Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Mąż powiedział 😲 ja wprawdzie jestem wyrozumiały, ale coś takiego 😉.

Pierwsze wrażenie - rewelacja, żywo i dynamicznie, jasny i otwarty. Ale może porównanie z Roksanem pogłębia wrażenie.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Powiedzcie drodzy czy brak standby w nieco droższych wzmacniaczach to częste zjawisko?

Tak. Producent oszczędza w ten sposób na komponentach, tnie koszty, upraszcza konstrukcję, a użytkownik końcowy dostanie w teście piękny marketingowy bełkot np. o czystości sekcji zasilania, jaka to ona odseparowana od reszty nie jest :) Kit, że zero w tym praktyczności i faktycznego wpływu na dźwięk, a więcej użerania ze sprzętem przez takie zabiegi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Gra świetnie. Na razie wszystko  brzmi dobrze, jest góra dół, środek, każdy ma swoją pełnię, ale żaden nie wypycha się przed pozostałe pasma. Dynamicznie, żywo, słonecznie, energetycznie.

Personal Jesus Depeche Mode wybitnie, dotychczas nie słyszałam tylu dźwięków w tym utworze.

Zobaczymy czy to nie męczy na dłuższą metę.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - nie przemknie taki sprzęt niezauważony.

Taki zestaw mieszany i wszystko wyśmienicie.

IMG_20210504_191941.jpg

IMG_20210504_191910.jpg

Mam nadzieję, że Lyngdorf jeszcze wróci. Tam góra była wybitna (dla mojego ucha).
Nie umiem nazwać swoich wrażeń, ale dźwięk był bardzo czysty, odseparowany. Tu jest ciut bardziej zwarty.

Ogólnie musimy dłużej posłuchać, pierwsze wrażenia bywają błędne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Mąż powiedział 😲 ja wprawdzie jestem wyrozumiały, ale coś takiego 😉.

Pierwsze wrażenie - rewelacja, żywo i dynamicznie, jasny i otwarty. Ale może porównanie z Roksanem pogłębia wrażenie.

Asia a jak to jest z tym Roksanem? On gra jasno czy ciemno ,bo już i Piotr z SH4 i Q21 pisali że on gra jasno ,a użytkownicy piszą że on gra raczej po ciemnej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie

6 minut temu, Walezy napisał:

@Asia 

 

1 minutę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Asia a jak to jest z tym Roksanem? On gra jasno czy ciemno ,bo już i Piotr z SH4 i Q21 pisali że on gra jasno ,a użytkownicy piszą że on gra raczej po ciemnej stronie.

 

Ja się nie znam, ale dla mnie jest ciemny jak noc listopadowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
15 minut temu, Walezy napisał:

@Asia A jak Frey’a Ridings w Live at Omeara? 

Nie mogę odtworzyć, wszystkie utwory wyszarzone.

Ale inne utwory wokal wybitny jak dla mnie.

To już ostatnie zdjęcia, nie mogłam się powstrzymać.

00000IMG_00000_BURST20210504194311736_COVER.jpg

00000IMG_00000_BURST20210504183943950_COVER.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No właśnie już od paru osób tak słyszałem i dziwiłem się że Piotr z SH4 i Q21 piszą zupełnie inaczej.

Może coś innego mają na myśli - dla mnie jasny to jakbym wpuściła poranne promienie słońca do pokoju, a ciemny to zaciągnięte grube zasłony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Asia napisał:

Może coś innego mają na myśli - dla mnie jasny to jakbym wpuściła poranne promienie słońca do pokoju, a ciemny to zaciągnięte grube zasłony.

A jak to ma się to słuchu? 🙂

Gdy ktoś pisze jasne brzmienie, ciemne brzmienie, do końca nie wiem co miał na myśli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się oddzielić wrażenia wizualne od słuchowych. Jak pierwszy raz go zobaczyłam na półce w S4H to pomyślałam: co to jest?!

Straszy jak dla mnie, a teraz dodaj do niego streamer i może odtwarzacz CD? Jednak gra z Fyne Audio F502 znakomicie. Piszę to po jakichś 3 godzinach.

Mąż ma podobne wrażenia, a wyraz osłupienia wyglądem przechodzi w dużą przyjemność ze słuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felix1 wiesz to kwestia gustu. Jednak moge wyrazić podobna opinie, "światło" lampy w kolorze "ciepłym" jest bardziej ujmujące i jakos tak tworzy taką "aurę" analogowosci. Niebieski jakoś tak kojarzy sie z "technologią", nowoczesnością... chociaż moze taki wlasnie był zamiar, by połączyć czar cieplej lampy z czyms niebieskim- nowoczesnym?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...