Skocz do zawartości

Faule i czerwone kartki, czyli nie lubimy rozdawać banów


Recommended Posts

3 minuty temu, Kubakk napisał:

Mają po wiele kont , gdyż są potrzebne by umacniać swoją tezę poparciem ów alt-kontami

Nosz kur...cze. Jak ktoś mógł przejrzeć mój diaboliczny spisek? Tyle pieniędzy na komputery, różnych dostawców internetu, ćwiczenie różnych stylów pisowni, a mój życiowy cel - czyli przejęcie kontroli nad internetowym forum o audio - spełzł na niczym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rega napisał:

Bogusław - myśle, ze są i potrójni. Ale, pomijając złamanie regulaminu, gdzie honor? Kiedy komuś zamknie się drzwi, ten wchodzi oknem aby zapytać kiedy drzwi sie otworzą, przy okazji przewracając kilka mebli. Żenada totalna, o dobrych obyczajach nie wspomnę. Może jestem za stary żeby to zrozumieć.

Zgadzam się w 100%.

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Np. Stolarz się pytał o Regulamin - i jakoś zignorował zakaz tworzenia nowego konta przez zbanowanego użytkownika Forum

Przepraszam Cię @RoRo ale jak rozumiem Wy też złamaliście napisany przez siebie regulamin. Przecież do Waszych obowiązków należało zastosowanie się do tego regulaminu i zbanowanie takiego/takich forumowiczów.

Jak regulamin ma być przestrzegany to musi być stosowany. Konsekwentnie i nieubłaganie. Inaczej to on może mieć i 100 paragrafów i tak nic nie da.

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Tak więc teraz ja raportuję twój post. Powód: celowe wyrywanie metafory z kontekstu w celu sprowokowania kary.

A raportuj. Ja sobie nie życzę, żeby ktoś mnie nazywał tutaj świnią choćby potem mówił jak bardzo pieszczotliwie to robił.

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Dyskutować można - ale nie jest wskazane, by ciągle "zabijać" wątki podobnymi tekstami o ślepych testach, wykresach itp, oraz żartować z nowych userów (w stylu "kup sobie kabel za kilka tysięcy, to na pewno system zagra idealnie") i nie wytłumaczyć od razu, ze to był żart.

@Dzik

Już masz jasność sytuacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rega napisał:

Kiedy komuś zamknie się drzwi, ten wchodzi oknem aby zapytać kiedy drzwi sie otworzą, przy okazji przewracając kilka mebli. Żenada totalna, o dobrych obyczajach nie wspomnę. Może jestem za stary żeby to zrozumieć.

Nie jesteś za stary, bo ja tam samo jak Ty uważam, (a obydwoje wiemy jaka jest między nami różnica wieku), że jak ktoś mnie gdzieś nie chce to nie pcham się tam na siłę różnymi sposobami....... po prostu wychodzę i z ironicznym uśmiechem mówię narazie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, HQ150 napisał:

A raportuj. Ja sobie nie życzę, żeby ktoś mnie nazywał tutaj świnią choćby potem mówił jak bardzo pieszczotliwie to robił.

Nie było to ani nazywanie świnią, ani też pieszczotliwe nazywanie - była to metafora, która odnosiła się do posta, na który stanowiła odpowiedź.

Swoją drogą, świnie to inteligentne stworzenia, łagodne wobec innych zwierząt w grupie.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audiowit napisał:

Kiedyś byłem za tolerancją na forum. Jestem od niej coraz dalej.

 

Cytat:

Bezgraniczna tolerancja musi prowadzić do jej zaniku. Jeśli rozszerzymy bezgraniczną tolerancję nawet na tych, którzy nie są tolerancyjni, jeśli nie jesteśmy gotowi bronić tolerancyjnego społeczeństwa przed atakiem nietolerancyjnego, wtedy tolerancyjny zostanie zniweczony, a tolerancja z nim"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audiowit napisał:

Dla mnie Stolarz vel eMBe powinien z miejsca, dla przykładu zaliczyć z miejsca perma. 

Dzik już wie. Powinien uważać.

A może ty powinieneś dostać perma? Tak dla hecy i odstraszenia kolegów od ciągłego sugerowania moderatorom, kogo powinni ukarać. Dorosły człowiek, widząc przegięcie pały, zgłasza sprawę zamontowanym do tego celu przyciskiem i wraca do swoich zajęć, a nie ciągle toczy o tym dyskusje.

Łatwo jest być tolerancyjnym wobec kogoś, z kim się zgadzamy - znacznie trudniej jest się różnić, a co dopiero pięknie różnić. Ja być może tego drugiego nie potrafię, ale ty niestety nawet tego pierwszego.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, audiowit napisał:

Człowiek uczy się przez całe życie.

Więc Ola, Romek sami widzicie.

Dla mnie Stolarz vel eMBe powinien z miejsca, dla przykładu zaliczyć z miejsca perma. 

Dzik już wie. Powinien uważać.

I nieważne, że wskutek błędu oprogramowania forum dostał wcześniej bana permanentnego, bez powiadomienia czy i kiedy się kończy oraz bez możliwości uzyskania takiej informacji? I nieważne, że nowe zasady zostały ogłoszone / wprowadzone dopiero dzisiaj? Ważne, co jest dobre "dla Ciebie", tak?

Klepanie się po plecach, popieranie się nawzajem (w 100%), "rozdawanie" banów przez zwykłych użytkowników i grożenie przez nich innym, to:

6 godzin temu, TomekN napisał:

Dosłownie kwintesencja forum.
Bo tak się właśnie zaczyna audiofilskie polowanie na czarownice.

Ale teraz, jak widzę, polowanie już w pełni 💁‍♂️

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, HQ150 napisał:

Wy też złamaliście napisany przez siebie regulamin

A żebyś wiedział. I za to, że im to wytknąłem dostałem poprzedniego bana (bez informacji na jaki okres czasu).
 

10 godzin temu, audiowit napisał:

Dla mnie Stolarz vel eMBe powinien z miejsca, dla przykładu zaliczyć z miejsca perma.

Ojej. Zapewne wtedy polecę założyć kolejne konto. Prawda? Nie płacz już. Będzie dobrze.
A tak swoją drogą to dlaczego akurat ja powinienem zaliczyć perma? Znowu wybiórcze stosowanie regulaminu? Brawo Ty :D

Drugie konto założyłem z konkretnego powodu (nie tylko ze względu na brak informacji o czasie bana na moim oryginalnym koncie) i tylko na czas rozwiązania pewnej sprawy z innym użytkownikiem. 
W przeciwieństwie do Was (wiadomo o kogo chodzi) ja tu nie muszę przebywać a to Wasze pisanie o tolerancji to śmiech na sali.
Macie w sobie tyle tolerancji co odwagi do ślepych testów :)

 

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2021 o 22:55, seba3002 napisał:

Chleba i igrzysk 😉

To mi się kojarzy ze starożytnym Rzymem i walkami gladiatorów, więc było dość krwawo. 😉😉

 

Dnia 22.04.2021 o 14:51, Chyba Miro 84 napisał:

To może powinniśmy zapytać sie sami siebie czego oczekujemy od forum?

 Cennym źródłem informacji, spokojnej rzeczowej wymiany informacji, poglądów, doświadczeń, spostrzeżeń.

Eliminacja chuliganów i krzykaczy. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

I znowu burdel. I znowu ten sam user. Wyśmiewa brak wiedzy i sugeruje że merytoryczne braki we wpisach obcej mu osoby uzupełniane są mongolskimi teoriami jako usprawiedliwienie ignorancji, a później płacze że ktoś się wk.rwił na taki epitet. Nie no luz... Są równi i równiejsi skoro tak można bez konsekwencji kogoś wyszydzać.  Za bardziej błache powody punkty leciały. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kłaniam.

Korci mnie chęć szerzenia sprawiedliwości i transparentności w relacjach 2 sklepów, na tym i na bliźniaczym forum, żywo się udzielających, z przyszłymi/potencjalnymi/niedoszłymi klientami. Jakkolwiek by to górnolotnie nie zabrzmiało. 😜

Co do jednego ze sklepów do każdego wpisu dodawałbym linki do tematów dot. wypożyczania jednego ze wzmacniaczy (temat mnie osobiście znany li tylko z forum), co do drugiego chętnie służę swoim własnym doświadczeniem, wymianą informacji itp - i tu też częstowałbym informacjami na temat moich relacji.

Czy łamałbym regulamin? Co na to "dyrekcja"?

Pytania wynikają z narastającego poczucia niesprawiedliwości i skrajnej - chwilami - hipokryzji sklepów wobec przyszłych klientów. Nie, nie chcę nic ugrać dla siebie. Po prostu. Im więcej czytam, tym bardziej rośnie mi ciśnienie. Obłuda i chęć zarobku, ma pewnie swoje granice....A może nie ma?🙄

Nie, nie jestem Don Kichotem naszych czasów. Jak będzie więcej głosów na "nie", to też się nic nie stanie.

Ciekawym odpowiedzi/podpowiedzi/sugestii/przestróg/opinii.....

pzdr, Rokownik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy sędziami, a Forum AUDIO to nie jest sąd.
Oraz nie mamy pełnej znajomości tematu, a żeby było sprawiedliwie to trzeba wysłuchać racji obu stron.
Trudno zachować obiektywizm i wyrokować, kto ma rację i np. która branża jest "cacy" a która "be".

Dlatego proszę bez takich krucjat i nie będziemy tutaj piętnować konkretnych sklepów, dystrybutorów itd!
Sam wiesz, że na forach obrywa się (i to czasami dość mocno) dystrybutorom i sklepom. Ale użytkownikcy (tzn. kupujący) czasami też nie są bez winy. Nie napisałem o konkretnej sytuacji, sklepie i użytkowniku, tylko ogólnie.


Dodatkowa informacja: nie odnoszę się tutaj do samego faktu zaistnienia problemu przy wypożyczeniu sprzętu oraz długotrwałym rozwiązywaniem tej sytuacji!
 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RoRo napisał:

Nie jesteśmy sędziami, a Forum AUDIO to nie jest sąd.

Vox populi - czasem odwraca bieg historii. Kto ma głos ludu, ten ma Rzym.

26 minut temu, RoRo napisał:

Dlatego proszę bez takich krucjat i nie będziemy tutaj piętnować konkretnych sklepów, dystrybutorów itd!

Szanuję....i rozumiem. Ale nie akceptuję.

Siła argumentu, upada przed argumentem siły.

Niech się rzeczy mają, tak jak dotychczas. Niechaj sklepy roztaczają obraz idealnego dźwięku i idealnego dopasowania toru. A, że akurat zbiega się to z promowanymi produktami? Zbieg okoliczności..... A to, że już się nie handluje określonymi produktami, które kiedyś się promowało i które biją na głowę obecną miernotę, well.....nie czyńmy krucjat i nie piętnujmy konkretnych sklepów....

Również pozdrawiam. Z mojej strony EOT. Słowo harcerza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rokownik napisał:

nie czyńmy krucjat i nie piętnujmy konkretnych sklepów....

Czytam , i ton jest ostry. Nigdy nie byłem i nie jestem za jakimkolwiek piętnowaniu Salonów Audio, czy innych instytucji. jak coś mam to do osoby czy osób tam pracujących. 

53 minuty temu, Rokownik napisał:

Niechaj sklepy roztaczają obraz idealnego dźwięku i idealnego dopasowania toru. A, że akurat zbiega się to z promowanymi produktami? Zbieg okoliczności....

To akurat to temat śliski. Audio jest tak nie jednoznaczne , że to co się mnie np. nie podoba dla innej osoby może stanowić ideał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam salony popiętnował. Naczytałem się przez lata tych wszystkich "dobrych rad" i uważam, że  rady te nie są nastawone na maksymalizację jakości brzmienia (więc pośrednio zadowolenia klienta), tylko na maksymalizację zysku branży. Czasem się zdarza, że udaje się te cele pogodzić, ale zbyt często rozdźwięk między nimi jest wprost drażniący. A jak jeszcze pojawia się niekompetencja (celowo pielęgnowana? ) , która może narazić zbyt ufnego klienta na straty, to już w ogóle robi się niefajnie.

Ale to tylko pieniądze, więc może nie warto się bulwersować. Są ważniejsze sprawy na świecie. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pyta o polecenie czegoś tam (zestawu, wzmaka, kolumn) i pojawiają się odpowiedzi. Ja akurat nie widzę nic zdrożnego w tym, że ktoś poleci coś, a ktoś inny, np branża poleci to co ma akurat w ofercie, albo na czym może dobrze zarobić. Była prośba o polecenie czegoś, jest i odpowiedz z polecanym czymś. A że poleca to branża ? No cóż, trzeba mieć to na uwadze i brać lekką poprawkę. 

Nie trawię natomiast nachalnych filmików na YT wrzucanych przez jeden ze sklepów. Filmiki  jeden pod drugim,  pół strony to nie merytoryczna pogawędka, a okno wystawowe tegoż sklepu. I to bym piętnował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...