Skocz do zawartości

Pianocraft MCR870D, Pioneer NC50DAB, Denon PMA-150 (???)


PFP

Recommended Posts

Poproszę mądre głowy o poradę.

Czas już na zmianę mojego poczciwego Denona DRA F-107 na coś z funkcjami sieciowymi.

Ponieważ pewnie zaraz padnie to pytanie to tak:

Pomieszczenie ok.18m2

Sprzęt musi być mocno zmniaturozywany.

Będą do niego podpięte Cantony SP 706

Dylemat jest pomiędzy:

  • Yamaha PianoCraft MCR-N870
  • Denon PMA 150 + Denon DCD-50 (lub DCD-100)
  • Pioneer NCA50DAB+
  • Yamaha MCR-N470D/570D

I teraz tak, głośniki zostają, wszelkie większe pudełka odpadają z uwagi na miejsce a raczej jego brak.

Co do brzmienia to co było na DRA-F107 idealnie mi podchodzi, więc raczej bym nie oczekiwał tutaj zmian.

Istotne aby amplituner obsługiwał radio internetowe oraz inne źródła z netu.

Rodzaj słuchanej muzyki: pełen przekrój poza jazzem (do tego jeszcze nie dorosłem 🙂 ), ale głównie lekki rock i pop, czasami jakaś muzyka elektroniczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, S4Home napisał:

Mamy tu na forum dział o mini wzmacniaczach.

Oglądnij go sobie.

Bo ja mając taki budżet nie szedł bym w takie klocki. PMA 150 jest po prostu drogi jak na swoje możliwości. To zakup typowo ze względu na wygląd.

Prześledź tamten wątek jesli jest to dla Ciebie tak kluczowe.

Tak, wiem, że PMA-150 jest drogi i to tak naprawdę ostatnio wybór. Naczytałem się ogromnie dużo o plusach i minusach każdego z typowanych modeli. Szukam niewątpliwie kompromisu pomiędzy rozmiarem a jakością. Najbardziej kusi mnie Yamaha 870, jednak to dwa elementy, które będę miał problem ustawić, zastanawiam się na tą młodszą siostrą z Yamahay czyli 570, ale tu jest sporo opinii, że to jednak słabo brzmi. No i jeszcze Pioneer NCA50DAB+, który gabarytowo jest dla mnie ideałem ale odstrasza mnie kompletnie wyglądem, poza tym nie mam doświadczenia z Pioneerem, poza jakimiś totalnie budżetowymi urządzeniami dla dzieci i nie bardzo wiem czego się po nim spodziewać. 

Te 7kPLN to górna granica właśnie z uwagi na Denona, bardziej zerkam w stronę Yamahy 870.

Poza tym w grę wchodzi dopasowanie do tych kolumn które posiadam, raczej bym ich nie zmieniał przez najbliższe 3-4 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PFP napisał:

Tak, wiem, że PMA-150 jest drogi i to tak naprawdę ostatnio wybór. Naczytałem się ogromnie dużo o plusach i minusach każdego z typowanych modeli. Szukam niewątpliwie kompromisu pomiędzy rozmiarem a jakością. Najbardziej kusi mnie Yamaha 870, jednak to dwa elementy, które będę miał problem ustawić, zastanawiam się na tą młodszą siostrą z Yamahay czyli 570, ale tu jest sporo opinii, że to jednak słabo brzmi. No i jeszcze Pioneer NCA50DAB+, który gabarytowo jest dla mnie ideałem ale odstrasza mnie kompletnie wyglądem, poza tym nie mam doświadczenia z Pioneerem, poza jakimiś totalnie budżetowymi urządzeniami dla dzieci i nie bardzo wiem czego się po nim spodziewać. 

Dobra wiemy, że ma mieć na pewno odtwarzacz CD. Druga sprawa, że będzie to sprzęt przejściowy z powodu kolumn.

Jakie są wymiary półki, szafki w której będzie umieszczony sprzęt tzn. wysokość, szerokość i głębokość?

Yamaha i Pioneer moim odpada ponieważ barwa brzmienia się za bardzo się zmieni, a tego nie chcesz.

Moje typy to: Denon RCDN-11 DAB lub Marantz Melody X (M-CR612) i to będzie dobry kompromis.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lysyrafal napisał:

Dobra wiemy, że ma mieć na pewno odtwarzacz CD. Druga sprawa, że będzie to sprzęt przejściowy z powodu kolumn.

Jakie są wymiary półki, szafki w której będzie umieszczony sprzęt tzn. wysokość, szerokość i głębokość?

Yamaha i Pioneer moim odpada ponieważ barwa brzmienia się za bardzo się zmieni, a tego nie chcesz.

Moje typy to: Denon RCDN-11 DAB lub Marantz Melody X (M-CR612) i to będzie dobry kompromis.

 

Wymiary półek to: 

Pierwsza półka: (Szer.) 440mm x (Gł.)350mm x (Wys.) 115mm

Druga półka: (Szer.) 320mm x (Gł.)350mm x (Wys.) 115mm

Ten Denon RCDN-11 DAB taki trochę plastikowy się wydaję, a Marantza dopisuję do listy, choć nie przepadam gdy urządzenie nie ma pokrętła głośności.

Dziękuję za podpowiedzi.

Musze się wybrać gdzieś posłuchać tej Yamahy 870 czy to faktycznie tak inaczej brzmi niż poczciwy DRA-F107

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest dobry pomysł zostawiać tak mało miejsca na wentylację z góry prawie nic ( Marantz-111mm, Denon-108mm ) a nie może sprzęt stać na półce?

Co do marki Yamaha 870 segmenty można rozdzielić ale znowu głębokość ( 342mm ) na styk, a w jednym przypadku nawet szerokość ( 314mm ) trzeba mieć to na uwadze.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lysyrafal napisał:

Nie wiem czy to jest dobry pomysł zostawiać tak mało miejsca na wentylację ( Marantz-111mm,  Denon-108mm ) a nie może sprzęt stać na półce?

Co do marki Yamaha 870 segmenty można rozdzielić ale znowu głębokość ( 342mm ) na styk, a w jednym przypadku nawet szerokość ( 314mm ) trzeba mieć to na uwadze.

Tak, Tak wiem, że jest ciasno, z tyłu jest spokojnie zapas na kable ok. 100m więc głębokość nie stanowi problemu, szerokość i wysokość już tak, foto miejsca na klocki w załączniku.

Ta mniejsza przestrzeń nie jest ograniczona płytą z lewej strony więc wentylacja jest zapewniona

178979555_377420460131365_893491022763727438_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio przez długi okres następujące klocki :

- Denon DRA-100

- Cambridge audio minx xi 

- Yamaha MCR-N 870 , 670 i WXA -50 

Jeśli chcesz cos co zagra podobnie , to odpuść sobie Yamahy i wybierz cos z Denon-a lub CA minx xi z tych wszystkich ona zagrał najlepiej pod każdym względem , bardzo fajnie  się tego słuchało  i przy cichym odsłuchu niczego nie brakowało. Następny był Denon i na samym końcu Yamah-y :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mike24 napisał:

Miałem ostatnio przez długi okres następujące klocki :

- Denon DRA-100

- Cambridge audio minx xi 

- Yamaha MCR-N 870 , 670 i WXA -50 

Jeśli chcesz cos co zagra podobnie , to odpuść sobie Yamahy i wybierz cos z Denon-a lub CA minx xi z tych wszystkich ona zagrał najlepiej pod każdym względem , bardzo fajnie  się tego słuchało  i przy cichym odsłuchu niczego nie brakowało. Następny był Denon i na samym końcu Yamah-y :) 

Dzięki, tak teraz patrzę, że DRA-100 ma na pokładzie radio internetowe + obsługę sieci więc może to być alternatywa dla PMA-150, cenowo na korzyść DRA-100, ciekawe jak brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PFP napisał:

Dzięki, tak teraz patrzę, że DRA-100 ma na pokładzie radio internetowe + obsługę sieci więc może to być alternatywa dla PMA-150, cenowo na korzyść DRA-100, ciekawe jak brzmienie.

Tak się składa ze mam tego Denon-a od 2 lat :) i wiadomo gra po cieplejszej stronie mocy, nie tak jak Yamaha. Nie słuchałem nigdy Twoich kolumn więc ciężko będzie się wypowiedzieć jak to zagra , ale skoro odpowiada Ci granie Denon-a to może to być to 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...