Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Wątpię czy przy ponad 500 płytach sprawdziłby się pojemny pendrive. Próbowałam kiedyś takiego rozwiązania, ale przy większej pojemności miałam problemy z nawigacją, oraz trochę z prędkością.

31 minut temu, Amarok napisał:

Co do oryginału jest informacja,że wytwórnia nie zezwala na streaming tego utworu. 🙂

Jest trochę takich utworów/albumów. I takich zbyt niszowych/starych żeby znalazły się w serwisach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Będzie ciężko wyrzeźbić odpowiednią szafkę, chyba na zamówienie, a to kolejne $$$.

Trzeba się przyjrzeć właściwym rysunkom i coś da się wymyślić. Tak na dobra sprawę liczy się dystans od najbardziej wysuniętej części panelami tylnego do punktu gdzie zaczyna się (patrząc od przodu) nóżka:

 

E5A78CA3-777E-4B90-AF0F-6A1F41E26DF7.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amarok napisał:

https://tidal.com/track/109412306

Mam nadzieję,  to to ten utwór 

Ta nuta mi kruszy ściany w domu na MA Silver . Zajebiste wejscie atak dynamika  itp. 😁

@Asia masz dobre kolumny czasem nie kombinuj ze zmianą😉 Hybryda ci podeszła to spróbuj Vincenta 237 albo  Taga Harmony hta 2500b. Będzie nasycenie plastyczność itd.  Sprawdź 😉

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2021 o 08:44, Asia napisał:

Gra dobrze, ale to nie moje granie. Doceniam, ale mnie nie porusza. Najwyraźniej wolę cieplejsze tony. Bas za mało plastyczny, wbudowane voicings dodają wprawdzie niskich tonów, ale kolumny zaczynają dudnić w niektórych utworach. Pewnie trzeba je trochę przesunąć i to by trochę pomogło, ale chyba nadal to nie byłoby to brzmienie.

Nie wiem czy taki bas da się osiągnąć podpinając odpowiedni wzmacniacz do kolumn, które już masz. Kolumny z miękkim plastycznym basem to np. Monitor Audio Silver 10 z dużych podłogówek, choć już niedostępnych. Ewentualnie ze wzmacniaczy polecam posłuchać:

NuPrime IDA-16

Musical Fidelity M6si

22 godziny temu, Asia napisał:

Oglądam Denona 1600ne i widzę, że też jest głęboki 434 x 414 x 135 mm.  A bestia 2500ne to już w ogóle 434 x 431 x 181 mm. To burzy moją koncepcję regałową, która już mocno siedzi mi w głowie.

Wzmacniacz powinien mieć odpowiednie chłodzenie, aby zachował swoje optymalne parametry przez wiele lat i jeszcze dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lysyrafal napisał:

Musical Fidelity M6si

A Musical Fidelity M5i to będzie duża różnica?

14 minut temu, lysyrafal napisał:

Wzmacniacz powinien mieć odpowiednie chłodzenie, aby zachował swoje optymalne parametry przez wiele lat i jeszcze dłużej.

Ale problem polega nie na wentylacji tylko ograniczeniem jest głębokość urządzenia. Ok, rozstaw nóżek jest zawsze mniejszy, i front może wystawać, ale braknie miejsca z tyłu, na kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Asia napisał:

Ale problem polega nie na wentylacji tylko ograniczeniem jest głębokość urządzenia. Ok, rozstaw nóżek jest zawsze mniejszy, i front może wystawać, ale braknie miejsca z tyłu, na kable.

Kable da się ogarnąć, np. są "banany" kątowe, zasilający pewnie również by się znalazł kątowy, problem raczej głównie z optykiem, jeżeli takowy miałby być podpięty to z tym już chyba niewiele da się zrobić. //edit - optyki okazuje się, że też są kątowe :]

Edytowano przez rabboni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wypożyczyć M5i, nie słucham głośno, niestety. Pytanie tylko czy wrażenia będą zbliżone czy nie.
Zmartwiłeś mnie z wentylacją z tyłu - ale mój pomysł to jest taki regał lub temu podobny.

IMG_20210510_133921.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello wszystkim :) widzę ze ciagle szukamy a arcama omijamy . Arcam z pylon diamond uważam ze zagra wyśmienicie a basu pylona nie pobije nic . Z wielu kolumn podsłuchiwanych tylko opticon 8 mk2 zbliżył się . Pylon sam w sobie ma mało góry i z marantzem to nie idzie w parze ale z arcamem to może być to . Wiec... daj szanse arcamowi bo jak tak dalej będziesz testować to w końcu zostaniesz z wielka głowa i bez sprzętu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Asia napisał:

Any hints?

Przepraszam, ale nie rozumiem mandaryńskiego :) Chyba , że w nocy coś się zmieniło odnośnie granicy i język polski jest już nie aktualny.

Miałem ten CD-ek nówkę i sprzedałem po trzech m-cach za połowę kwoty którą zapłaciłem. Granie techniczne bez wyrazu , ale za to można poćwiczyć cierpliwość i doskonalić zdolności manualne , bo trafienie płytą w trzy wypustki tacki do najłatwiejszych nie należy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Mogę wypożyczyć M5i, nie słucham głośno, niestety. Pytanie tylko czy wrażenia będą zbliżone czy nie.
Zmartwiłeś mnie z wentylacją z tyłu - ale mój pomysł to jest taki regał lub temu podobny.

IMG_20210510_133921.jpg

Styl grania ten sam, choć przy mocniejszym wzmacniaczu poprawia się kontrola, dynamika, swoboda i czystość dźwięku. Krótko mówiąc, po prostu łatwiej mu jest wysterować kolumny i dlatego mocy nigdy za wiele. Przy głośniejszym graniu później też dochodzi do przesterowania kolumn i przez to pytałem jak słuchasz.

Rozumiem, że tj. szkielet i przyjdzie jeszcze tył, boczki i półki oraz z jakiego materiału chcesz to wykonać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, ja lubię takie proste sprzęty. Żadnych ścianek, boczków ani nic. Uznałam, że idealne na sprzęt (poza zasięgiem małych rączek), a szuflady na cd. Szuflady od dołu, cztery, a powyżej półki. Oczywiście muszę zobaczyć na żywo w sklepie na I. Ale ogólnie coś w ten deseń .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tam nic nie będzie, to w takim razie pozostaje tylko odsunąć regał od ściany i sprawa załatwiona. Trochę mnie martwi czy ten regał nie będzie rezonować.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...