Skocz do zawartości

Kolumny na 11-12 m.kw, nowe lub używane, do ok. 1500-2000 zł


pajtON

Recommended Posts

Witam ponownie forum.

szukam kolumn stereo na mały pokoik (11-12 m.kw. / prostokąt) w cenie do 1500-2000 zł za parę (mniej więcej). Cena może być lekko przekroczona jeśli jest coś super (np. za 2500 zł).

Biorę pod uwagę nowe i używane (z używanych to wolałbym outlet / powystawówki, czyli z gwarancją)

Słuchana muzyka:

- chillout

- instrumentalna

- elektroniczna (szczególnie progressive house, trochę trance)

- inne gatunki: POP/ rock, itp. (rzadziej)

Amplituner: Onkyo 8250.

---------------------------------

Co znalazłem (ale możecie moje typy "zaorać" i przedstawić zupełnie coś innego):

- KEF LS 50 (używane) - 2300 zł. - podobno to są "trudne" kolumny.

- ELAC Debut B6.2 2.0 (nowe) - 1500 zł

- Quadral Argentum 530 (nowe) - 1300 zł.

- Fyne Audio F303 ( nowe ) - 1950 zł.

- Tannoy Revolution XT 6 HGL ( outlet ) - 2500 zł (małe, podstawkowe)

- B&W 607 S2 Anniversary Edition ( nowe ) - 2500 zł.

- Kef Q350 Black Satin (nowe ) - 2000 zł

- Dynaudio Evoke 10 (używane) - 2000 zł.

Jest jeszcze sporo więcej możliwości :), ale te wpadły mi w oko.

Czy między najtańszymi (Quadral Argentum 530, ELAC Debut B6.2 2.0) a najdroższymi (KEF LS50 i Tannoy Revolution XT 6) jest b. duża różnica w brzmieniu?

 

Dzięki za sugestie!

 

Edytowano przez pajtON
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pajtON napisał:

Za podobne pieniądze są nowe: Quadral Argentum 530. Nie wiem czy jest jakaś różnica (??). Kiedyś czytałem, że Quadral Argentum 530 są całkiem przyzwoite

Też je słuchałem i było ok. Ale Argentum to podstawowa seria, a Rhodium wyższa średnia. Quadral w Polsce jest dużo tańszy niż w De. A ta cena z ogłoszenia to pół normalnej. Dokładnie bym je sprawdził tylko... 

No i Argentum są większe raczej od 20

Ja mam Ascent 90 i Platinum M35, polubiłem się z Quadralami 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są większe nie przeszkadza mi bardzo, teoretycznie większe głośniki powinny lepiej zagrać.

Jeśli chodzi o Rhodium 20 to są powystawowe na Alledrogo (z 24 miesięczną gwarancją) w cenie nowych Argentum 530 czyli za 1300 zł.

Kiedyś (100 lat temu) ktoś mi polecam Quadrale. Ciekaw jestem porównania:

Q Rhodium 20 vs !Q. Argentum 530 vs ELAC Debut 6.2 2.0

 

 

Edytowano przez pajtON
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pajtON napisał:

To że są większe nie przeszkadza mi bardzo, teoretycznie większe głośniki powinny lepiej zagrać

Nie do końca... zbyt duże kolumny źle grają w małych pomieszczeniach. Za dużo basu i wysokich

Do 12m nie za duże monitory będą ok, lub aktywne studyjne 

Obie przenoszą od 40Hz... A Quadral nie kłamie. Moje się mierzą zgodnie ze spec. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Q350 i LS50 to pomimo, ze LS50 sa mniejsze to graja wiekszym dzwiekiem. Dodatkowo graja bardziej przestrzennie. Q350 w moim odczuciu to bylo takie 2,5D, a LS50 juz pelne 3D. LS50 sa uniwersalne. Maja zatyczki na bass-reflex, wiec moga stac blizej sciany, jak i dalej. Bardzo dobrze sobie radza jako monitory bliskiego pola. Graja co najmniej dobrze kazdy rodzaj muzyki. LS50 przy przeskoczeniu ze wzmacniacza 50W na 80W graja jeszcze wiekszym dzwiekiem, ale moze przy Twoim metrazu nie bedzie potrzebny az taki wzmak. Ponoc bardzo ladnie graja z lampowcem, ale nigdy nie testowalem. Z tranzystorow gralem na Audiolabie 6000A, obecnie na Heglu H80 i w obu przypadkach bylo bardzo dobrze. Mialem takze u siebie na testach Atolla In200 ( nie wygrzany ) i roznice byly minimalne wzgledem Hegla. Nie podales w jakiej odleglosci beda stac kolumny od tylnej sciany. Jesli bardzo blisko to warto sprawdzic Jean-Marie Reynaud Lucia. Bez zadnego specjalnego ustawiania graly lepsza przestrzenia, niz Q350, ale nie bylo prawie niskich tonow. I mowi to osoba, ktora za nimi nie przepada w zbyt duzej ilosci. Po przewertowaniu instrukcji okazalo sie, ze musza stac wlasnie bardzo blisko tylnej sciany, by pojawil  ie basik. Niestety u mnie bylo to niemozliwe, ze wzgledu na kaloryfer na scianie. Nie porownywalem niestety z LS50. Reszty kolumn nie sluchalem, ale LS50 uznawane sa za wybitne w swojej pierwotnej cenie, wiec przy uzywkach za 2200 mysle, ze moze byc ciezko znalesc cos ciekawego. Z Dynaudio masz jeszcze ewentualnie Emity w normalnej kwocie. I tak bedziesz zmuszony cos posluchac. Kazdy inaczej odbiera dzwiek, szuka czegos innego, wiec to co mi sie podoba nie koniecznie musi sie podobac Tobie.  Jak da rade to ostatecznie posluchac samemu i ocenic. Np Q21 wypozycza bez problemu graty, nawet jak sa nowe. 

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka ciekawych propozycji.

LS50, KEF Q350, ELAC B6.2 może nawet wersja Debut Reference. Argentum 530.

To kolumny które dobrze się spiszą w Twoich preferencjach.Do Onkyo też nie powinno być najgorzej. Bo to całkiem udany model.

Wśród używanych pewnie można by jeszcze polować na Heco Celan GT 302 albo Magnat Quantym 753 / 803?

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bebbopLS50-ki słyszałem, że są naprawdę dobre, ale wymagające względem wzmacniacza. Ale wiem, że jest to dobry kierunek. O Jean Marie Reynaud Lucia też słyszałem, ale to już 3000 zł, a używanych nie ma, nikt nie chce ich odsprzedać.

@S4Home Argentum 530 nie są za duże na tak mały pokój? Za te same pieniądze mogę kupić powystawowe Rhodium 20.

Polecasz też używane Heco Celan oraz Magnat Quantum.  Co sądzisz o MAGNAT Signature 503? W ME są za 1400 zł nowe (para).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad budżet, musiałyby być naprawdę dobre. To są rzadko spotykane kolumny, taka niszowa firma. Więcej dobrych opinii słyszałem o LS 50, ale to też dla tego, że ich się sprzedaje n razy więcej. No i używane LS 50 schodzą w okolice 2000-2300 zł.

 

Edytowano przez pajtON
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pajtON napisał:

@bebbopLS50-ki słyszałem, że są naprawdę dobre, ale wymagające względem wzmacniacza. Ale wiem, że jest to dobry kierunek. O Jean Marie Reynaud Lucia też słyszałem, ale to już 3000 zł, a używanych nie ma, nikt nie chce ich odsprzedać.

@S4Home Argentum 530 nie są za duże na tak mały pokój? Za te same pieniądze mogę kupić powystawowe Rhodium 20.

Polecasz też używane Heco Celan oraz Magnat Quantum.  Co sądzisz o MAGNAT Signature 503? W ME są za 1400 zł nowe (para).

 

KEF'y wymagaja wzmacniaczy radzacych sobie z niska impedancja, a wiec takich ktorym nie zbraknie tchu (pradu) jak impedancja dla niektorych czestotliwosci spada w kierunku 3 Ohm. Dla przykladu mialem R100 i mialem nadzieje ze Yamaha WXA-50 sobie z nimi poradzi (na papierze powinna,), okazalo sie jednak, ze niestety nie. Mam PM7000n (niby tylko 5W wiecej przy 8 Ohm'ach niz Yamaha) i zarowno z R100 jak i teraz z LS50 Meta radzi sobie bardzo dobrze. LS 50 to jest uznany produkt, ktory mozna dobrze sparowac z elektronika - jest duzo tematow o tym, a przy obecnych cenach za schodzacy model to jest bardzo dobra okazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pajtON napisał:

Za bardzo się nie znam szczerze mówiąc.  Jaki piecyk byłby dobry dla LS 50? (obecnie mam amplituner Onkyo 8250). Czy NAD C356BEE będzie wystarczający?

Jesli chodzi o obciazenie, to C356BEE nie bedzie mial zadnych problemow. Czy spasuje ci jesli chodzi o brzmienie? Na to pytanie bedziesz musial odpowiedziec sobie sam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bebbop napisał:

Kolega nie mowi, ze aktualnie sa gdzies dostepne, tylko, ze pojawiaja sie uzywki czasem na serwisach typu allegro, olx w cenie 2000-2300. 

Z tym, że już od dość dawna nie widziałem ich w tej cenie. Q350 można dostać sporo taniej ale jednak to kolumny sporo słabsze. Kolejna rzecz - dynaudio evoke 10 za 2000 😲? Biorę od ręki.  Za około 1500 - 1800 zł można dostać dynaudio excite x14. Bardzo fajne moim zdaniem kolumny do niewielkiego pomieszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emity to dużo większe kolumny. Excite x14 grają bardziej zwartym i sprężystym basem. Masz jedną parę na gwarancji, na olx. Warto byłoby udać się na odsłuch i stwierdzić, w jakim kierunku chcesz pójść. Czy bardziej podoba Ci się miękkie i ciepłe granie czy też szybkie, z twardym basem i jaśniejszą górą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...