Skocz do zawartości

Tuner radiowy z interfejsem webowym


dibo

Recommended Posts

Witam,

Jestem świeżo po generalnym remoncie całego mieszkania i planuję zakup audio na miarę XXI wieku którym mógłbym sterować z każdego pokoju i odtwarzać z rozmaitych źródeł takich jak spotify, youtube, USB, bluetooth itd itp. Do tej pory używałem do tego po prostu Smart TV z Android TV. Mimo że jestem informatykiem to jestem zielony w tym temacie jeżeli chodzi o audio, zacząłem szukać co jest obecnie na rynku i wybór padł na tunery radiowe. Te dwa wpadły mi w oko:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/tunery/hifi-tuner-dit2100msbt-black

https://allegro.pl/oferta/tuner-cyfrowy-radio-dab-fm-internetowe-wifi-cd-mp3-7602022299

Można je kontrolować przez aplikację UNDOK, chcę do tego wykorzystać stary tablet. Brakuje mi jednak dostępu przez przeglądarkę internetową z poziomu laptopa / PC (coś na wzór jak konfiguruje się routery czy domowe serwery QNap). Nie mogę znaleźć tunera który by takie coś oferował. Ktoś coś?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie mam 😃 . Generalnie chodzi mi o to, że muzyka ma lecieć z salonu który jest otwarty i połączony z otwartą kuchnią. Całe mieszkanie jest przestrzenne i to z salonu ma lecieć muzyka, sypialnia, gabinet i łazienka to osobne pomieszczenia, tam nie będzie żadnych kolumn. Na razie nie pytam o kolumny czy wzmacniacze, to zupełnie osobny temat. Najważniejsza jest dla mnie teraz multimedialność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klimkr napisał:

Może być każdy Denon, który ma HEOS. Ale aplikacja firmowa jest też tylko na Andoid lub iOS, ewentualnie inne przydatne programy np. mConnect też. Na Windows są tylko niezbyt pewne aplikacje typu HEOS Remote lub HEOS Dashboard, jest Audirvana (obsłuży pliki, Tidal, Qobuz) i do plików Foobar.

Mój Denon jest po prostu dostępny pod adresem ip, jesli jestem w tej samej sieci. 

 

@dibo

Raspberry może robić za transport, bądź za całego daca a nawet wzmacniacz. W pierwszy przypadku instalujesz tylko volumio (lub inny system) i podciągasz kablem USB do Daca/czegoś co ma Dac. Sterowanie jest z apki, z weba, możesz też podpiąć wyświetlacz klawiaturę myszkę do maliny i tak nią sterować. Plus to jest linux. W drugim przypadku trzeba dokupić daca montowanego na malinę, tutaj koledzy pomogą. 

Malina 4 jest okej, tylko trzeba pomyśleć o dobrym pasywnym chłodzeniu, bo grzeje się. 

Edytowano przez Bahzell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...