Skocz do zawartości

Stereo do 12m.kw. do 2000zł


Krzychu0304

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów,

1. Chcę przeznaczyć 1500-2000zł.

2. Preferowałbym nowy sprzęt, ewentualnie powystawowy.

3. Głównie stereo, do muzyki i podcastów, choć też czasami oglądam filmy/seriale. Podoba mi się taga hta-25b i chciałbym ją w zestawie, choć ewentualnie mogę z niej zrezygnować.

4. PC z zintegrowaną kartą dźwiękowa Realtek ALC1150 złącze optyczne S/PDIF, jacki 3,5mm OFC.

5. 3x4x2,7m rozkład pomieszczenia na rysunku poniżej.

6. Słucham power metalu i metalu symfonicznego, czasami muzykę klasyczną.

7. Zakup raczej jednorazowy, co najwyżej w przyszłości mogę dokupić subwoofer.

8. Oczekuję dobrego zgrania z komputerem, z funkcji odczytu cd/fm/bluetooth etc. nie będę korzystał.

Byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze sprzętu.

160136739_rozkadpokoju.thumb.png.a0b798cb5982ca3d56adc127e9b1293d.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzychu0304 napisał:

1. Chcę przeznaczyć 1500-2000zł.

Ta kwota ma być na wzmacniacz plus kolumny? Bo jeśli tak to raczej wspomniana przez Ciebie Taga odpada. Ja proponowałbym smsl q5 pro plus KEF Q350. Bardzo fajny zestaw, który delikatnie przekroczy budżet jesli zechcesz nowe, a jeśli używane to powinieneś się zmieścić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, seba3002 napisał:

Ta kwota ma być na wzmacniacz plus kolumny? Bo jeśli tak to raczej wspomniana przez Ciebie Taga odpada.

Mogę dać maksymalnie 2500zł, na wzmacniacz i kolumny. Dobrej jakości DAC(o ile jest potrzebny w Tadze) i kable mogę dokupić później.

Myślałem że można dobrze zgrać Tagę z głośnikami za 1000zł/para...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzychu0304 napisał:

Myślałem że można dobrze zgrać Tagę z głośnikami za 1000zł/para...

Jeśli poszukasz używek to być może za 1000 zł znajdziesz jakieś przyzwoite. Ale moim zdaniem kupno wzmacniacza dwa razy droższego od kolumn, w tym przedziale cenowym, jest średnio sensowne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem, że ten wzmacniacz kosztuje ok 900 zł 🙂. Pewnie sobie poradzi. Ale chcesz go wziąć tylko przez wzgląd na wygląd?

3 minuty temu, pajtON napisał:

Od każdej reguły są wyjątki, ale z grubsza można tak przyjąć.

Powinienem chyba napisać:

Kolumny powinny być przynajmniej 2-3 razy droższe od wzmacniacza/amplitunera

żeby być bardziej precyzyjnym?

 

 

 

Kolumny i wzmacniacz powinny tworzyć tak zwaną synergię. A jak będą wyglądały proporcje to juz tylko i wyłącznie kwestia naszych upodobań i portfela 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seba3002 napisał:

Kolumny i wzmacniacz powinny tworzyć tak zwaną synergię. A jak będą wyglądały proporcje to juz tylko i wyłącznie kwestia naszych upodobań i portfela 😉.

Czytałem, o tych proporcjach w kilku miejscach, m.in. ostatnio na Audiostereo. Dla mnie brzmi to dość sensownie.

Nieco podobnie jest w fotografii - body APS-C za 2-3 tys zł jest często wystarczające (sensor w body za 2k niewiele się różni od matrycy w body za 5-8k), a w uzyskanym obrazku  największe znaczenie ma optyka i tutaj jeśli chodzi o ceny to prawie nie ma limitów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Krzychu0304 napisał:

Tak, a właściwie przez to że ma lampy😍

Ja kojarzę jednego forumowicza który na wzmacniacz Tagi chyba hta-800 ten co wybrałeś to jest bardzo podstawowym modelem. Pewnie branża z forum coś więcej o nim może powiedzieć.

4 godziny temu, Krzychu0304 napisał:

. PC z zintegrowaną kartą dźwiękowa Realtek ALC1150 złącze optyczne S/PDIF, jacki 3,5mm OFC.

Złącza S/PDIF nie wykorzystasz Taga go zwyczajnie nie ma. 

 

e16122b582765b3a76d292c1359616ca.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

 

Ja kojarzę jednego forumowicza który na wzmacniacz Tagi chyba hta-800 ten co wybrałeś to jest bardzo podstawowym modelem. Pewnie branża z forum coś więcej o nim może powiedzieć.

Złącza S/PDIF nie wykorzystasz Taga go zwyczajnie nie ma. 

 

e16122b582765b3a76d292c1359616ca.jpg

Czyli będę musiał kupić DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Krzychu0304 napisał:

Mogę dać maksymalnie 2500zł, na wzmacniacz i kolumny. Dobrej jakości DAC(o ile jest potrzebny w Tadze) i kable mogę dokupić później.

Myślałem że można dobrze zgrać Tagę z głośnikami za 1000zł/para...

Krzychu ja bym się nie zamykał tylko na jedno rozwiązanie. Wypożycz tagę ( to dobry trop ) i tego Smsl i sam sprawdź i oceń to twoje uszy będą tego słuchały do tego dorzucisz DacMagic 100 i będzie super ;)

Edytowano przez Goguś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Goguś, słuchałeś tej tagi? Sam jestem bardzo ciekaw czy ta hybryda ma szansę konkurować z smsl-em. 

Jeśli chodzi o podlinkowanego smsl-a, to jest moje ogłoszenie. Dodam, że kupiłem go na olx po to żeby przetestować jak sobie poradzi miedzy innymi z dunaudio i PMC. A że testy się skończyły, to i wzmacniacz sprzedaję 🙂. Nie ma tu żadnego haczyka 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...