Skocz do zawartości

Problem z Apollon TL-800 (CEC 8200, Project-One DR-770)


Recommended Posts

Witajcie, 

Od jakiegoś czasu posiadam Apollona TL-800 (Młodsza, tzw. czarna wersja CEC'a 8200). Sam w sobie jest w niezłym stanie, aczkolwiek trapią go pewne bolączki, z którymi nie mogę sobie poradzić. Mianowicie:

1. Gramofon w praktyce jest pół-automatyczny, co jednak w tej chwili nie ma swojego pokrycia w rzeczywistości.. ;D Ramię po dotarciu do końca płyty zamiast się podnieść i wrócić do stanu spoczynku, nie podnosi się, przejeżdżając przy tym po 1/3 płyty.. Ponadto gdy spróbujemy podnieść ramię manualnie to podskakuje ono, jak gdyby było za lekkie. 

2. I tu przechodzimy do następnego kłopotu jakim jest winda, która opuszcza się zbyt gwałtownie.. Czytałem o jakichś smarach, którymi można rozwiązać problem. Próbowałem i faktycznie dało to chwilowy efekt, ale po czasie znowu zaczęło dziać się to samo.

Niestety nigdzie nie znalazłem rozwiązania danych problemów, więc w końcu zdecydowałem się założyć temat. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. 

Pozdrawiam, Adam 

176337463_507062190473020_7972010670115524296_n.jpg

176291080_2910282802566964_40678862921532328_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CrimsonKing09 napisał:

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. 

Szczerze to widzę jedną , napisz do @Audio Autonomy to dobry serwis gramofonów . Aby dobrze nasmarować windę , najpierw trzeba by rozkręcić gramofon i wyczyścić stary smar. Co do nie podnoszenia ramienia powinna być regulacja punktu opuszczenia i podniesienia śrubką, Ale nie koniecznie to coś pomorze , równie dobrze dźwignia może nie haczyć o zębatkę. Zbyt wiele niewiadomych , nie da się bez obejrzenia coś sensownego napisać. 

 

W załączniku znajdziesz instrukcję obsługi , znajdziesz w niej ustawienie śrubkami punktu rozpoczęcia / opuszczenia ramienia / i zakończenia / podniesienie ramienia. Są też zaznaczone punkty smarowania. Załączam też instrukcję serwisową.

ve_cec_dd-8200_en_de_fr_nl.pdf ve_cec_dd-8200_service_en.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CrimsonKing09 jeżeli chodzi o zbyt gwałtowne podnoszenie się i opadanie windy, to nie ma innej opcji niż rozebranie mechanizmu windy, usunięcie starego smaru i zaaplikowanie nowego. Świetnie się tu sprawdza olej silikonowy do dyferencjałów (https://www.google.com/search?q=olej+silikonowy+do+dyferencjałów&oq=smar+silikonowy+do+dyf&aqs=chrome.1.69i57j0i22i30l2.10937j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8). Możesz użyć takiego o lepkości 100  000 cSt. Ewentualnie może być trochę niższa lepkość (np. 30 000 cSt).

Nie podnoszenie ramienia podczas automatycznego powrotu to już ciężko powiedzieć z czego dokładnie wynika. Zdejmij dolną pokrywę i zerknij na mechanizm podczas pracy. Może uda Ci się zobaczyć co tam nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...