Skocz do zawartości

Denon CEOL N11 podłączenie do TV


whatsup1981@gmail.com

Recommended Posts

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum więc jeśli źle wybrałem dział to proszę admina o przeniesienie do odpowiedniego. Mam pytanie odnośnie prawidłowego/najlepszego podłączenie N11 do telewizora Philips. Denon nie posiada wyjścia HDM, tak więc to złącze odpada. Czy istnieje jakaś opcja aby połączyć to to ze sobą w taki sposób aby sterować głośnością jednym pilotem? A może to kwestia ustawienia i włączenia odpowiedniej opcji?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, whatsup1981@gmail.com napisał:

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum więc jeśli źle wybrałem dział to proszę admina o przeniesienie do odpowiedniego. Mam pytanie odnośnie prawidłowego/najlepszego podłączenie N11 do telewizora Philips. Denon nie posiada wyjścia HDM, tak więc to złącze odpada. Czy istnieje jakaś opcja aby połączyć to to ze sobą w taki sposób aby sterować głośnością jednym pilotem? A może to kwestia ustawienia i włączenia odpowiedniej opcji?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Chyba jedynym rozwiązaniem jest podłączenie TV poprzez kabel optyczny ale wtedy nie będzie możliwości sterowania głośnością przy użyciu pilota od TV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, winnetou napisał:

Chyba jedynym rozwiązaniem jest podłączenie TV poprzez kabel optyczny ale wtedy nie będzie możliwości sterowania głośnością przy użyciu pilota od TV

Tak jest właśnie podłączony obecnie, ale używanie trzech pilotów (tv, dekoder kablówki, Ceol) jest delikatnie mówiąc... średnio wygodne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, whatsup1981@gmail.com napisał:

Tak jest właśnie podłączony obecnie, ale używanie trzech pilotów (tv, dekoder kablówki, Ceol) jest delikatnie mówiąc... średnio wygodne

Wiem o czym mówisz, bo przez długi czas korzystałem z RCD-M39 i początkowo było to dla mnie dość uciążliwe ale po czasie przywykłem do tego. 

Chyba jedynym rozwiązaniem tego problemu jest wymiana sprzętu, choć może niech wypowie się ktoś jeszcze w tym temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whatsup1981@gmail.com napisał:

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum więc jeśli źle wybrałem dział to proszę admina o przeniesienie do odpowiedniego. Mam pytanie odnośnie prawidłowego/najlepszego podłączenie N11 do telewizora Philips. Denon nie posiada wyjścia HDM, tak więc to złącze odpada. Czy istnieje jakaś opcja aby połączyć to to ze sobą w taki sposób aby sterować głośnością jednym pilotem? A może to kwestia ustawienia i włączenia odpowiedniej opcji?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Jeżeli Twój telewizor ma pilota na podczerwień to zajrzyj na strony 90-91 instrukcji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, klimkr napisał:

Jeżeli Twój telewizor ma pilota na podczerwień to zajrzyj na strony 90-91 instrukcji...

Pilot jest albo po WiFi albo BT (parowało się go z tv podczas pierwszego uruchomienia), natomiast sama instrukcja ma 75 stron.

 

Co do posta wyżej to Logitech wydaje się być w miarę dobrym pomysłem, ale widzę że cena nowszych/wyższych modeli jest absurdalna jak na pilota uniwersalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, whatsup1981@gmail.com napisał:

Pilot jest albo po WiFi albo BT (parowało się go z tv podczas pierwszego uruchomienia), natomiast sama instrukcja ma 75 stron.

 

Co do posta wyżej to Logitech wydaje się być w miarę dobrym pomysłem, ale widzę że cena nowszych/wyższych modeli jest absurdalna jak na pilota uniwersalnego.

Ceol obsługuje tylko piloty TV na podczerwień. Aktualna instrukcja jest na stronie https://manuals.denon.com/RCDN11DAB/EU/PL/index.php, można pobrać jako pdf albo poszukaj Ustawienia - Ogólne - Wejście TV i Kontrola na podczerwień.

Jak nie zadziała, a masz pewność, że na HDMI jest audio o regulowanym poziomie, to możesz poszukać "hdmi audio extractor".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnego do Ceola -Marantza mcr612 i podłączony jest kablem optycznym z tv LG .Działa to bardzo dobrze ,włącza się automatycznie z włączeniem tv.Piot z tv LG jest dośc uniwersalny i można go zaprogramować by korzystać z dekodera (u mnie Netii) i sterować marantzem .Ale do podgłaszania jednak wolę zawsze wziąć pilota od Marantza ,jakoś na nim łatwiej po ciemku czy omacku trafić w klawisze podgłaszania czy ściszania .Pewnie i tym masz możliwość sparowania obu tych pilotów i nauczenia pilota od tv jak zmieniać głośność ,zajrzyj tylko do tej instrukcji.

W drugim pokoju mam Arcama SA30 który z tv połączony jest dobrym kablem Hdmi i wcale to nie działa lepiej niż u marantza .Tak że nie ma co przeceniać tego połączenia bo efekty są bardzo podobne.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klimkr napisał:

Ceol obsługuje tylko piloty TV na podczerwień. Aktualna instrukcja jest na stronie https://manuals.denon.com/RCDN11DAB/EU/PL/index.php, można pobrać jako pdf albo poszukaj Ustawienia - Ogólne - Wejście TV i Kontrola na podczerwień.

Jak nie zadziała, a masz pewność, że na HDMI jest audio o regulowanym poziomie, to możesz poszukać "hdmi audio extractor".

Ciekawe urządzonko, pierwszy raz o nim słyszę. Jeśli dobrze rozumiem zasadę działania to wyjście optyczne puszczam z Ceol do extractora, a z drugiej strony hdmi do tv? Dodatkowo widzę że jest obsługa ARC czyli Ceol będzie się włączał razem z tv. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, whatsup1981@gmail.com napisał:

Ciekawe urządzonko, pierwszy raz o nim słyszę. Jeśli dobrze rozumiem zasadę działania to wyjście optyczne puszczam z Ceol do extractora, a z drugiej strony hdmi do tv? Dodatkowo widzę że jest obsługa ARC czyli Ceol będzie się włączał razem z tv. 

A po optyku ci się nie włącza automatycznie z tv?U mnie w tym samym momencie gdy włączę tv ,włącza się 612.Może musisz coś zmienić w ustawieniach Ceola lub TV.

W instrukcji masz że automatycznie powinno się włączać.

https://manuals.denon.com/RCDN11DAB/EU/PL/OBAOSYocckdvwp.php

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A po optyku ci się nie włącza automatycznie z tv?U mnie w tym samym momencie gdy włączę tv ,włącza się 612.Może musisz coś zmienić w ustawieniach Ceola lub TV.

 

Po optyku się włącza, ale regulacja głośności pilota tv nie działa. Po hdmi poprzez arc chyba nie tylko by się ceol włączał ale również regulacja głośności działała? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, whatsup1981@gmail.com napisał:

Po optyku się włącza, ale regulacja głośności pilota tv nie działa. Po hdmi poprzez arc chyba nie tylko by się ceol włączał ale również regulacja głośności działała? 

Działa i po optyku tylko trzeba zajrzeć trochę do instrukcji.Zresztą nawet jak zaprogramujesz to i tak będziesz podgłaszał w 90% pilotem od Ceola,piszę ci to na podstawie praktyki.A w drugim wzmaku o Hdmi eARC to wcale to podgłaszanie super nie działa.Podgłasza się ,ale tak jakoś dziwnie i wolę to robić i tak pilotem od wzmaka.

https://manuals.denon.com/RCDN11DAB/EU/PL/OBAOSYtrjbryea.php

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Działa i po optyku tylko trzeba zajrzeć trochę do instrukcji.Zresztą nawet jak zaprogramujesz to i tak będziesz podgłaszał w 90% pilotem od Ceola,piszę ci to na podstawie praktyki.A w drugim wzmaku o Hdmi eARC to wcale to podgłaszanie super nie działa.Podgłasza się ,ale tak jakoś dziwnie i wolę to robić i tak pilotem od wzmaka.

https://manuals.denon.com/RCDN11DAB/EU/PL/OBAOSYtrjbryea.php

Dopasowałem pilota od UPC do CEOL i faktycznie jakieś dziwne przeskoki są podczas regulacji głośności, tak jakby nie zawsze zaskakiwał sygnał, a później wykonywał parę komend jednocześnie. może kiedyś w wolnej chwili nabędę i pobawię się extractorem, a póki co skorzystam z rady kogoś kto już temat przerabiał i zostanę przy regulacji pilotem z zestawu.

Bardzo dziękuje wszystkim za posty, temat mi się wyklarował dostatecznie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...