Skocz do zawartości

Rozbudowa istniejącego - najpierw podłogówki


Tomasz H.

Recommended Posts

Dzień dobry Wszystkim i pozdrawiam w tych trudnych czasach.

To mój pierwszy post, choć poczytałem Was już sporo. Widzę, że temat jest bardzo bogaty i skomplikowany bo bardzo indywidualny.

Posiadam amplituner HK AVR 270 i zestaw kolumn Jamo S626 i budżetowy sub Yamaha YST-SW012 i kiepskie przewody właściwej średnicy

Jeśli chodzi o kino domowe jest ok. Chciałbym jednak więcej szczegółów w muzyce bo te głośniki wydają mi się do niej zbyt ubogie. 

Chcioałbym lepiej wypełnić przestrzeń , więcej szczegółów i poczuć dużą różnicę w stosunku do obecnego Jamo 

Modernizację chcę zacząć od kolumn podłogowych. Choć tak naprawdę już zacząłem ... od :

- zdjąłem maskownice - woowww :))))

- zakupiłem przewody ( będzie próba biwiringu )  Melodika BWC2250 2x2,5mm2 na górę i tej samej średnicy Melodika MDC2250 z serii Purple Rain ( jeszcze nie zamontowane )

Niestety, nie mam zbyt dobrego ucha, więc chciałbym sprzęt który da mi dużą różnicę wrażeń w odsłuchu muzyki bo nie chcę wydać pieniędzy po nic .

Słucham muzyki różnej pop/rock ale lubię posłuchać jazzu i chodzi mi o wydobycie szczegółów .

Salon ok. 25m + kuchnia malutka po lewej od słuchacza . Ustawienie niezbyt szczęśliwe bo blisko prawego rogu . Odległość słuchacza ok. 4 m od sprzętu

Budżet : ok. 3500 zł . Mogą być używane choć preferuję nowe . 

Moje typy na tą chwilę :

Paradigm Monitor SE 6000F

Klipsch R-820F

Polk Audio RTiA7 ( choć niestety uciekają z budżetu )

Oczywiście planuję odsłuchać ale raczej w salonie .

Bardzo proszę o sugestie

PS - Rysunek pokoju "pożyczyłem" od kolegi @Franco78 bo mam identyczny tylko ciut mniejszy :)

 

stereo1.png.cce95d34f1b35026541af9918a21156a.png

Edytowano przez Tomasz H.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kino to Klipsch jak najbardziej, ale do muzyki zdecydowanie szukałbym innych kolumn. Te kolumny grają ostrą górą i mocnym basem z wycofanym środkiem.

Seria RTiA7 jest już nieprodukowana, więc ciężko będzie o nowe egzemplarze. Z polka warto zwrócić uwagę na serię Signature (S55E lub S60E). Mamy jeszcze Heco Aurora 700 lub 1000, jeśli poszukujesz jaśniejszego i bardziej szczegółowego brzmienia to popatrzyłbym na Monitor Audio (seria bronze, choć dużo lepsza jest silver) lub Focal np.: Chora 826.

Zapraszamy na odsłuchy! ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki . Te Jamo radzą sobie z kinem nieźle dlatego kieruję poszukiwania nowych frontów pod kątem muzyki, zakładam, że dobre fronty wspomagane surroundami jamo poradzą sobie .

Nie wykluczam używanego sprzętu ( miewacie coś z rozliczenia z Klientem lub po ekspozycji czy odsłuchach ? ) Przejrzę polecane przez Ciebie propozycje - która z nich zrobi największe wrażenie na kimś kto się nie zna ;) ?

Pominąłeś zupełnie Paradigmy - dlaczego ?

Przejrzałem Twoje sugestie Focal poza zasięgiem. MA Silver też .

Bronze 6 do przyjęcia , dobre opinie miewają Aurory 700 . 

Polk S60E na żyletkach z dobrą ceną bym wycisnął

To będzie duży przeskok dla mnie po tym Jamo ? Co z powyższych zatem nr 1 pod HK 270 ?...?

PS - 

Hoho ! Czytam o Audiosymptom i8 i widzę, że to świetny sprzęt w zaskakującej cenie ! Co o tym sądzicie ?

 

Edytowano przez Tomasz H.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Rafał za podpowiedź . Trochę mi za daleko do tej Wwy na osobisty. Skłaniam się na region Śląsk , Małopolska, Łódzkie .

Te Polki może bym wytrzymał nowe. Tylko chcę wybrać optymalnie bo to na lata . Na giełdzie aktualnie mam :

Paradigm Monitor SE 6000F - ktoś coś ??

Dali Zensor 7 - używane

Polk Audio Signature S60E

Heco Aurora 700/1000

Monitor Audio Bronze 6 - ponoć fajne do muzy

Audiosymptom i8 - ponoć niezbyt do spokojnej muzy i dość duże 

Chcę mieć szczękę na podłodze po muzyce i po moich Jamo S626

Skomentujecie ?

Edytowano przez Tomasz H.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używek nie chciałbym kupić wysyłkowo. Wolałbym obejrzeć , sprawdzić. Mówisz, że te Polki by mi podeszły ? Może się szarpnę na nowe . Muszę powęszyć gdzie ich posłuchać .

Ciekawe, że bardzo często są komentarze że Denon gra dobrze z tym, Yamaha z tamtym a Onkyo jeszcze z tamtym. Bardzo mało jset info o takim połączeniu z Harmanem ? jest niepopularny, gorszy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz H. napisał:

Wielkie dzięki . Te Jamo radzą sobie z kinem nieźle dlatego kieruję poszukiwania nowych frontów pod kątem muzyki, zakładam, że dobre fronty wspomagane surroundami jamo poradzą sobie .

Nie wykluczam używanego sprzętu ( miewacie coś z rozliczenia z Klientem lub po ekspozycji czy odsłuchach ? ) Przejrzę polecane przez Ciebie propozycje - która z nich zrobi największe wrażenie na kimś kto się nie zna ;) ?

Pominąłeś zupełnie Paradigmy - dlaczego ?

Przejrzałem Twoje sugestie Focal poza zasięgiem. MA Silver też .

Bronze 6 do przyjęcia , dobre opinie miewają Aurory 700 . 

Polk S60E na żyletkach z dobrą ceną bym wycisnął

To będzie duży przeskok dla mnie po tym Jamo ? Co z powyższych zatem nr 1 pod HK 270 ?...?

PS - 

Hoho ! Czytam o Audiosymptom i8 i widzę, że to świetny sprzęt w zaskakującej cenie ! Co o tym sądzicie ?

 

Słuchałem Audiosymtom i8 w wersji Carbon z dobrym all on ine  Cyrrusa i grały obłędnie jak na koszt 2800zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Czy Harman jest gorszy tego nie wiem, ale jest na pewno mniej dostępny. A czy z innymi w/w kolumnami są dostępne jakieś opinie?

Czytałem test mojego HK na audio.com.pl i jest naprawdę niezły, hmmm... Oczywiście opinii mnóstwo i jak zwykle różne :) Staram się filtrować i wyczuć tutejszych speców ;) 

Chociaż przyznam, że dziś zmieniłem kable, spróbowałem bi-wiringu, skonfigurowałem od nowa EQ mikrofonem Harmanowym i ... jestem zachwycony swoim sprzętem w stereo :))) Aż się boję jak może wyglądać to na lepszych frontach !

5 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Słuchałem Audiosymtom i8 w wersji Carbon z dobrym all on ine  Cyrrusa i grały obłędnie jak na koszt 2800zł.

Nie pierwszy raz to słyszę . Myślisz, że jak na moje niewysokie wymagania zaskoczy mnie mocno muzyką na moim HK AVR 270 w porównaniu z Jamo S626 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomasz H. napisał:

 

Nie pierwszy raz to słyszę . Myślisz, że jak na moje niewysokie wymagania zaskoczy mnie mocno muzyką na moim HK AVR 270 w porównaniu z Jamo S626 ? 

Wiesz trudno mi odpowiedzieć ,bo nie słyszałem Jamo S626.Najlepszy sposób to odsłuch w salonie (teraz już dużo salonów ma je w swojej ofercie),lub zakup z możliwością zwrotu.Chyba można je oddać do 30 dni jeśli ci nie pasują.Chociaż zanim kupisz dobrze żebyś przesłuchał obie wersje.Mnie bardziej odpowiada wersja Carbon ,która gra bardziej audiofilsko.Wersja Cooper gra trochę w stylu Klipscha i ma jego kolor membran ,to gra bardziej skrajami pasma ale może się wydawać bardziej efektowna.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2021 o 20:55, Tomasz H. napisał:

Czytałem test mojego HK na audio.com.pl i jest naprawdę niezły, hmmm... Oczywiście opinii mnóstwo i jak zwykle różne :) Staram się filtrować i wyczuć tutejszych speców ;)

W innym temacie widzę, że postawiłeś na Polk Audio tylko niższy model gratuluję wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są ! Mam ! :)

Pierwsze wrażenie - wizualne , pasują . Drugie, dźwiękowe. Tak, spodziewałem się, że efekt nie będzie aż tak spektakularny jak w sali odsłuchowej, na wygrzanych kolumnach na Arcamie, i w dużo lepszej akustyce pokoju.

Ale ... i tak jestem zakochany ! W porównaniu do Jamo S626 to inna bajka . Przestrzeń, szczegóły, bassss, scena ... 

Jedynie co zauważyłem to to, że bas w wersji 2.1 jest wyraźnie lepszy niż w 2.0 . Ale ustawiałem sprzęt mikrofonem Hardana w wersji 5.1 więc chyba nie dziwne . Pobawię się jeszcze .

I jeszcze jedno . Próby tylko na yt normalnych nagrań a tych niby lossless... Inna pieśń . Na Jamo nie widziałem różnicy :/

I ostatnia uwaga żółtodzioba . Nic tak pięknie nie pokazuje szerokości sceny i pozornych źródeł dźwięku jak jazz .

Wygrzewam dalej ;) 

Przy okazji podziękowania dla częstochowskiej firmy Sound & Color która pozwoliła mi na odsłuchy. Z przyczyn które znamy oboje nie mogłem u nich kupić kolumn ale ... wszystko mamy dogadane co i dlaczego oraz podziękowania za odsłuch uzgodnione .

20210429_161825.jpg

20210429_213414.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomasz H. napisał:

Jedynie co zauważyłem to to, że bas w wersji 2.1 jest wyraźnie lepszy niż w 2.0 . Ale ustawiałem sprzęt mikrofonem Hardana w wersji 5.1 więc chyba nie dziwne . Pobawię się jeszcze .

Po prostu ten bas całkiem inaczej zabrzmi z samych kolumn (2.0) niż po dołożeniu subwoofera (2.1). Fajnie, że dostrzegasz smaczki w brzmieniu systemu w porównaniu do poprzednich kolumn.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2021 o 07:41, S4Home napisał:

No bo masz je bardzo słabo ustawione jednak.

Mieszka tam chyba jakaś kobieta tak?

:)

No i nie trudno było wybrać kolumny lepsze od Jamo. Ale słuchaj w domu i decyduj czy zostają.

Ciekawi mnie natomiast że brakuje Ci w nich basu. Bo na to wychodzi.

Oczywiście, że Żona też ma jakieś prawa ;) Ale bardziej wynika to z bardzo skromnego metrażu do pomieszczenia w nim jadalni .

Zdecydowanie zostają, wczoraj byli znajomi, jedna Pani która w ogóle nie zwraca uwagi na dźwięk, powiedziała, że zaczyna słyszeć i była zachwycona :) Jej mąż stwierdził, że to przez to, że jej kupił spray acustone 🤣

Nie, ten bas jest cudny, to były chyba pierwsze wrażenia które były efektem pamięci słuchania wygrzanych kolumn w salce odsłuchowej na lepszym wzmacniaczu. Jednak bas jest ok 

21 godzin temu, lysyrafal napisał:

Po prostu ten bas całkiem inaczej zabrzmi z samych kolumn (2.0) niż po dołożeniu subwoofera (2.1). Fajnie, że dostrzegasz smaczki w brzmieniu systemu w porównaniu do poprzednich kolumn.

Nie, jednak bas jest ok, to było jakieś słabe nagranie. Grzech mu cokolwiek zarzucać. 

Smaczki są takie, bo różnica w klasie kolumn jest wyraźna .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...