też mały kącik czytelniczy, jako że zarówno ja jak i moja druga połówka, czytamy dużo (Kindle team). Dodatkowo rozmawiałem dziś z ojcem, oprócz CD Technicsa przywiezie mi wzmacniacz Diory. Co to jest a cudo, nie mam pojęcia (chodzi oczywiście o model, o marce słyszał chyba każdy). Tym bardziej nie wiem czy to jest sensowna podstawa jakiegokolwiek systemu stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Unknown napisał:

Czy możesz odpowiedzieć na moje wcześniejsze wątpliwości - jak dużym wąski gardłem jest tutaj amplituner przy podłączeniu zewnętrznego wzmacniacza pod stereo?

Czyli mówimy o jakości PRE OUT. Moim zdaniem to że zasykasz fajne kino i dobre stereo jest akurat większą zaletą. W tym budzecie PRE OUTY będą podobnej jakości.

21 godzin temu, Unknown napisał:

e wzmacniaczy z preout - Yamaha RX-V6A i Denon AVC-X3700H. Ten drugi już znacznie ponad wstępny budżet, ale ostatecznie jestem w stanie go nagiąć. Oczywiście problem z dostępnością, nigdzie nie ma tych modeli. Najwcześniej w połowie maja można na coś liczyć. Chyba że któryś ze sklepów posiada coś na stanie?

Połowa Maja to najwczesniej.

W Denonie płacisz za większą funkcjonalność;

Lepsza kalibracja, 3 HDMI OUT itp

Albo dwa osobne systemy. I przepinać na bananach. Ja jestem zwolennikiem takiego rozwiązania.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...