Skocz do zawartości

Faule i czerwone kartki, czyli nie lubimy rozdawać banów


Recommended Posts

...ale czasem będziemy musieli...

Cześć,

jako że wiele się na forum ostatnio wydarzyło i w celu uniknięcia kolejnych nieporozumień, krótkie info w związku z tym, że warto dbać o kulturę wypowiedzi oraz tak wszystkim potrzebny spokój. I co, jeśli tak się nie dzieje.

Na forum mogą ścierać się różne poglądy, jednak wszelkie dyskusje powinny być prowadzone w sposób (jednak) wyważony. Jak wiemy, bywa różnie, zatem oto zasady obowiązujące tych, którzy z jakichś względów będą woleli używać podwórkowej łaciny.

Wyzwiska i wycieczki osobiste są niedopuszczalne, wiemy także bardzo dobrze, że istnieją granice ironii, sarkazmu, złośliwości, wyśmiewania, heheszek, żarcików - jak zwał tak zwał. 

Przypominam,że jesteśmy na forum audio i obracamy się wokół tematów audiofilskich.

1. Sporadyczne OT są dopuszczalne, ale nie mogą przeważać w danym temacie, a tym bardziej stanowić zapisu z pola bitwy.
2. Posty zawierające obraźliwe treści będą kasowane.
3. Offtopy-spory-na-te-same-tematy z działów poradnikowych będziemy przenosić do oddzielnych, tworzonych na potrzeby chwili wątków, tak aby zainteresowani spierali się w nich dalej, a pozostali mogli udzielić odpowiedzi pragnącemu ją uzyskać. Przy okazji spytam, a jest to mój offtop i pytanie retoryczne, czemu służy doradzwo w tym stylu...

Reasumując, za wykroczenia niezgodne z netykietą i zasadami panującymi na forum, osobnicy nastawieni wojowniczo (nieważne, kto zaczął) będą otrzymywać:

1. Ostrzeżenie
2. bana na 3 dni (w razie ostrego przesolenia zupy - bez ostrzeżenia),
3. bana na tydzień,
4. bana na miesiąc,
5. ...a na koniec zostanie im zablokowane konto.

Dodam, że założenie drugiego profilu zakończy się jego permanentnym zablokowaniem.

Pozdrawiamy,
Ola & @RoRo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

Reasumując, za wykroczenia niezgodne z netykietą i zasadami panującymi na forum, osobnicy nastawieni wojowniczo (nieważne, kto zaczął) będą otrzymywać:

1. Ostrzeżenie
2. bana na 3 dni (w razie ostrego przesolenia zupy - bez ostrzeżenia),
3. bana na tydzień,
4. bana na miesiąc,

Rozumiem, że jak dostanę bana na 3 dni, tydzień, miesiąc to zostanę o tym poinformowany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

2. Posty zawierające obraźliwe treści będą kasowane.

Dobrze by było jakby faktycznie reakcja z Waszej strony następowała.

Tu macie przykłady wypowiedzi które były raportowane, nie są na pewno zgodne z tym co napisaliście a wcale nie zostały skasowane.

Może ich autorzy zostali ukarani, tego oczywiście nie wiem, ale pozostawieni tych obraźliwych wpisów tylko zachęca innych do tego rodzaju retoryki.

 

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Redakcja AUDIO napisał:

Przy okazji spytam, a jest to mój offtop i pytanie retoryczne, czemu służy doradzwo w tym stylu...

Olu, oznaczenie pytania jako retoryczne było sprytne, ale mimo wszystko - czując się poniekąd wywołany do tablicy - pozwolę sobie odpowiedzieć na nie.
Tamto doradztwo (swoiście wykorzystujące narzędzie kontrastu) było jedynie "wsparciem" i tłem do głównej dyskusji, która toczyła się z tym samym użytkownikiem w międzyczasie i prawdopodobnie umknęła Twej uwadze. W trakcie tamtej głównej dyskusji, w dużej mierze dzięki argumentom obiektywistów, kolega Sergiusz ewoluował następująco:

  1. Sergiusz wierzący
  2. Sergiusz powątpiewający
  3. Sergiusz oświecony
  4. Sergiusz obiektywny

Widać na tym przykładzie, że forum może uchronić przed wydaniem kilkunastu tysięcy zł na rzeczy, które rzekomo mają poprawić brzmienie, a które kompletnie nic słyszalnego nie wniosą do jakości dźwięku, więc są tylko drogim audiofilskim gadżetem. W związku z tym, za zupełnie błędne uważam Twoje rozumowanie, że gdy ktoś prosi o poradę "jakie kable bi-wire", to powinien otrzymać tylko odpowiedzi w stylu "takie lub takie" - pomimo tego, że stosowanie kabli bi-wire w ogóle nie ma żadnego sensu (czemu dowodzi nauka, wiedza, pomiary oraz ślepe testy odsłuchowe). To już oczywiście nie moja sprawa, ale chciałem jedynie zwrócić uwagę, że ustanawianie takich zasad udzielania porad jest wspieraniem mitologizacji HiFi i wynikającego z niej golenia klientów audio na kasę.

Może czasami nieco przesadzałem z ostrością argumentów i narzędziami kontrastu 😉 ale po prostu należę do tych osób, którym ciężko spokojnie przejść obok "rozboju w biały dzień". Ze mną już nie będzie problemu na forum, obiecuję. Życzę Ci wytrwałości w sprawiedliwym i obiektywnym ocenianiu ironii i żartów innych innych użytkowników.
Pozdrowienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry krok. Ja również jak przeginam(a zdarza mi się) liczę się z karą i w pełni ją zaakceptuje. 

Tomku forum nie ma za zadanie chronienie kogokolwiek przed wydaniem lub zaoszczędzeniem pieniędzy. To nie jest jakiś nadrzędny cel forum. Sprzęt kupują ludzie dorośli odpowiedzialni za swoje wybory, nawet nieświadome. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMBe z tego, co widzę po IP to Twoje pierwsze konto ma nick Stolarz...

@HQ150 masz rację, niemniej obie strony wczoraj przeciągnęły strunę, więc ostatni raz przymykam na to oko 

@TomekN masz rację w tym, zresztą koledzy z "drugiego obozu" też o tym pisali, że niejednego uchroniliście przed wydaniem pieniędzy na cuda, ale chodziło mi tu o szyderstwo, które pogania szyderstwo. Tylko tyle.

 

PS. A teraz muszę się wyłączyć i przerzucić na newsy na www, bo się z nich zaraz nie wygrzebię 🙂😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław - myśle, ze są i potrójni. Ale, pomijając złamanie regulaminu, gdzie honor? Kiedy komuś zamknie się drzwi, ten wchodzi oknem aby zapytać kiedy drzwi sie otworzą, przy okazji przewracając kilka mebli. Żenada totalna, o dobrych obyczajach nie wspomnę. Może jestem za stary żeby to zrozumieć.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To mamy tu więcej podwójnych agentów???  

To dużo wyjaśnia, ..... skąd nagle wysyp tylu obiektywnych uzdrowicieli Audio tu na forum. Można też wnioskować, czemu tak bardzo się uczepili właśnie tego forum, ..... zapewne na innych już zostali definitywnie pożegnani. 

Np. Stolarz się pytał o Regulamin - i jakoś zignorował zakaz tworzenia nowego konta przez zbanowanego użytkownika Forum

Dziwne jest również ignorowanie tego zakazu przez innych użytkowników Forum (kiedyś i obecnie).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Tu macie przykłady wypowiedzi które były raportowane, nie są na pewno zgodne z tym co napisaliście a wcale nie zostały skasowane.

Może ich autorzy zostali ukarani, tego oczywiście nie wiem, ale pozostawieni tych obraźliwych wpisów tylko zachęca innych do tego rodzaju retoryki.

Jesteś jak małe dziecko z tym raportowaniem i domaganiem się reakcji. Mój post zacytowany przez ciebie jako obraźliwy był żartobliwą metaforą - napisałem o sobie, że jestem dziką świnią, a inni użytkownicy to po prostu [zwykłe] świnie. Nie była to "świnia" jako określenie pejoratywne (np. "Ty świnio!"), tylko jak zwierze.

Powyższy przykład doskonale obrazuje, w jaki sposób prowokujecie nieuzasadnione kary.

Tak więc teraz ja raportuję twój post. Powód: celowe wyrywanie metafory z kontekstu w celu sprowokowania kary.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że to już same niewiniątka dostają bana...

Czy tak trudno zrozumieć to, co wraz z Administratorem powtarzamy od wielu lat: wypowiedzi użytkowników powinny być bardziej wyważone, bo nakręca się spirala pyskówek i obrażania innych użytkowników. A złośliwości nie służą niczemu dobremu - zazwyczaj jedynie poprawiają humor temu, który takie coś napisał.
A wtedy osoby które od lat uczestniczą w życiu Forum również zaczynają odpowiadać w sposób mniej miły.

Tym bardziej, że to nowi użytkownicy mają się dostosować do zwyczajów panujących na tym Forum - a nie od razu usiłować je zmieniać (i jak widać - na gorsze).

Problem nie polega na tym, czy słychać/nie słychać kabli, ale na sposobie tego przedstawiania.

Dyskutować można - ale nie jest wskazane, by ciągle "zabijać" wątki podobnymi tekstami o ślepych testach, wykresach itp, oraz żartować z nowych userów (w stylu "kup sobie kabel za kilka tysięcy, to na pewno system zagra idealnie") i nie wytłumaczyć od razu, ze to był żart.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamill00 napisał:

A TomekN to w końcu odszedł z tego forum czy nie? (mnie to obojętne, ale z ciekawości pytam) 😆😆

No i po była co ta zaczepka? Czy biorę aktywny udział w jakichś dyskusjach na forum Stereo, Kino Domowe, Audiofile dyskutują, itd? Wypowiedziałem się kilka razy w moim wątku "pożegnalnym" i raz tutaj, bo poczułem się wywołany do tablicy. Napisałem, że zaprzestanę aktywnego korzystania z forum i zaprzestałem. Konta nie kasuję i nie zamierzam.

A przy okazji, odnośnie nakręcania spirali pyskówek, o której pisze powyżej @RoRo, to nawet w tym wątku mamy piękny przykład, w pigułce:

1.

2 godziny temu, Kubakk napisał:
2 godziny temu, HQ150 napisał:

To w końcu można mieć dwa konta czy nie można?

Niektórzy mają nawet więcej :D

2.

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To mamy tu więcej podwójnych agentów???  

To dużo wyjaśnia, ..... skąd nagle wysyp tylu obiektywnych uzdrowicieli Audio tu na forum.

3.

1 godzinę temu, Rega napisał:

Bogusław - myśle, ze są i potrójni. Ale, pomijając złamanie regulaminu, gdzie honor?

Dosłownie kwintesencja forum.
Bo tak się właśnie zaczyna audiofilskie polowanie na czarownice. Od stawiania hipotez, uzupełniania ich własnymi domysłami i nakręcania się nawzajem "kolegów".
Po czym przychodzi moderator @RoRo i zamiast uciąć te hejterskie dywagacje poprzez przedstawienie kto konkretnie jeszcze na forum ma podwójne (lub ew. potrójne) konto, bez wyjątków jaki ma stosunek do audio (!), po raz kolejny zwala winę za wszystko na "nowych" użytkowników lub obiektywistów.

A to tego jeszcze podsyca dywagacje audiofilów zdaniem:

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Dziwne jest również ignorowanie tego zakazu przez innych użytkowników Forum (kiedyś i obecnie).

Nie mogę decydować za innych, ale ze swojej strony bardzo proszę o jasną i czytelną odpowiedź (TAK/NIE) na trzy krótkie pytania:
1. Czy mając bana założyłem jakieś drugie konto?
2. Czy na forum funkcjonuje jakieś inne konto lub konta, które jest/są wykorzystywane przez mój adres IP (mam stały, indywidualny).
3. Czy administracja ma jakikolwiek cień podejrzeń, że funkcjonowałem lub funkcjonuję na tym forum za pośrednictwem innego konta niż TomekN
Dziękuję.
 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jeszcze na forum ? Stolarz pisze o sobie w 3 osobie ?

Mają po wiele kont , gdyż są potrzebne by umacniać swoją tezę poparciem ów alt-kontami ;)  taka lekka schizofrenia  ,a ogólnie chyba brak pomysłu na życie innego jak pisanie byle czego na forum :D 

PS: dawajcie do ignora to troll nie będzie mieć pożywki , ja mam spokój bo nie widzę co wiele osób pisze :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubakk napisał:

Mają po wiele kont , gdyż są potrzebne by umacniać swoją tezę poparciem ów alt-kontami ;) taka lekka schizofrenia  ,a ogólnie chyba brak pomysłu na życie innego jak pisanie byle czego na forum :D

Odszczekasz to, gdy RoRo odpisze na moje pytania 3x NIE ?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...