Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin Bieńka

Wzmacniacz Yamaha A-S500 Impedancja ?

Recommended Posts

Ok czyli LOW tak jak jest ustawione teraz na zdjęciu? Chciałbym jeszcze wiedzieć czy dobrze podłączyłem okablowanie. 

kable rca idą do zewnętrznej karty dźwiękowej a potem z karty  do pc. Proszę mnie poprawić jeśli coś jest nie tak

175145430_367482791262880_1954940050112422978_n.jpg

178006356_209026164029612_1538350718207182623_n.jpg

Połączyłeś źle bo dwa kable głośnikowe jako lewe dla sekcji a i b jeśli dobrze widzę ze zdjęcia. 

2 minuty temu, Kubad napisał:

Połączyłeś źle bo dwa kable głośnikowe jako lewe dla sekcji a i b jeśli dobrze widzę ze zdjęcia. 

Dokładnie jest tak jak mówisz.

właśnie dla mnie też to jest bez sensu ale tylko wtedy słychać dwie kolumny na raz w trybie A+B, ale jeśli podłączę to w jednym rzędzie tak jak powinno być to L +/-  i   P+/-  to tylko gra jedna kolumna, druga nie w trybie A czy B nie ma różnicy, gra tylko jedna. Wzmacniacz sprawdzałem jest ok, myślisz, że to mogą być kable RCA ?

Podłączyłem kable od kolumn do wzmacniacza prawidłowo i dałem tryb A. Następnie zrobiłem tak jak mówisz kable rca podmieniłem wejściami raz czerwony do białego i potem na odwrót, zawsze grała tylko jedna kolumna albo prawa albo lewa. Czyli wychodzi chyba na to, że to wina kabla RCA ?

Jeden z kabli RCA jest uszkodzony więc jak masz jakiś to zamień jak nie zostaje Ci kupno kolejnego. Tyle dobrze że nie jest to jakiś duży koszt ;)

Napisano (edytowany)

A jeszcze mam pytanie bo mianowicie mam zamiar kupić kable bananki i moje pytanie brzmi lepiej wybrać 2,5mm czy 4mm pod te i pod przyszłe lepsze głośniki

10 minut temu, Kubad napisał:

Jeden z kabli RCA jest uszkodzony więc jak masz jakiś to zamień jak nie zostaje Ci kupno kolejnego. Tyle dobrze że nie jest to jakiś duży koszt ;)

Tak myślałem, dzięki 😄

Edytowano przez Marcin Bieńka