Skocz do zawartości

Cyrus One a Rotel


lfajer

Recommended Posts

Widziałem ostatnio wzmiankę o nowych modelach wzmacniaczy zintegrowanych Rotel A14 oraz RA-1572 MkII

Posiadam obecnie Cyrus One + Elac Uni-Fi FS. 

Spodobały mi się te wzmancniacze Rotela i zanim zagalopuje się z rozmyślaniami o zakupie pytanie czy z waszych doświadczeń może to zabrzmieć dobrze z moimi kolumnami? 

Jak zwykle z góry dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 1Ender napisał:

Kup osobny streamer i po sprawie. Ewentualnie dodatkowo lepszy dac. W budżecie 4k jest wybór. Np. Dac Nostromo Wolf 2. + Streamer bez daca.

Pozdrawiam

Mam DAC PRO-JECT S2 oraz Odroid N2 jako streamer, więc zasadniczo nie muszę nic dokupywać.

Pomysł na zmianę pojawił się bez przyczyn związanych z niezadowoleniem z obecnego sprzętu - chyba można tak, co? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2021 o 07:36, S4Home napisał:

A co Ci się w nich spodobało? Katalogowy opis?

Co Ci przeszkadza w obecnym połączeniu że myślałeś o innych wzmacniaczach?

Piotr

Przecież już obecny Rotel RA1572 jest dużo lepszy od tego Cyrusa, co ma kolega, użytkownik, to inna klasa urządzenia. Więc co ma do tego Twój wpis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Pod jakim względem? Bo ja np One stawiam osobiście wyżej od A14, choć nie słuchałem ich w tych samych warunkach niestety... 

No to jak nie słuchałeś w tych samych warunkach to co Ty możesz porównywać? Bez sensu w ogóle .

Po czym? Chociażby po samej budowie, użytych elementów. To dwa razy droższe urządzenie. Choć zdaje sobie ,że każdy chwali swoje..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat audio jest tak indywidualny, że pewnie każdy będzie miał inną opinie.

Co mnie zachęciło do zastanowienia się nad wymianą Cyrusa na Rotela to fakt, że jest to zintegrowany wzmacniacz z DACiem. 

Wersje MkII tych wzmacniaczy mają wszystko czego szukałem pod względem funkcjonalnym,. 

Jakoś taki ładniejszy design też te Rotele mają. Cyrus jest pod tym względem wyjątkowy :) 

Te aspekty mogę ocenić czytając czy oglądajac sobie urządzenie w internetach, ale dźwięk i spasowanie z konkretnymi kolumnami już nie.

Stąd pytanie tutaj, ale myślę, że po prostu najlepiej będzie znaleźć czas i posłuchać w sklepie lub domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Miras23 napisał:

No to jak nie słuchałeś w tych samych warunkach to co Ty możesz porównywać? Bez sensu w ogóle .

A Ty porównywałeś obydwa naraz? A14 gra specyficznie, średnica wydaje się mocno stłumiona. One ma odwrotnie. Sygnatura brzmienia dużo bardziej mi odpowiada. Dlatego napisałem że ja go osobiście wyżej stawiam 

1 minutę temu, lfajer napisał:

Stąd pytanie tutaj, ale myślę, że po prostu najlepiej będzie znaleźć czas i posłuchać w sklepie lub domu

To jest zawsze najlepszą opcją 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pajtON napisał:

Czytałem, że ten Cyrus One (bez HD w nazwie) jest całkiem całkiem, jedna z ciekawszych propozycji w swojej klasie cenowej. Jedyny minus jaki pamiętam to spore zużycie prądu (w szczycie dobre kilkaset W).

Przerobiłem ponad 10 wzmacniaczy z różnych półek cenowych. Ostatni przed One był Atoll in100se. One jest świetny i jest całkowitym przeciwieństwem typowego wzmacniacza klasy D. Gra ciepło i bardzo dźwięcznie. Bas jest szybki i konkretny. Co do zużycia to masz tylko podane teoretycznie maxymalny pobór. One ma klasyczne zasilanie liniowe, ale to klasa D więc obstawiam że dużo nie żre. Jest też całkiem zimny w dotyku, więc nie obawiałbym się o rachunki

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem Twój wpis Miras. I to po raz kolejny.

Pytałem co kolege urzekło w nowym modelu którego jeszcze nie ma. Dlaczego już na niego patrzy. A Ty mi wyskakujesz że wolisz dla siebie starszy model. Yyy no trochę nie w punkt.

Ja tutaj nie pisze że Cyrus jest lepszy czy Rotel. Byłem ciekaw dlaczego ktoś interesuje się produktem którego nie ma. W AV to rozumiem ale w stereo średnio.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

Pytałem co kolege urzekło w nowym modelu którego jeszcze nie ma. Dlaczego już na niego patrzy. A Ty mi wyskakujesz że wolisz dla siebie starszy model. Yyy no trochę nie w punkt.

Mniej więcej streściłem wyżej dlaczego ;) Widziałem review na jednym z kanałów youtube i zainteresował mnie, a używam faktycznie głównie kino z dodatkiem muzyki.

@S4Home Czy wiadomo kiedy będą dostępne nowe modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...