Skocz do zawartości

Streamer MQA + dobry DAC


Honolulu

Recommended Posts

Witam.

Jestem na poszukiwaniach DACa

Przerobiłem , przesłuchałem,

Topping dx7 pro   (Ok naturalny ale bez emocji)

AudioLab Mdac+ (Dźwięk bardziej przestrzenny, ale wydaje mi się za suchy troszeczkę, + za samo urządzenie , wygląd itp)

cayin idac-6 mk2  (Bardzo mi się podobał, lekko kolorował , ale na dłuższa metę wole chyba bardziej naturalnie)

teac nt-505 (Słuchany jako ostatni , po cayin-ie , zdjął ten lekki koloryt bardzo naturalnie , powiedziałbym super, extra bo ze streamerem)

Już praktycznie byłem zdecydowany na TEAC ale ma jedna przypadłość, którą słychać przy uruchamianiu i to zdecydowało że go nie wezmę, (testowałem 2 sztuki)

Generalnie dużo słucham z Tidala, więc chce mieć pełne kodowanie MQA, Ale nie łatwo mieć wszystko w 1 urządzeniu.

Więc pytanie, czy kupując dobry DAC ale bez MQA,  a potem np dokupując streamer, to streamer rozkoduje w pełni MQA i prześle cyfrowo do DAC (zakładamy ze dac obsłuży już taki wysoki bitrate ) , jeżeli tak to prośba o podanie jakie streamery .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MarekB napisał:

I zdażyło się to w dwóch sztukach? Używam od około pół roku właśnie NT-505 (razem z zegarem Teac CG-10M) i nigdy czegoś takiego nie było. Żadnych pisków, czy innych niepokojących dźwięków.

Dokładnie, dziwne to jest, bo szukałem info o tym też na zagranicznych forach ale nic,  generalnie jak jest zimny (nie używany np. włączam rano) po ok 10-15 s jak jestem blisko w odległości ok 20 cm od urządzenia uchem słychać narastający pisk w bardzo wysokiej częstotliwości. jeżeli odejdę np. na środek pokoju to teoretycznie nic nie słychać, ale w okolicznościach jeżeli jest naprawdę cicho, np. późno w nocy, to po wyłączeniu słychać że jednak oś było słychać (pisk), i tak jak pisałem po pewnie  > 30 min prawie zanika czyli jedynie przykładając uch od obudowy jest się w stanie wyczuć delikatnie ten symptom. Tak czy inaczej niestety ale musiałem zrezygnować, piszę niestety, bo urządzenia bardzo mi odpowiadało.

Na stronie teac-a jest zapowiadany na maj chyba następca, może wtedy się zobaczy/uda ale pewnie cena będzie spora, ma to być full dual mono. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DAC nie obsługuje MQA to nie odczyta tego rozszerzenia nawet z transportu, który odczytuje takie pliki.

Warto samemu mocno się wsłuchać i porównać pliki MQA z "normalnymi". Ta różnica nie zawsze jest na plus.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na toppinga d70s MQA lub d90 MQA, jeśli Audiolab okazał się zbyt suchy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal coś ostatnio kombinuje z MQA. Nawet, gdy wybiorę jakość HiFi, to DAC pokazuje mi MQA.
Nie przy wszystkich utworach.
Przypuszczam, że zastępują powoli swoje zasoby plikami MQA i niedługo nie będzie wyboru.

I jeszcze uwaga do autora wątku: posiadanie DAC MQA i streamera potrafiącego przesłać dalej sygnał MQA,
niekoniecznie da spodziewany sukces. Chińskie DACi zwykle dekodują MQA tylko na wejściu USB.
Node 2i potrafi przesyłać MQA do DAC, ale nie ma wyjścia USB, którym można je połączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...