Skocz do zawartości

Przełączka hdmi do soundbar'a JBL BAR 5.1 Surround


kruszon3k

Recommended Posts

Witam. Czy da się podłączyć do soundbara jakąś przełączkę do hdmi in żeby podłączyć 2 urządzenia cyfrowe jednocześnie: dekoder + konsole?
Czy takie coś spełni swoje zadanie?

https://m.ceneo.pl/95930940;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=CjwKCAjwg4-EBhBwEiwAzYAlssT5xVdik5Vkm2S92H0Z-Xf9uY-HoMks7dAwzoghZhLbBa1chzlnIhoCvV4QAvD_BwE

Jeżeli tak, to jak najlepiej podłączyć?
Moja koncepcja:
Telewizor HDMI ARC do Soundbara HDMI OUT
Soundbar HDMI IN do przełączki Baseus HDMI IN
Konsola do Baseus HDMI OUT 1
Dekoder TV do Baseus HDMI OUT 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lolekdrugi napisał:

@kruszon3k ale dlaczego chcesz tak kombinować?

Spróbuj podpiąć konsole i dekoder do TV a hdmi arc o ile będzie chciało to powinno załatwić temat i przesłać dźwięk do soundbara.

Nie ma różnicy w jakości dźwięku jeżeli dekoder jest podpięty niebezpośrednio do soundbara? Sprawdziłem tak i tak i wydaje mi się że jest znaczna różnica w jakości na + jak podpinam pod HDMI in w soundbarze. No chyba że mi się wydaje 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, kruszon3k napisał:

Nie ma różnicy w jakości dźwięku jeżeli dekoder jest podpięty niebezpośrednio do soundbara? Sprawdziłem tak i tak i wydaje mi się że jest znaczna różnica w jakości na + jak podpinam pod HDMI in w soundbarze. No chyba że mi się wydaje 🤣

Na normalnym amplitunerze i kolumnach na pewno różnicę byś usłyszał. Co do soundbara to ciężko wyrokować. To nie są dobre jakościowo urządzenia ale nie będę negował tego całkowicie. Czysto teoretycznie, różnica w jakości jest. Ponieważ złącze ARC ma bardzo duże ograniczenia podobnie jak standard toslink. Te są zniesione dopiero przez złącze eARC.

1 godzinę temu, Iron napisał:

Nie ma różnicy. Jedynie co może sprawiać problemy to ARC/eARC. Ale to bardziej  jeśli chodzi o działanie niż jakość dźwięku

Wybacz ale tym stwierdzeniem wprowadziłeś go w błąd. ARC oraz eARC to jest technologiczna przepaść. By skupić się na ogólnikach to ARC prześle nie więcej niż toslink natomiast eARC bez problemu przekaże nawet DTS-HD MA/Dolby TrueHD czego ARC nie zrobi. Zatem jest różnica jakościowa pomiędzy ARC oraz eARC inna sprawa czy podpięty sprzęt audio będzie w stanie ją "pokazać".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam zatem do pytania czy warto inwestować w spliter który wskazałem? Czy pozostać przy połączeniu konsola do tv + dekoder do hdmi in w soundbarze? Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady bo jestem totalnie zielony w temacie audio.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kruszon3k zatem podstawowym pytaniem jest co daje lepszy dźwięk.

Jeżeli to jest PlayStation lub Xbox to na pewno jest w stanie dać dźwięk wysokiej jakości tak z płyt BD jak i gier. W przypadku dekodera nie odpowiem niestety gdyż to zależy od danej stacji telewizyjnej. Dekodery mają dodatkowo obsługę VOD, pytanie jaka jakość jest tam dostępna.

Pozostaje Ci zatem we własnym zakresie doszukać się informacji. Mała podpowiedź, jeżeli jakieś źródło daje sygnał Dolby Digital lub Dolby Surround to ARC jest wystarczające dla tego źródła. Jeżeli jest to sygnał Dolby TrueHD lub DTS-HD Master to wtedy należy podpiąć bezpośrednio.

Uwaga na źródła opisane jako Dolby Atmos. Na chwilę obecną, usługi VOD takie jak na przykład Netflix, iTunes, HBO reklamują się, że puszczają dźwięk w standardzie Dolby Atmos jednak jest on zakodowany w sygnale Dolby Digital Plus czyli wystarcza złącze ARC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

 

Na normalnym amplitunerze i kolumnach na pewno różnicę byś usłyszał. Co do soundbara to ciężko wyrokować. To nie są dobre jakościowo urządzenia ale nie będę negował tego całkowicie. Czysto teoretycznie, różnica w jakości jest. Ponieważ złącze ARC ma bardzo duże ograniczenia podobnie jak standard toslink. Te są zniesione dopiero przez złącze eARC.

Wybacz ale tym stwierdzeniem wprowadziłeś go w błąd. ARC oraz eARC to jest technologiczna przepaść. By skupić się na ogólnikach to ARC prześle nie więcej niż toslink natomiast eARC bez problemu przekaże nawet DTS-HD MA/Dolby TrueHD czego ARC nie zrobi. Zatem jest różnica jakościowa pomiędzy ARC oraz eARC inna sprawa czy podpięty sprzęt audio będzie w stanie ją "pokazać".

Oczywiście zgadzam się z tobą jeśli chodzi o jakość dźwięku. Bardziej chodziło mi o problemy z komunikacją ARC/eRAC.

Teraz doczytałem, że TV ma ARC, a więc masz zdecydowanie rację, jeśli chodzi o przesyłane formaty dźwięku (byłyby ograniczone do DD+). Inna sprawa czy będzie to słychać na soundbarze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2021 o 11:19, lolekdrugi napisał:

@kruszon3k zatem podstawowym pytaniem jest co daje lepszy dźwięk.

Jeżeli to jest PlayStation lub Xbox to na pewno jest w stanie dać dźwięk wysokiej jakości tak z płyt BD jak i gier. W przypadku dekodera nie odpowiem niestety gdyż to zależy od danej stacji telewizyjnej. Dekodery mają dodatkowo obsługę VOD, pytanie jaka jakość jest tam dostępna.

Pozostaje Ci zatem we własnym zakresie doszukać się informacji. Mała podpowiedź, jeżeli jakieś źródło daje sygnał Dolby Digital lub Dolby Surround to ARC jest wystarczające dla tego źródła. Jeżeli jest to sygnał Dolby TrueHD lub DTS-HD Master to wtedy należy podpiąć bezpośrednio.

Uwaga na źródła opisane jako Dolby Atmos. Na chwilę obecną, usługi VOD takie jak na przykład Netflix, iTunes, HBO reklamują się, że puszczają dźwięk w standardzie Dolby Atmos jednak jest on zakodowany w sygnale Dolby Digital Plus czyli wystarcza złącze ARC.

Dziękuję za wszystkie cenne podpowiedzi. Dekoder tv pokazuje PCM a konsola PlayStation 4 DTS. Konsola obecnie podpięta bezpośrednio do Tv a dekoder do soundbara po hdmi in. Czy taki spliter jak podesłałem w 1 poście i rodzaj podłączenia, który opisałem będzie w ogóle działał? Chciałbym to przetestować z ciekawości bo koszt niewielki, tylko nie wiem czy to da się tak podpiąć jak sobie wymyśliłem.

Korzystam z telewizora qled qe65q64rat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...