Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

A ja używam jak narazie marketowej za 10 :) ale kabel zasilajacy do wzmaka elektra . Niby lepiej jak wzmak jest podpięty bezpośrednio do gniazdka . Chwala bardzo gigawat i tage 1000 ale mówię tu o listwach do 1000 pln

a kable głośnikowe jakie? ;)

kolega który był u mnie z tym lampowcem kupio ode mnie kimber ale wziął tez do testów qed jednak wygrały te pierwsze 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Na razie kupiłam parę metrów Sommer SC orbit, które mi tutaj polecono. Zobaczę co ostatecznie stanie, czy będzie zmiana ustawień, nowa szafka pod sprzęt i na koniec będę myśleć o kablach.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam listwy Taga tej 1000mk2 ,kupilem w Naulitiusie za 499zł.Dołożyłem kabel zasilający z Ali za nie całą stówę i ogólnie powiem ,że się sprawdza .Zmian po dodaniu z moim słuchem już prawie sześciedziolatka nie słyszę ,ale po przeniesiesieniu sprzętu w inne miejsce i dodaniu kabla zasilającego widzę na voltomierzu że prąd jest jakby lepszy(mocniejszy ) bo pokazuje mi 245V,a z poprzedniego gniazdka było 220-225V.To przekłada się na to że przy tym samym poziomie głośności jest trochę głośniej niż było w starym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Asia napisał:

Kolega ostrzegał mnie, że napięcie w gniazdku potrafi okresowo mocno przekroczyć deklarowane 230 V.

No i Tomus dobrze mówi taga w zupełności wystarczy 

 

1 minutę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Do Listwy,do tych czterech gniazdek niefiltrowanych czyli Direct.Do filtrowanych podłączam te sprzęty które mają zasilacze impulsowe.

A od arcama masz oryginalny zasilajacy czy tez jakiś lepsiejszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Kolega ostrzegał mnie, że napięcie w gniazdku potrafi okresowo mocno przekroczyć deklarowane 230 V.

Ja myślę że to gniazdko gdzie był podłączony wcześniej jest bardziej obciążone ,bo sąsiad za ścianą ma tam kuchnię  i podłączonych sporo sprzętów.A to gniazdko z którego teraz korzystam jest z innej linii ,pomimo że są w tym samym pokoju.

2 minuty temu, Arekszcz napisał:

No i Tomus dobrze mówi taga w zupełności wystarczy 

 

A od arcama masz oryginalny zasilajacy czy tez jakiś lepsiejszy?

No właśnie chciał bym kupić ,ale widzisz sam że to jest kabel bez uziemnienia i takich nie widzę ,a nie wiem czy jest sens podłączać taki kabel z uziemnieniem.Tam coś pisało że Arcam ma coś tam z drugiej klasy bezpieczeństwa(pewnie źle to wyraziłem),trzeba by zapytać kogoś kto się na tym zna.Może @Felix1 coś nam podpowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ja myślę że to gniazdko gdzie był podłączony wcześniej jest bardziej obciążone ,bo sąsiad za ścianą ma tam kuchnię  i podłączonych sporo sprzętów.A to gniazdko z którego teraz korzystam jest z innej linii ,pomimo że są w tym samym pokoju.

No właśnie chciał bym kupić ,ale widzisz sam że to jest kabel bez uziemnienia i takich nie widzę ,a nie wiem czy jest sens podłączać taki kabel z uziemnieniem.Tam coś pisało że Arcam ma coś tam z drugiej klasy bezpieczeństwa(pewnie źle to wyraziłem),trzeba by zapytać kogoś kto się na tym zna.Może @Felix1 coś nam podpowie?

Mi mówili ze ma sens bo idzie prąd lepiej ale... co osoba to inne zdanie aczkolwiek mówiła to osoba nie z branży wiec było to bezinteresowne

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wzmacniacz ma wbudowany filtr sieciowy więc jest podłączony bezpośrednio do gniazdka. Dublować chyba mija się z celem. Nie wiem jak inne wzmacniacze w tym i Arcam, jeśli nie mają filtrów to lepiej zastosować listwę z filtrem. Poza tym tu na forum jest dosyć długi topic poświęcony odnośnie zastosowania filtra sieciowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz kupować tą Tagę to dokup kabel zasilający od Tomanka.Kosztuje około 120zł.A i koniecznie tą wersję z Voltomierzem,chociaż widzisz co masz w gniazdkach.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy audio posiadają dodatkowe filtry chroniące przed zakłóceniami z sieci elektrycznej innych zasilaczy itp dodatkowo np taga posiada ochronę przed przepięciami jak zwykła listwa z marketu . Reasumując listwa audio ma za zadanie wyciągnąć jak najlepszy prąd dla Twoich urządzeń :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie zawsze tak to wygląda :) . Listwy nazywane czasem pasywnymi to tylko ekskluzywne rozgałęźniki wykonane z dobrych materiałów i wysokiej jakości gniazdami. Co do walki z innym napięciem w sieci niż to jakie oczekujemy, to są do tego urządzenia do celów audio załatwiające te kwestie. Z tego co wiem są bardzo drogie i są najbardziej popularne w Japonii, gdzie przy niższym napięciu w sieci częściej można spotkać się z większymi spadkami napięć procentowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MobyDick napisał:

Jednak nie zawsze tak to wygląda :) . Listwy nazywane czasem pasywnymi to tylko ekskluzywne rozgałęźniki wykonane z dobrych materiałów i wysokiej jakości gniazdami. Co do walki z innym napięciem w sieci niż to jakie oczekujemy, to są do tego urządzenia do celów audio załatwiające te kwestie. Z tego co wiem są bardzo drogie i są najbardziej popularne w Japonii, gdzie przy niższym napięciu w sieci częściej można spotkać się z większymi spadkami napięć procentowo.

Czyli mówisz ze zastosowanie filtrów , ekranowanie nic nie daje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zwykle coś zmienia. Dobrze jeśli zmiany wpływają pozytywnie na dźwięk. Sporo zależy od samego urządzenia które jest zasilane. Najwięksi puryści unikają filtrów. Co do sensowności ekranowania w przewodach zasilających zdania są podzielone. Zapewne gdy poziom zakłóceń w otoczeniu jest wysoki, to i ekran może się przydać wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Zapewne zwykle coś zmienia. Dobrze jeśli zmiany wpływają pozytywnie na dźwięk. Sporo zależy od samego urządzenia które jest zasilane. Najwięksi puryści unikają filtrów. Co do sensowności ekranowania w przewodach zasilających zdania są podzielone. Zapewne gdy poziom zakłóceń w otoczeniu jest wysoki, to i ekran może się przydać wtedy.

Reasumując z filtrami jak z kablami jednym grają innym nie wszystko zależy od słuchacza i jego osobistych odczuć jednak należy podkreślić co wspomniałeś ze są to dobrze wykonane ustrojstwa mogące polepszyć dźwięk lub pozostawić go bez zmian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...