Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Waży 20 kg. Nie byłam w stanie sama sobie z tym poradzić.

Kolejne zaskoczenie - nie muszę siedzieć centralnie na kanapie  żeby mieć bardzo dobre wrażenia. A przecież nie ma korekcji pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Felix1 napisał:

ogólnie gra lepiej niż Lyngdorf

Boję się to napisać, bo Lyngdorf mnie zachwycił, ale tak, ogólnie, z tymi kolumnami, w naszym repertuarze - gra lepiej. Góra mniej chwyta za serce, ale całość jest lepsza bo ma środek i dół, jaki nam pasuje. I przestrzeń chyba też ma lepszą.

Choć nie korzystaliśmy z Room Perfect, a to główny as w rękawie Lyngdorfa.

Wygląd Pier jest dla mnie/nas okropny, jeszcze na dodatek dwukolorowe podświetlenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
11 minut temu, Felix1 napisał:

czy druga połówka podziela takie zdanie

Tu na szczęście love, peace and understanding 😁

Oczywiście miałam zamiar wypożyczyć na weekend Lyngdorfa. Myślę ciągle i o Arcamie tylko nie wiem czy mam na to jeszcze siłę, na te rozkminy, zamiast po prostu radować się wyborem.

Im więcej się słucha sprzętu podobnego, tym trudniej różnice sobie uświadomić.

Zresztą takie analityczne podejście wymaga znacznie więcej wysiłku niż zwykłe love/hate.

A w kwestiach technicznych - jak szybko trzeba wymieniać takie lampy? Dla mnie to ziemia nieznana. Choć źle piszę bo dawno temu mój ojciec miał zapędy i te lampy w Diorze źle pamiętam.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
4 minuty temu, Amarok napisał:

Tylko bez pośpiechu.

Jakbyś mnie znał. Ja jestem mistrzynią spontanicznych decyzji. Ale staram się nad sobą pracować.

7 minut temu, Amarok napisał:

aktywnie uczestniczy

Tu jestem zarówno Modus vivendi, jak i operandi.

Śmialiśmy się wczoraj, że w naszym przypadku WAŻ trzeba zmienić na WAM.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

jesli na początku poszukiwania odrzuciłeś coś z powodu uprzedzeń nie popartych praktyką, to może, może tam jest rozwiązanie?

Hej! Na początku poszukiwań odrzuciłem coś, co mi się bardzo spodobało, ale było to najzwyczajniej w świecie za wcześnie... Mam wrażenie, że to trochę jak z dowolnymi zakupami: idziesz do galerii handlowej po konkretną rzecz, wchodzisz do pierwszego sklepu i od razu w ręce wpada Ci coś świetnego. I co? Kupić od razu, bez rzucenia chociaż okiem w innych sklepach? Jesteś kobietą, więc mam nadzieję, że wiesz o czym mówię...😉

Ale już wybrałem😆 Już nawet stoją w pokoju i się grzecznie wygrzewają😃 Niestety późno już i nawet ja czasem muszę się trochę przespać😜, jutro czeka mnie dość ciężki dzień, a ja krótko nie potrafię😝, więc reszta historii jutro, późnym wieczorem...

I bardzo się cieszę, że znalazłaś coś, co jak czytam, bardzo Wam się podoba👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Asia napisał:

Taki Bluesound powernode albo Sonos Amp? A jednocześnie streamer.

Tak, wiem że się miotam ;).

To nie poziom wzmaków które słuchasz teraz.

12 godzin temu, Asia napisał:

Powiedzcie drodzy czy brak standby w nieco droższych wzmacniaczach to częste zjawisko?

Tak. To zalezy od konstrukcji wzmacniacza. Sam też mam taki który trybu stand by nie ma.

 

11 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No właśnie już od paru osób tak słyszałem i dziwiłem się że Piotr z SH4 i Q21 piszą zupełnie inaczej.

K3? No moim zdaniem to nie jest ciemne granie. Nie jest to też jasny wzmak jak Cambridge, Pioneer czy Audiolab. Ale jego bym prędzej określił jako jaśniejszy.

Z tym że przy Fyne można mieć faktycznie inne wrażenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie proszę jeszcze taką rzecz - jeśli wzmacniacz nie ma dac to muszę szukać odtwarzacza CD z dac, tak? A większość go ma czy nie? Czy to ma jakieś przełożenie na cenę? Dla was pewnie abecadło, dla mnie kolejna ziemia nieznana.

Nie zamierzam kupować osobnego dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być po audiofilski to wzmacniacz bez DACa do tego transport (czyli CD bez DACa) no i do tego porządny, zewnętrzny przetwornik. 

A poważnie - to raczej większość odtwarzaczy CD będzie miała przetwornik cyfrowo-analogowy🙂. Jak rozumiem, wybrałaś wzmacniacz bez DACa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy cd ma DAC ale nie każdy ma wejście by wykorzystać go przez urządzenia zewnętrzne.

Jeśli nie potrzebujesz by wpiąć do wzmacniacza innych urządzeń cyfrowych DAC nie jest Ci potrzebny jeżeli jednak chcesz podpiąć ,konsole ,dekoder czy inny sprzęt który posiada wyjście cyfrowe , coaxial, optyk ,lub USB audio albo ma w sobie przetwornik ale kiepskiej jakości Powinnaś  rozejrzeć się za takim urządzeniem  w celu poprawy jakości dźwięku oraz zamiany sygnału z cyfry na analog 👍. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam wszystkie konsekwencje wyboru. Pier nie ma dac.

Musielibyśmy szybko wymienić szafkę (co i tak należałoby zrobić w przyszłości) - Pier z ledwością się mieści na niej. Decyzja jest tak na 80%.

Gra wyśmienicie więc chyba będę musiała pokochać ten, ekhem, kontrowersyjny wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Wentylacja jest, ale pewnie nie to masz na myśli. On po prostu jest spory, szczególnie głębokość jest problematyczna.

Wymiary (W x S x G): 18 x 45 x 42cm

Dla pewności weźmiemy jeszcze raz Lyngdorfa, ten design i koncepcja są mi "ideologicznie" znacznie bliższe.

Ale ucha nie da się oszukać.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Dedal75
 Dziękuję 🙂, nie mieści się zbytnio, rozglądam się za nowym meblem i ciężko znaleźć coś o wystarczającej szerokości.

Stoi na szafce, wentylacja wiadomo, na górze. Ale szafka ma 38 cm. Chciałam zmienić na regał, ale regały mają góra 35 cm. Sprzęt musi stać w miarę wysoko - za duża pokusa dla pięcioletnich rąk.

Impas.

Rozsądek nakazuje wybrać jednak Lyngdorfa - mniej dalszych zmian i wydatków.

Porównam przez weekend.

Pier Audio MS-680 by night 😉

IMG_20210506_115640.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyngdorf gra bardzo dobrze, góra wybitna. Tylko on tak jakby bardziej technicznie gra, rozdzielczo. Co cieszy mnie w górnym paśmie, mniej w dolnym. Pier daje większe emocje i radzi sobie w każdym repertuarze świetnie. A F502 to niezłe kameleony.

Żeby mieć całkowitą pewność przyjedzie na weekend to się okaże.

I tak, dźwięk Pier ma taki, że jestem skłonna uznać wygląd za "interesujący", "taki inny" itp. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym postawił na brzmienie, w końcu kupujemy sprzęt do grania i słuchania a nie do oglądania. Co do wyglądu, to z czasem można się przyzwyczaić, poza tym ten Pier nie wygląda aż tak źle, mi by pasił 🙂. Na You Tube widziałem film, stał ma szafce z innym sprzętem, owszem wyróżniał się ale pozytywnie. Dziecko nie zawsze będzie miało 5 lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...