Skocz do zawartości

Kino domowe do 4000-6000


ponkuck

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Poszukuję kina domowego w przedziale cenowym 4000-6000 do domku jednorodzinnego - salon 26m2. Wstępnie rozrysowałem usytuowanie kolumn i głośników, ale prosiłbym o ewentualne korekty i porady. Jako, że jestem tuż przed tynkami, chciałbym od razu puścić kable pod głośniki ścienne, żeby potem nie bruzdować ścian - jestem całkiem zielony w tej kwestii, więc proszę także o pomoc w wyborze okablowania w rozsądnej cenie.

Raczej jestem kinomanem, niż melomanem, ale nie ukrywam, że spotify często odpalam, głównie HH.

Czy w ogóle jest szansa dostać coś ciekawego i godnego polecenia w tym budżecie (bez okablowania), czy zdecydowanie lepiej zwiększyć budżet? Plan zakupu za parę miesięcy, ale warto już teraz zrobić research.

 

Pozdrawiam serdecznie

Kino domowe.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że weekend i większość odpoczywa stąd mały odzew, ale narodziła się masa kolejnych pytań.

 

1/ Jest sens ładować się w atmosa przy takim pomieszczeniu z otwartą przestrzenią na jadalnie, kuchnię i korytarz? Zastanawiam się nad 5.1.2, ale zapewne lepszą robotę zrobi dobre 5.1. Może po prostu wypuścić kable i w przyszłości dokupić 2 atmosy na sufit?

2/ Nawiązując do pytania nr 1. Pierw miałem w planach tylne głośniki dać na ścianie bocznej powiedzmy na wysokości 1.5-2.0m. Teraz rozważam ich montaż na tylniej ścianie, gdzie jest okno. Zapewne najlepiej byłoby przesunąć narożnik do środku salonu, a za nim ustawić dwa tylne głośniki, a w przyszłości na suficie nad hotspotem atmosy, jednak obawiam się utraty przestrzeni, no i gadania małżonki, że chyba całkiem mnie poje....pokopało. ;)

3/ Kolejna sprawa to podłączenie. Liczę na pomoc w wyborze kabli głośnikowych, bo trochę metrów będzie, a nie sztuką wydać 100-200zl/m, jeśli udałoby się za tą samą jakość zapłacić 30zl/m. Jeśli chodzi o samo podłączenie sprzętu. Na dziś dzień - dekoder UPC, tv, amplituner, ps4.

Planowałem kablem HDMI dekoder-tv, HDMI ps4-tv, a następnie optykiem tv-amplituner. Pytanie czy będzie różnica z tv puścic hdmi, ofc ACR, do ampli niż optyk? Mowa tu o samym 5.1 bez atmosów, których chyba hdmi nie ogarnie? 

Rozumiem, że puszczając optyk dekoder-ampli będę miał dźwięk w głośnikach tylko z tv, a ps4, spotify, netflix itd wtedy pójdzie z głośników w tv?

4/ Ostatnie pytanko. Co do samego spotify. Logując się na smartTV do aplikacji i odtwarzanie bezpośrednio dźwięku po kablu da lepszy efekt niż połączenie przez wifi spotify z telefonu z amplitunerem? Chodzi mi czy muszę włączać zawsze tv do spotify czy jakość telefon-amplituner bezprzewodowo również będzie zadowalająca?

 

Ampli denon 1600 wydaje się super opcją, bardzo polecaną na forum w tym budżecie, więc pozostaje wybór kolumn i suba.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

EDIT: Co powiecie na Klotz LSC425YS lub ProCab LS25?

Edytowano przez ponkuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli chodzi o branże, to musisz poczekać do poniedziałku. Natomiast ten budżet jest tak "pospolity", że masz takowych tematów całą masę już na forum - poczytaj.

1. brakiem sensu ładowania się w atmosa nie jest pomieszczenie, tylko przede wszystkim budżet. 

2. w układzie 5.1 boczne, nie tylne, a najbezpieczniej surround'y ;)  I na pewno nie wieszaj ich tak wysoko. 

3. do sprzętu w takim budżecie, kup "zwykły" ofc po kilka złotych za metr. W zupełności wystarczy. Optyk ma większe ograniczenia w przesyle, niż HDMI

4. Może się okazać, że po kablu, z TV będzie gorzej - słabym ogniwem może być sam TV, Komunikacja telefon -> ampli. Nie komplikuj 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. :)

 

Strasznie się wkręciłem w temat audio, szkoda, że dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale... Zanim odpiszą mi jeszcze inne osoby, na co liczę, trochę poszperałem przez weekend po forum i chciałbym spytać o opinie następujących zestawów.

Powiedzmy, że amplituner wybrany - Denon 1600, no chyba, że ktoś poleci coś innego w podobnym budżecie.

1/ POLK AUDIO T531 (T50 + T30 + T15)

2/ Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0

3/ Jamo S 807 HCS 

Nie ukrywam, że cenowo, ale przede wszystkim wizualnie (ważny dla mnie aspekt) Polk>Jamo>Pylon, stąd pytanie, czy jest duża różnica na korzyść Pylona? Do tego upatrzyłem sobie wspomnianego wyżej Magnata 302a. No i kolejne pytanie, co z rozszerzeniem, jeśli w przyszłości chciałbym atmosa 5.1.2 - wiem, że z w Jamo jest Jamo S 8 ATM, a reszta? 

 

Dzięki ponownie z góry za odpowiedź, ocenę oraz inne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W tym budżecie lepiej jest zainwestować w lepszy system 5.1 niż 5.1.2. 
Yamaha RX V4a + Heco Victa Prime 702set to dobry kierunek. Uzyskasz brzmienie dynamiczne z bogatym środkiem oraz niezłą głębią jak na ten przedział. Jeśli chciałbyś poprawić stereofonię oraz wyciągnąć więcej smaczków z nagrań to Pylon Audio Pearl 25set warto wziąć pod uwagę. 

W przypadku Denona 1600h lub 750h warto zwrócić uwagę na Wilson Raptor 7set lub Polk Audio T531. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

W przypadku Denona 1600h lub 750h warto zwrócić uwagę na Wilson Raptor 7set lub Polk Audio T531.

@ponkuck Ja połączenia Denona z Wilsonami nie polecam. Brzmienie tych kolumn jest "ciepłe?" co w połączeniu z podobnie brzmiącym Denonem nie jest najlepszym połączeniem (no chyba, że ktoś lubi takie ciepłe brzmienie).

Te kolumny chyba lepiej by zagrały z jasniejszą Yamahą. Ja osobiście wymieniłem Wilsony na jaśniejsze kolumny (Monitor Audio Monitor) i jest zdecydowanie lepiej (jaśniej, szczegółowiej).

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wychodzi na to, że ampli Denon 1600 lub Yamaha 4A, a kolumny Pylon Audio Pearl 25set, Heco Victa Prime 702set, Polk Audio T531, Pylon Audio Pearl 25 Set, ewentualnie Wilson Raptor 7set. Trzeba będzie posłuchać różnych konfiguracji i wtedy podjąć decyzję.

 

Doradźcie proszę jeszcze ws rozmieszczenia surround'ów. Lepiej dać na boczną ścianę czy tylnią? No i jaka optymalna wysokość. Zapewne najlepiej jakby od kanapy były te same odległości do każdej kolumny/głośnika, ale tutaj nie wygram raczej z żoną i zbyt wiele nie odsunę narożnika od okna...

Edytowano przez ponkuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...