Skocz do zawartości

Bayerdynamics dt 990 pro czy 770?


Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad słuchawkami bayerdynamics dt 770pro a 990pro. Jedynym ich przeznaczeniem  będzie słuchanie muzyki w domu, głównie elektronicznej( edm, house itp.). Czy moglibyście zasugerować, które  byłyby lepsze?

Zastanawiam się również nad wersja 32 Ohm, a 80 Ohm. Będą one podpinane raczej do komputera, gdyż mój ewentualny fundusz na wzmacniacz wynosi 200zł, więc nie wiem czy ma to sens w stosunku jakość/cena. Jestem laikiem w tych tematach, także bardzo proszę o radę i z góry dziękuje :) 

Edytowano przez InGrt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie słuchawek o impedancji 80 ohm  wprost do komputera raczej mija się z celem. Zakup wzmacniacza słuchawkowego za 200 zł wydaje mi się sensowny do tych słuchawek. Przy bayerdynamics dt 770pro masz głębszy bas i chyba lepiej je wybrać do takiej muzyki. To które lepiej przypadną do gustu Tobie pozostawił bym jednak temu co sam lubisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecisz jakieś wzmacniacze w tej cenie? I przy takim wyborze lepiej już zabrać wersje 250 Ohm czy zostać lepiej przy 80?

Chyba jednak wybiorę 990 ze względu na otwarta konstrukcję, bo szczerze mówiąc bardzo dużo czasu spędzam ze słuchawkami na głowie, choć z bólem, bo lubię mocniejszy bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a do czego chcesz podpiąć ten wzmacniasz słuchawkowy ? Bo jak bezpośrednio do komputera to te słuchawki nawet na 50% możliwości nie zagrają. Musisz mieć jeszcze zewnętrznego DACa lub DACa zintegrowanego ze wzmacniaczem - koszt od 500 zł w górę.

Co do samych słuchawek to nie jest tak, że bas w 990 będzie słabszy od 770 - będzie trochę mniej punktowy. Miałem oba modele i w tej ceni ciężko znaleźć coś lepszego. 
Co do impedancji to nie większych różnic między 32 a nawet 600 Ohm - do tych drugich potrzeba jednak sporej mocy i nie każdy wzmacniacz sobie z nimi poradzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Jesi  chcecie  polepszyc  dzwiek  bd 990   tek   wywalcie  z  muszli  szłuchawkowych  białe  plastikowe  krazki  ,  ktore   wg  mnie   pogarszaja  dzwiek    ktory  jest  nieco  zbyt  ''słuchawkowy''  ......... co  do  kabla  spiralnego   ktos  polecał   nawiniecie   na  kij  od  szczotki  odwrotnie  spirale  kabla  fabrycznego -  nie stosowałe  niewiem..ale  mozna  spróbowac.

         do  tych  słuchawek    bdb   nadaje  sie     smsl  sap2    , mały   mocny  wzmak  i  tani   , lub  kazdy  mocny  wzmak  w  klasie  A pracujacy   ,  np  na  olx ktos  sprzedaje   smsl sap8  w  cenie  ponizej  5-ciuset.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...