Skocz do zawartości

Focal Chora 816 czy Dali Oberon 5


Primare i15 Prisma

Recommended Posts

Witam,

Mam wzmiacniacz Primare i15 prisma, i nie wiem które kolumny kupić. Focal Chora 816 czy Dali Oberon 5. Słucham jazzu, muzyki elektronicznej. Pokoj okolo30 m2 głosniki beda stały maksymalnie 30 cm od scian bocznych. Czytalem ze dali ma duzo basu ja akurat to lubie ale nie wiem czy go nie badzie za dużo ze wzgledu na bliskoćc scian bocznych( ograniczenia pokoju). Czy ktos sluchal chory 816 jak u nich z basem?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W 30m2 mogę CI od razu powiedzieć, że Dali Oberon 5 będą zdecydowanie za małe. Tutaj jak już patrz na model Oberon 7. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Dali zapewnią Ci cieplejsze brzmienie, spokojniejszą górę oraz nieco bardziej poluzowany bas. Focal Chora 816 to lepsza dynamika, szczegółowość oraz szersza prezentacja sceny dźwiękowej. Bas jest bardziej zróżnicowany ale jest go mniej w stosunku do Oberon 7. Jeśli chciałbyś więcej basu w brzmieniu Focali to polecam zainteresować się modelem 826. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inne kolumny.

Dali są ciepłe bardziej gęste i mają faktycznie spory bas jak na wielkość Paczek.

Z kolei Focal gra jaśniej przez co odczuwalność basu nie jest tak duża. Średnica jest bardziej wycofana niż w Dali.

No jednak inne brzmienie do innego uzytkownika.

Rozumiem że sugerowałeś się wielkością? Ale to tutaj nie wystarczy. Musisz ich odsłuchać.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Czy mógłbyś podesłać, tutaj na forum jakiś szkic planowanego ustawienia głośników? Odpowiednie ustawienie głośników może rozwiązać kilka problemów.
Ponadto z jakiego miasta piszesz? Moglibyśmy Cię umówić na prezentację kilku zestawów głośników, do salonu najbliżej Twojej lokalizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby umówić się na odsłuch i posłuchać kilku innych propozycji takich jak Pylon Audio Diamond 28, Audio Physic Classic 8 czy Fyne Audio F502. 
Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam oczywiście na odsłuch, mamy na stanie także m.in Focal Chora 816/826 czy Dali oberon 7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...