Skocz do zawartości

Projektor dalekiego rzutu do 20k


justdanek

Recommended Posts

Prośba o doradzenie przy wyborze projektora dalekiego rzutu do 20k.

1. Rozmiar pomieszczenia w którym ma być projektor około 40m2.

2. Odległość projektora od ekranu 3-3,5 m (odległość w której będzie oglądany obraz 2,5-3 m).

3. Zakupiony ekran Viz-Art URAN CINE B230 BB40 MW - maksymalny rozmiar wyświetlanego obrazu 100 cali.

4. Sam projektor będzie zamontowany na wprost ekranu,  korzystanie z niego również na wprost (może trochę sofa nieznacznie będzie przesunięta na lewo od ekranu).

5. Sprzęt będzie wykorzystywany w ciągu dnia, nie tylko wieczorami.

6. Pomieszczenie mocno oświetlone, ale planuję kupić zasłony, które będę grube i tym samym będę mało przepuszczać światła.

7. Mam już przygotowane okablowanie pod projektor, ale ważna komunikacja wifi głównie ze względu na podłączenie tego do smart home.

8. Projektor ma być wykorzystywany głównie do oglądania filmów, czasem wydarzeń sportowych, sporadycznie do gier. Powiedzmy średnio 1 godzinę na dzień.

9 . Przydałaby się możliwość oglądania netflixa bez zbędnego kombinowania. Może przekierowanie obrazu z komputera.

10. Wstępnie weryfikowałem modele Sony VPL-VW270ES oraz SONY VPL-VW260ES/B. Czy warto aż tyle inwestować? To będzie mój pierwszy projektor. Czy pomiędzy projektorami w cenach 5k vs 8k vs 15k będą zauważalne różnice dla laika?

11. 3D mile widziane

12. Maksymalna kwota jak wyżej napisałem to 20k.

13. Byłbym zainteresowany kalibracją obrazu.

14. Docelowo planuję zakup subwoofera i amplitunera.

15. Nagłośnienie sufitowe - jeszcze nie wybrane.

16. Czy na terenie małopolski znajdę jakiś sklep, w którym będzie możliwość porównania obrazu na żywo?

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym też się zastanawiałem, ale pooglądałem videorecenzje w których specjalista powiedział, że Epsony to taka średnio-dobra półka, a Sony i np. JVC stoją dużo wyżej. Ten, który zaproponowałeś do tanich również nie należy, a mógłbyś rozwinąć myśl dlaczego nie ma sensu pchać się w Sony w takim pomieszczeniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, justdanek napisał:

Nad tym też się zastanawiałem, ale pooglądałem videorecenzje w których specjalista powiedział, że Epsony to taka średnio-dobra półka, a Sony i np. JVC stoją dużo wyżej. Ten, który zaproponowałeś do tanich również nie należy, a mógłbyś rozwinąć myśl dlaczego nie ma sensu pchać się w Sony w takim pomieszczeniu?

Dla takich drogich projektorów jak jvc czy sony, to musisz mieć dedykowane pomieszczenie by wykorzystać ich możliwości. Tego nie posiadasz więc po co przepłacać.

Do normalnego dziennego pokoju to najlepiej ekran ARL i np. Epson 9400. To w zupełności wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Raul1975 napisał:

dobry pomysł. Jestem przed remontem, w przyszłym tygodniu ma projektantka wysłać wstępny projekt m. in. szafki RTV, zobaczymy co zaproponuje. 

Chcę dać tą taśmę, nie wiem tylko czy dać jedną czy łączyć dwie ponieważ ekran ma 120 cali:

https://www.philips-hue.com/en-us/products/smart-lightstrips

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...