Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Pioneer Vsx-515


Maciej Próchniak

Recommended Posts

Posiadam zestaw kina domowego - amplituner Pioneer Vsx-515 z kolumnami Rubicon RP-26. Obecnie filmów na DVD prawie nie oglądam i zestaw służy głównie do słuchania muzyki (głównie rock i coś spokojniejszego np. Kortez). Chciałbym poprawić jakość dźwięku i wymienić obecne kolumny na nowe kolumny podłogowe.
myślałem o: Pylon Pearl 25, Melodika-bl30-mk3, Indiana Line Nota 550 X, Mission LX-3

Czy taka wymiana bez zmiany amplitunera ma sens - poprawi w zauważalny sposób jakość dźwięku?
Jeśli tak to które z kolumn byście polecili? Budżet do 2000zł za obie.
Pokój ok 25m2.
 

Edytowano przez Maciej Próchniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Maciej Próchniak napisał:

Posiadam zestaw kina domowego - amplituner Pioneer Vsx-515 z kolumnami Rubicon RP-26. Obecnie filmów na DVD prawie nie oglądam i zestaw służy głównie do słuchania muzyki (głównie rock i coś spokojniejszego np. Kortez). Chciałbym poprawić jakość dźwięku i wymienić obecne kolumny na nowe kolumny podłogowe.
myślałem o: Pylon Pearl 25, Melodika-bl30-mk3, Indiana Line Nota 550 X, Mission LX-3

Czy taka wymiana bez zmiany amplitunera ma sens - poprawi w zauważalny sposób jakość dźwięku?
Jeśli tak to które z kolumn byście polecili? Budżet do 2000zł za obie.
Pokój ok 25m2.
 

Witaj,

Twój obecny model amplitunera będzie mocnym ograniczeniem dla lepszych głośników. Proponowałbym Ci, rozejrzeć za nowym urządzeniem a później zrobić upgread głośników.

Oczywiście, jak kupisz głośniki Indiany czy też Mission, to nastąpią pewne zmiany, inny charakter, ale będzie czuć ograniczenie ze strony elektroniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając po gotowych zestawach znalazłem coś takiego. Można kupić oddzielnie ale będzie drożej chociaż większe możliwości wyboru. 

R-S202D + NOTA 550 za 2600zł

R-N303D + NOTA 550 za 3200zł

RX-V485 + NOTA 550 za 3200zł

Block V250 + C250 + Jamo S807 za 3200zł

Mam blueray Onkyo BD-SP353 więc chwilowo cd bym nie kupował. Dodatkowo bluetooth by się przydał (na razie mam adapter bluetooth LOGITECH) 

Czy lepiej sprawdzi się wzmacniacz, amplituner stereo czy amplituner kina? 

Mi chyba najbliżej jest do amplituner stereo. 

Czy któryś z tych zestawów za te pieniądze byście polecili? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sensu zmieniania kolumn do stereo przy tym amplitunerze.

Żadnego.

9 godzin temu, Maciej Próchniak napisał:

Szukając po gotowych zestawach znalazłem coś takiego. Można kupić oddzielnie ale będzie drożej chociaż większe możliwości wyboru. 

Szukając gotowego dostaniesz gotową niższa cenę ale coś w zestawieniu będzie nie tak.

Kupując odzielnie na przykład u nas też zrobimy Ci stosowny rabat

9 godzin temu, Maciej Próchniak napisał:

R-S202D + NOTA 550 za 2600zł

R-N303D + NOTA 550 za 3200zł

RX-V485 + NOTA 550 za 3200zł

Block V250 + C250 + Jamo S807 za 3200zł

Przeciętne kolumny. Drugie to słabe kolumny. nie nadające się do stereo i bardzo kiepska elektornika. Pojawia się też znowu amplituner kina domowego.

Żadne z tych. Wydane bez sensu pieniądze.

Poiwiedzmy że masz 3200 zł

Yamaha RN 602 + Heco Victa 702

Topping MX3 albo SMSL Q5 PRO + KEF Q 350 lub Polk S20

Może nieco ponad ale warto. Yamah RN 602 + Magnat Tempus 55

Zapraszam

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Konieczna niestety będzie wymiana Pioneera. Jeśli celujesz w system stereo i chciałbyś uzyskać dostęp do opcji sieciowych to Yamaha byłaby dobrym kierunkiem ale celuj w model RN602. Bardzo dobre połączenie uzyskasz z Heco Victa Prime 702 lub przestrzenniejszymi Pylonami Pearl 25. 
Możesz także rozważyć mały wzmacniacz Topping MX3 w połączeniu z Heco Aurora 700. W przyszłości będziesz mógł pomyśleć nad mocniejszym wzmacniaczem do tych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz właśnie sprzedałem więc już mogę spokojnie szukać kompletu. 

Znajomy sprzedaje ONKYO TX-8050 za 800 zł i zastanawiam się czy go nie wziąć i wtedy miałbym więcej kasy na kolumny czy trzymać się tej Yamahy RN602? Czy na tym Onkyo można zacząć budować dobry zestaw? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maciej Próchniak napisał:

Zastanawiam się jeszcze czy lepiej zagra lepszy wzmacniacz z kolumnami monitor czy gorszy z kolumnami podłogowymi

np:

RN602 + Elac Debut 2.0 B5.2 

RN303D + Pylon Pearl 25

 

B5 to małe kolumny. B6 grają zdecydowanie lepiej i moim zdaniem lepiej od Pylona 25.

9 godzin temu, Maciej Próchniak napisał:

Mój wzmacniacz właśnie sprzedałem więc już mogę spokojnie szukać kompletu. 

Znajomy sprzedaje ONKYO TX-8050 za 800 zł i zastanawiam się czy go nie wziąć i wtedy miałbym więcej kasy na kolumny czy trzymać się tej Yamahy RN602? Czy na tym Onkyo można zacząć budować dobry zestaw? 

 

RN 602 jest po prostu sieciowy. Ale 8050 klasowo będzie lepszym modelem.

Nie wiem czy to dobra cena bo w czasie pandemii ceny nieco powariowały. Ale sprzet będzie ok. Pozwoli Ci to wybrac fajne kolumny.

Tych też szukamy używanych?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...