Skocz do zawartości

Pomoc w podłączeniu i dobraniu DACA


Recommended Posts

Witam! mam pewien problem, otóż rozglądam się za jakimś tanim wzmacniaczem. Budżet jaki mam to 350zł +/- i wypatrzyłem sobie dwa modele,

1. - FiiO E10K Olympus 2

2. - FX - Audio DAC X6

No i patrząc po opiniach są to podobne dobre, wzmacniacze. Tylko problem pojawia się z podłączeniem. Mam głośniki Bose Companion 2 i słuchawki Beats Pro Detox Black, Głośniki mam podpięte w płytę główną z Realtek ALC 892, a słuchawki mam podpięte w wejście słuchawkowe w głośnikach. Chciałbym jakoś podłączyć któryś z tych daców, żeby głośniki i słuchawki działały. Oraz mam pytanie, czy jest sens pchać się w wzmacniacze, jeśli mam Beatsy, bo chciałbym odczuć pewną różnicę w dźwięku, ale nie jestem pewny czy będzie miało to sens. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że różnice w dźwięku powinieneś odczuć przynajmniej w możliwym natężeniu głośności. Nie miałem do czynienia ani z słuchawkami Beats Pro Detox Black, ani z głośnikami Bose Companion 2. Bardzo możliwe że będzie ona niewielka. Na pewno bez problemu do obu tych DAC/Amp-ów słuchawkowych bez problemu podłączysz jedno i drugie, bo oba mają wyjście na słuchawki i wyjście liniowe. Zawsze możesz w przyszłości zmienić słuchawki na lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te słuchawki od listopada, ale w sumie czemu nie, jak kupię Daca, to pomyślę nad wymianą, jakie byście polecili? Oczywiscie do tych wzmacniaczy które wymianiłem,

I teraz zagwozdka, które by tu wybrać, żeby nie przepłacać. Słyszałem że beyerdynamic są bardzo dobre, wręcz genialne w swojej kwocie. Opłaca się je kupić do 500zł? Wliczam tutaj rynek wtórny. Model DT990 albo 770, chociaż niewiem czym one się różnią :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte mają taka konstrukcję ze słychać w nich wszystko z otoczenia. Zewnętrzne części obudowy przetworników są ażurowe i przepuszczają dźwięk. Zamknięte sa pod tym względem z zamkniętą obudową od zewnątrz i przepuszczają dźwięki z zewnątrz w znacznie ograniczonym stopniu. Takie słuchawki często mają niewielkie otwory przez które mogą w ograniczonym stopniu przenikać dźwięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2021 o 22:59, jkhjh Dsadsd napisał:

Mam głośniki Bose Companion 2 i słuchawki Beats Pro Detox Black

To są głośniki, które można postawić np. w pracy na biurku, ale ich upgrade do domowego słuchania mija się z sensem. Odłożyłbym pieniądze do świnki, kupił za jakiś czas np. Edifier S350DB i dopiero myślał o DACu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, troche źle napisałem, oczekuje tego żebym mógł podłączyć tego daca, do słuchawek i głośników jednocześnie i gdy odłącze słuchawki by posłuchać muzyki na głośnikach, to bym nie musiał podpinać tego daca ponownie :D. I poprawy dźwięku w słuchawkach jak i w głośnikach :)

Co do tych beatsów, to według mnie jakość wykonania i wygląd pierwsza klasa, dźwięk i bass jak na moje ucho też bardzo dobry, jedyny mankament jest taki że przy dłuższym użytkowaniu, jest taki lekki dyskomfort, poprostu mnie troche bolą uszy po np 3 godzinach :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jkhjh Dsadsd napisał:

jedyny mankament jest taki że przy dłuższym użytkowaniu, jest taki lekki dyskomfort, poprostu mnie troche bolą uszy po np 3 godzinach :/

Mój nauczyciel WF-u zwykł mawiać, że "jak boli, to rośnie", ale to się nie odnosi do uszu (które i tak ci urosną z wiekiem).

Zrobisz sobie krzywdę katując uszy słuchawkami przez 3 godziny - mówię teraz całkowicie poważnie. Mało tego, chcesz jeszcze wzmacniacz. Ja wiem, że jak człowiek młody, to się śmieje z ostrzeżeń, ale za parę lat może być bardzo nieśmiesznie.

W każdym razie, do budżetowego sprzętu sprowadziłbym sobie mini DAC/ampa Hidizs S9 (powinno wyjść 400-450 zł). Posłuży jako wzmacniacz słuchawkowy i DAC/przedwzmacniacz głośnikowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jkhjh Dsadsd napisał:

Kurcze, troche źle napisałem, oczekuje tego żebym mógł podłączyć tego daca, do słuchawek i głośników jednocześnie i gdy odłącze słuchawki by posłuchać muzyki na głośnikach, to bym nie musiał podpinać tego daca ponownie :D

No to słuchawki wpinasz z przodu w jacka a głośniki z tyłu w Line in. 
Sygnał z komputera masz przez port USB. 

 

 

8 godzin temu, Dzik napisał:

Zrobisz sobie krzywdę katując uszy słuchawkami przez 3 godziny - mówię teraz całkowicie poważnie. Mało tego, chcesz jeszcze wzmacniacz. Ja wiem, że jak człowiek młody, to się śmieje z ostrzeżeń, ale za parę lat może być bardzo nieśmiesznie.

Wiesz do czego służy wzmacniacz słuchawkowy ? Nie do tego, żeby było jak najgłośniej, tylko żeby dostarczyć odpowiednią ilość prądu do słuchawek. Nikt mu nie każe odkręcać na 100%, a większość przyzwoitych słuchawek nie zagra z Integry w komputerze. Potrafiłem po 6 godzin siedzieć w DT990 bez uszczerbku na słuchu. 

 

 

8 godzin temu, jkhjh Dsadsd napisał:

dźwięk i bass jak na moje ucho też bardzo dobry

Bo nie miałeś dobrego porównania. Też zaczynałem od słuchawek, które waliły basem, ale niestety taki dźwięk nie ma za dużo wspólnego z prawdą. Beatsy to słuchawki rozrywkowe, a nie do przyjemnego słuchania muzyki. Ciężko się od takiego dzwieku odzwyczaić i tak naprawdę każde przyzwoite słuchawki będą miały dla Ciebie za mało basu. Proponuje Ci udać się do sklepu i posłuchać kilku modeli. Na twoim miejscu spróbowałbym DT 770 i 990 - w obu modelach ilość niskich tonów jest jak dla mnie na przyzwoitym poziomie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, g88 napisał:

Wiesz do czego służy wzmacniacz słuchawkowy ? Nie do tego, żeby było jak najgłośniej, tylko żeby dostarczyć odpowiednią ilość prądu do słuchawek. Nikt mu nie każe odkręcać na 100%, a większość przyzwoitych słuchawek nie zagra z Integry w komputerze. Potrafiłem po 6 godzin siedzieć w DT990 bez uszczerbku na słuchu. 

Wiem, do czego służy coś, co mam i wiem, jaki ma wpływ na dźwięk. Mam 3 razy droższe słuchawki od DT990, które działają z integry, zresztą autorowi tematu chyba też działają, bo chodzi mu o poprawę dźwięku, a nie o to, żeby w ogóle dźwięk mieć.

Uszczerbek na słuchu nie jest jak siniak czy skaleczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz 3 razy droższe słuchawki powinieneś wiedzieć, ile prądu potrzebują, żeby grać poprawnie. Powinieneś też wiedzieć, że przy odtwarzaniu niskich tonów słuchawki potrzebują znacznie więcej prądu, niż przy wysokich. Efekt jest taki, że na Integrze słuchawki grają nawet w miarę głośno, a bas jest słaby i źle kontrolowany - dlatego właśnie potrzebny jest osobny AMP. 

Wzmacniacz słuchawkowy ma coś takiego jak potencjometr, którym dostosowuje się głośność, nie działa zero-jedynkowo. Więc stwierdzenie, że uszkodzi sobie słuch jest takie samo jak to, że zabijesz się w samochodzie, który ma prędkość maksymalną 200 km/h. 
Używam słuchawek od kiedy pamiętam a badania słuchu mam robione w pracy co roku - jakoś żyję i mój słuch też. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MobyDick napisał:

Do słuchawek które masz najprawdopodobniej wybrał bym z tych dwóch FX - Audio DAC X6. Nie oczekuj jednak dużej poprawy dźwięku w głośnikach.

  z  tym  ze   niech  kupi     fx  x6   mk2 czyli  nowsza i  wymieni  opamp  na   8920    i  bedzie  zadowolony.....to  conajmniej   bardzo  przyzwoicie  brzmiacy  daczek   i  tani   , ozna  szybko  odsprzedac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...