Skocz do zawartości

Stereo Klipsch


piotr0000

Recommended Posts

Witam,

Aktualnie posiadam budżetowy sprzęt w postaci Yamaha RX-V479 oraz Dali Zensor 3.

Zmieniłem miejsce zamieszkania i chciałbym najpierw zmienić kolumny na większe (salon 33m2 +otwarta kuchnia kolejne 10m2). W późniejszym terminie wziąłbym się za wymianę ampli na jakiś stereo, ponieważ chyba nie potrzebuję kina domowego.

Upatrzyłem sobie i słuchałem Klipsch RP-5000f (niestety nie pamiętam na jakim wzmacniaczu). Powiedzmy, że odpowiada mi to brzmienie i chciałbym pójść w tą stronę (słucham głównie rock, trochę metal, czasami coś delikatniejszego).

 

Pytanie: czy jest duża różnica brzmieniowa pomiędzy RP-5000F a R-620f lub ewentualnie RP-6000f (już chyba trochę za drogie). Czy warto dopłacać do droższych modeli oraz czy w ogóle do takiego pomieszczenia takie kolumny będą ok? No i czy w zestawieniu z moim ampli którego pewnie jeszcze z 2 lata będę musiał używać ma to jakiś sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do stereo to Klipsch nie za specjalnie ,ale jeśli już do tej wielkości pomieszczenia RP-6000F a lepiej 8000.5000f całkowicie się nie sprawdzą w takim pomieszczeniu.Zobacz może Audiosymptom i8 są dwie wersje Carbon starsza grająca bardziej audiofilsko i wersja Copper z głośnikami w kolorze membran Klipscha i podobnie do nich grająca.Cena ich to około2800zł za parę i świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach powyżej 30m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz iść w stereo to Ani Klipsch RP 5000 ani RF62 siędo tego nie nadają. To kolumny kinowe.

Na RP6000 da się już zbudować stereo. Ale trzeba umiejętnie dobrać wzmacniacz. Aby kolumny Cie nie zakrzyczały.

Rozumiem że po 479+Zensor3 taki dziwek mógł Ci się podobać. Ale obawiam się że mogło to być chwilowe zauroczenie.

Posłuchaj tego dłużej. To moja rekomendacja.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli podobał Ci się dźwięk Klipsch RP5000f to spokojnie możesz pójść w tym kierunku. Niemniej jednak namawiałbym do modelu RP6000f, który lepiej kontroluje bas i zapewni CI większą głębię. Posłuchaj koniecznie dłużej tych kolumn i oceń czy na dłuższą metę nie będą dla CIebie zbyt męczące. Jest to zupełnie inny charakter brzmienia względem Zensor 3.  Jeśli chciałbyś iść bardziej w kierunku muzykalności to polecam posłuchać Heco Aurora 700 lub Q Acoustic 3050i. 

Zapraszam po wyceny. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.04.2021 o 14:15, krzysiek79 napisał:

przesiadałem się w stereo z 5000f na 6000f właśnie ze względu na wielkość pomieszczenia. Potwierdzam, co piszą koledzy powyżej. 5000f będą za małe :)

I jak się 6000 sprawują? Duża różnica względem 5000? Chyba będę musiał dozbierać i też pójść w stronę 6000.  Z jakim wzmacniaczem grają? Nie są zbyt męczące przy dłuższym odsłuchu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...