Skocz do zawartości

Wybór nagłośnienia do salonu


Benyn

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję porady. Pokrótce doszło do przeprowadzki u mnie. Nowe mieszkanie w bloku. A precyzując chodzi o salon, który ma "prawie" formę kwadratu, prawie ponieważ to jakieś 4m długi x 3,7m szeroki, czyli ok 15-16m2. Jedyne co posiadam to TV 55" Samsunga. Domyślam się, że taki pokój nie będzie wyzwaniem pod względem powierzchni. Jednak sprecyzował bym tylko, że zależy mi na tym aby muzyka jaka słucham, która jest głównie jest hip hop/rap + techno, brzmiała chociaż "na poziomie" oraz lubię czasami obejrzeć fajny film akcji z przyjemnym dla ucha dźwiękiem i obrazem w gronie rodzinnym. I tutaj moje zdecydowanie kończy się. Soundbar? A może jednak zestaw 5.1?Jak tak to jaki ? Uprzedzając pytanie budżet miałbym do 1500zl. Przy czym to górna granica. Jeśli można kupić lub złożyć coś taniej to wiadomo super. Bo przeprowadzka pociągnęła mnie po kieszeni nie ukrywam. Jeżeli będzie opcja ciągnąć kable a nie ciągnąć, też wolałbym uniknąć stosu przewodów. Jeśli coś pominąłem oczywiście odpowiem na wszelkie pytania, tylko pomóżcie proszę wybrnąć mi z tego dylematu. 

Z góry bardzo dziękuję za wsparcie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ciekawym rozwiązaniem, może być zastosowanie dwóch głośników aktywnych, które mogą pełnić funkcję chociażby soundbara. Dodatkowo jest możliwość podłączenia telewizora pod kablu HDMI, otrzymujesz także duży support w postaci funkcji sieciowych. Pod względem dźwięku, ich skala i rozmach jest tak duża, że aż ciężko jest uwierzyć, że brzmią tak małe głośniki! - Audio Pro A26

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RLC napisał:

Witam 

Budżet wymusza sprzęt używany ewentualnie nowy SMSL Q5 PRO + Magnat 723 

https://www.olx.pl/oferta/magnat-quantum-723-2-szt-kolumny-podstawkowe-CID99-IDJpj4G.html

Miałbyś jeszcze w razie co alternatywę? W razie żebym nie był zależny całkowicie od jednej konfiguracji? Jakby ktoś nie sprzedawał owego zestawu w tym czasie, żebym mógł szukać czegoś alternatywnie po prostu 

Rozumiem że soundbar nie spełni roli tutaj? To nie jest dla mnie oczywiste jak coś 

6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Ciekawym rozwiązaniem, może być zastosowanie dwóch głośników aktywnych, które mogą pełnić funkcję chociażby soundbara. Dodatkowo jest możliwość podłączenia telewizora pod kablu HDMI, otrzymujesz także duży support w postaci funkcji sieciowych. Pod względem dźwięku, ich skala i rozmach jest tak duża, że aż ciężko jest uwierzyć, że brzmią tak małe głośniki! - Audio Pro A26

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi :)

Dziękuję ślicznie za propozycję ale wykraczają poza mój budżet :( i to niemało 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung HW-T650 - rozumiem ze coś takiego nie zagra do filmu oraz w miedzy czasie umili muzyką chwile?  Pytam, bo nigdy nie spotkałem się z takimi wynalazkami

Co sądzicie o firmie Teufel i jej jakości wykonania oraz grania?

Jeżeli była by taka opcja, mogę zainwestować w jakiś zestaw do rozbudowy i sukcesywnie uzupełniać go. Pytanie, czy w salonie o metrażu ok 16m2 taki finalny zestaw rozbudowany do 5.1 ma racje bytu i grania ?

Edytowano przez Benyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie KD się nie wypowiem zwyczajnie nigdy nie miałem i raczej mieć nie będę 😉 

1 godzinę temu, Benyn napisał:

Samsung HW-T650

A myślisz że zagra do muzyki i filmów 🙂 

Teufel ma dobry marketing zapytaj branżę z forum powiedzą więcej o tej firmie. 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RLC napisał:

W temacie KD się nie wypowiem zwyczajnie nigdy nie miałem i raczej mieć nie będę 😉 

A myślisz że zagra do muzyki i filmów 🙂 

Teufel ma dobry marketing zapytaj branżę z forum powiedzą więcej o tej firmie. 

 

Też sceptycznie jestem nastawiony, ale technologia idzie do przodu kurczaki i może chciałbym uwierzyć, że zagra :) Patrząc po opiniach po jakiś sklepach internetowych to ludzie naprawdę pozytywnie się wypowiadają na temat tego Soundbara, skądś ta opinia się kurcze bierze tak mi się wydaje tylko :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia wiary, tylko faktów ;) 

Soundbar w takim budżecie. to nic innego, jak głośniki TV umieszczone w zewnętrznym opakowaniu, z ew. dorzuconą parodią sub'a. Szkoda pieniędzy.

Idź do jakiegokolwiek salonu, niech Ci zaprezentują muzykę z grajbelki i np. z jakichś aktywnych monitorów, będziesz wiedział, jaka jest różnica. 

8 godzin temu, Benyn napisał:

wykraczają poza mój budżet

i nie sugeruj się cenami podawanymi na stronach www. Dzwoń/pisz i proś o wycenę, która powinna różnić się i to często zdecydowanie od tego, co podane jest oficjalnie na stronie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

To nie jest kwestia wiary, tylko faktów ;) 

Soundbar w takim budżecie. to nic innego, jak głośniki TV umieszczone w zewnętrznym opakowaniu, z ew. dorzuconą parodią sub'a. Szkoda pieniędzy.

Idź do jakiegokolwiek salonu, niech Ci zaprezentują muzykę z grajbelki i np. z jakichś aktywnych monitorów, będziesz wiedział, jaka jest różnica. 

i nie sugeruj się cenami podawanymi na stronach www. Dzwoń/pisz i proś o wycenę, która powinna różnić się i to często zdecydowanie od tego, co podane jest oficjalnie na stronie ;) 

Czyli utwierdziłeś mnie w przekonaniu, ze belka idzie między książki, miałem cichą nadzieję po prostu, że mogę się mylić :)

A to mnie zaskoczyłeś, bo myślałem, że ceny są "fix"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sądzić o Teufel, bo nie jestem pewien, które z opinii w internecie są podstawione jak art. sponsorowany, a które prawdziwe... :(

Ogólnie kochani trzymać się zasady, że jak mam w skali do 100 pkt, 60/40 stosunek słuchania muzyki do oglądania filmów. To lepiej zainwestować :

a) w 2.1, bo lepiej sprawdzi się 2.1 w muzyce a i w filmie da radę.

b) Czy raczej z drugiej strony, czyli jakiś 5.1 docelowo budować bo wg Was 5.1 zagra na poziomie w filmie ale i w muzyce da radę?

Dzięki z góry za porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Benyn napisał:

a) w 2.1, bo lepiej sprawdzi się 2.1 w muzyce a i w filmie da radę.

Darowałbym sobie subwoofer , reszta to dobry pomysł.

8 minut temu, Benyn napisał:

Czy raczej z drugiej strony, czyli jakiś 5.1 docelowo budować bo wg Was 5.1 zagra na poziomie w filmie ale i w muzyce da radę?

Nie w tym budżecie , po za tym rozrysuj sobie pokój i znajdź miejsce na prawidłowe rozmieszczenia 5 kolumn i subwoofera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RLC napisał:

Moim skromnym zdaniem jeżeli przeważa muzyka to idź w stereo jak musisz to dodaj ten subwoofer 😉

A dlaczego jak musisz? :) Przy tym metrażu nie ma sensu dokładania suba? W sensie ze mały salon trochę zdaje sobie sprawę 

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Darowałbym sobie subwoofer , reszta to dobry pomysł.

Nie w tym budżecie , po za tym rozrysuj sobie pokój i znajdź miejsce na prawidłowe rozmieszczenia 5 kolumn i subwoofera.

Tak wygląda mój salon

Jeżeli 2.1 no to wiadomo ze po lewej i prawej na wysokości tv bym umieścił 2 głosniki a na środku przed tv sub. Przy 5.1 docelowo myslalem np, tylnie dwa wlasnie jak na różowo zaznaczone, czyli 1 po prawej od narożnika a drugi po lewej pod stołem czy nad stołem jakbym wieszał (kwestia już dopasowania). 2 zalety uważam mam takie, że pod sobą mam półgłuchego emeryta, a nade mną już nie ma wyżej mieszkań, to mogę trochę czasami "połupać" bez konsekwencji po prostu

Jeżeli bym już zdecydował się na 5.1 zamiast 2.1 to dodam tylko, że napewno budzet zwiększyłby sie pewnie o 2-3 tys. bo odłożyłbym wtedy 2-3 wypłaty aby skompletować taki zestaw 5.1.

Przy czym mówie, teraz to już nie wiem czy 2.0 bo nie ma sensu na tak mały pokój subwoofera, czy jednak 2.1, czy inwestować w zestaw, który rozbuduje przyszłościowo do 5.1. Ale skoro mówicie, że przy przewadze muzyki nad filmami pozostaje 2.1 lub 2.0 do wyboru, to ufam Wam :)

IMG_20210421_101930.jpg

Edytowano przez Benyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa sorki, nie podłapałem heh :)

Średnio, tzn kolega jeden czy drugi ma coś tam, ale to dalece wydaje mi się od jakości, plastikowe obudowy kolumn chude jak wielkie piloty od tv, jakieś firmy typu z Lidla czy kij wie co to w ogóle. Także nie brałbym sam tego jako wyznacznik jakości a ekspertem nie jestem heh :)A szkoda, bo odsłuch pomógłby mi bardzo pewnie, pozostaje mi się wydaje jakiś Media E albo Media M czy coś, gdzie mogę poprosić o odsłuch prawda?

Skoro już domniemywamy, ze będzie to docelowo zestaw 2.1 to czy dla tego średniego amatora jak ja "przeciętny Kowalski", to brać z aktywnym czy pasywnym subem? Pytam bo jeśli różnica jakaś wielka nie jest a mogę mieć jedną skrzynkę mniej na półce, to zawsze coś, nie mówiąc że odchodzi mi koszt wzmacniacza swoją drogą. Nie ukrywam, że im mniej kabli tym estetyczniej to wygląda też swoją drogą

Edytowano przez Benyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RLC napisał:

Każdy odsłuch bardzo dużo nas uczy. 

Co sądzisz o wątku sub aktywny a pasywny jak wyżej? Tak tylko przypomnę salon prawie kwadrat 4x4 z rysunkiem parę postów wyżej, wzmacniacz też swoje kosztuje a może okazać się przy takim salonie, że aktywny spokojnie podoła ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RLC napisał:

Czy ten subwoofer jest ci tak bardzo potrzebny? Dobry sub przeznaczony do stereo kosztuje trochę grosza.

To sugerujesz zestaw 2.0 dokładnie trójdrożny, dobrze interpretuje ? Mi chodzi oto aby hip hop/rap rap brzmiał jak hip hop/rap bo tego głownie słucham i trochę techno/elektronicznej muzyki. Jeśli na takich 16m2 trójdrożne podołają zadaniu, nie widzę sensu bym się upierał przy subie dla zasady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze z reguły mają regulacje wysokich i niskich tonów jak uznasz że masz za mało basu użyjesz go, a jeżeli to ci nie wystarczy wtedy myśl o subie. 

Ja mam kolumny 2-drożne i jakoś dają radę, czemu chcesz 3-drożne?

P.S nie musisz mnie cytować za każdym razem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3drożne po prostu wpadły mi samoistnie jakoś do głowy, wydawało mi się, że lepiej zagrają. Ale skoro mówisz o 2drożnych. To podsumowując żebym się nie pogubił, proponujesz w moim przypadku: zestaw dwudrożny, 2.0 czyli bez suba. Dobrze rozumiem? Poleciłbyś kilka takich do 1500zl, czy tutaj nie znajdzie się takich i muszę i tak dozbierać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że większy budżet daje inne/lepsze możliwości jeżeli ci się nie spieszy to rozbieraj więcej pieniędzy. Jeżeli już tak bardzo chcesz dałem propozycję od siebie (post nr2) czyli Smsl Q5 PRO + Magnat Quantum 723 na początek drogi w audio jest to zestaw jak najbardziej do rozważenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Benyn napisał:

Miałbyś jeszcze w razie co alternatywę? W razie żebym nie był zależny całkowicie od jednej konfiguracji? Jakby ktoś nie sprzedawał owego zestawu w tym czasie, żebym mógł szukać czegoś alternatywnie po prostu 

Rozumiem że soundbar nie spełni roli tutaj? To nie jest dla mnie oczywiste jak coś 

Dziękuję ślicznie za propozycję ale wykraczają poza mój budżet :( i to niemało 

Jeśli będziesz zainteresowany, to zapraszamy Cię na wycenę, może uda się nam pomóc w tym temacie :)

Rozwiązanie jest na tyle uniwersalne i praktyczne, że i tak żaden soundbar się do tego nie zbliży (pod względem jakości dźwięku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeśli będziesz zainteresowany, to zapraszamy Cię na wycenę, może uda się nam pomóc w tym temacie :)

Rozwiązanie jest na tyle uniwersalne i praktyczne, że i tak żaden soundbar się do tego nie zbliży (pod względem jakości dźwięku)

A napisałem z kontaktu na stronie/sklepie www na główny mail do Was :)

A jak mam tak w ogóle wzmacniacz Carpower 900W 4 kanałowy ale nie zdążyłem go zamontować w aucie, czy mogę go wykorzystać tez w domu przy nagłośnieniu? Potrzebne mi wtedy jakieś przejściówki lub złącza? Czy wzmacniacz który docelowo do auta miał być nie nadaje się pod granie w domu ?

IMG_20210422_080019.jpg

Edytowano przez Benyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...