Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

@Asia Będzie różnica ponieważ jest sporo wydajniejszy, chociaż nie wiem jak głośno słuchasz. Z tyłu też ma być zapewnione odpowiednie chłodzenie.

Jeśli mówimy o chłodzeniu pasywnym, konwekcyjnym, to tylny panel nie bierze udziału. Otwory są w pokrywie dolnej i górnej, i to tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, regał będzie bezwzględnie przymocowany do ściany. Co nie wyklucza jego odsunięcia (lekkiego) od ściany.

Gorsza sprawa co ma na nim stać. Było kupić Pylony 😉.

Szukam niewiadomo czego, może gonię cień w tej chwili 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Asia napisał:

A Musical Fidelity M5i to będzie duża różnica?

Charater grania Musicali jest ten sam M6si gra po prostu mocniej. Możesz sprawdzić, mamy 5tke a na 6tke czekamy.

16 godzin temu, Asia napisał:

Sprawdzę jeszcze parę tropów, miejmy nadzieję, że i Arcama, ale czuję że moim przeznaczeniem jest hybryda.

Magnat MA 1000? Bardzo pomijany a świetny wzmak!

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

Piotrek , błagam

Czemu?

CDS700 był fajny. Ale że co? Już go nie będzie? Osobiscie wolałem tego CDka od alternatywy Denona.

Dziwne. To z czym Ty go słuchałeś? Do Fyne na pewno nie był by techniczny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

CDS700 był fajny

Jak dla mnie kluczowe w Twoim zdaniu jest "był" :)

Piotrek , oczywiście to moje zdanie , a nie wyrocznia , ten CD-ek był najdroższym jaki miałem , bo kupiłem nówkę za coś ponad 2k. Lubię Yamahę i chciałem mieć komplecik do CX - 1000+ MX- 1000, TX-1000 , kolumny Dali Grand. Coś nowego , powiew świeżości. Miałem już w domu Yamahę CDX - 1060 , CDX 750 e , Marantza DCD 1500 II i jednocześnie kupioną CD S 700. Jak to włączyłem / S700/ , to myślałem , że albo jest zepsuta, albo się musi wygrzać czy coś ? :) Granie bez emocji , słabiutka dynamika, tryb Direct to jakaś kpina, a jedyne co się zgadzało z recenzjami to fakt , że tacka cicho chodziła , choć jak już pisałem, wkurzało mnie kładzenie na niej płyty. :)

Trzy stare cd-ki mam do dzisiaj, S 700 sprzedałem. Doszedłem do wniosku , że postęp poszedł nie w tą stronę jakiej bym oczekiwał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym kupić mężowi w prezencie na urodziny to CD więc jednak jakoś wolałabym nowy sprzęt. Z drugiej co tu myśleć o odtwarzaczu jak wzmacniacz w lesie.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Walezy napisał:

Jeśli mówimy o chłodzeniu pasywnym, konwekcyjnym, to tylny panel nie bierze udziału. Otwory są w pokrywie dolnej i górnej, i to tyle. 

Każdy zrobi jak uważa a ja mam regał na sprzęt tak zrobiony, że tył jest niezabudowany mimo iż jest głęboki na 50 cm. Poniżej wrzucam przykłady z instrukcji wzmacniacza i odtwarzacza CD odnośnie chłodzenia:

image.thumb.png.032405bfd75a91cd8f9a3e1a27f13a47.pngimage.thumb.png.32b1378f144afde7e153478aa42fca74.png

 

17 godzin temu, Felix1 napisał:

Chyba nie masz dzieci Rafał :)

Odsunąć od ściany i... modlic się, żeby nie spadlo na dziecko ;)

Nie bez powodu Ikea wycofała jakiś model komody, bo kilkoro dzieci zginęło po przygnieceniu. Nie bez powodu też w każdej instrukcji do takiego mebla jest info, żeby przykręcić do ściany...

Słuszna uwaga, ale koleżanka @Asia wie na co się porywa i sumie dobrze iż drążyłem temat regału. Osobiście sprzętu bym nie ustawił na takim regale, ale decyzja nie należy do mnie i trzeba to na spokojnie przemyśleć.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lysyrafal napisał:

mimo iż jest głęboki na 50 cm.

Czy byłbyś skłonny pokazać jak to wygląda? Boję się takich głębokich regałów, że ciężko wyglądają.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można przecież nikt nikomu nie broni. Ja zwracam na to uwagę bo nieraz się widzi jak sprzęty są wpychane w szafki. Widzisz ja też nie mam dużo miejsca ponieważ mieszkam w bloku i starałem tak zaprojektować meble, aby nie ustawiać jednego na drugim. Regał ten jest w ciągu mebli, które są dość niskie na całej długości i może dlatego nie musiałem, aż tak kombinować jak koleżanka @Asia i tutaj proszę fotki.

IMG20210505171842.thumb.jpg.fa82196d78413e6fc067b53d2f3d9b40.jpg

IMG20210505171856.jpg

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szafki, zależy kto jakie ma możliwości, ja wybrałem niską i szeroką o wymiarach s160, w48, g50 z szufladami. Amplituner może ma trochę za małą przestrzeń nad sobą, ale nie używam go na dużych poziomach głośności.  Koleżanka chce chronić sprzęt przed dziećmi, jak wcześniej pisałem, dzieci nie zawsze będą małe. Poza tym, jak to z dziećmi, bardziej ciekawi je to co jest niedostępne niż to co pod ręką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Każdy zrobi jak uważa a ja mam regał na sprzęt tak zrobiony, że tył jest niezabudowany mimo iż jest głęboki na 50 cm. Poniżej wrzucam przykłady z instrukcji wzmacniacza i odtwarzacza CD odnośnie chłodzenia:

image.thumb.png.032405bfd75a91cd8f9a3e1a27f13a47.pngimage.thumb.png.32b1378f144afde7e153478aa42fca74.png

 

Słuszna uwaga, ale koleżanka @Asia wie na co się porywa i sumie dobrze iż drążyłem temat regału. Osobiście sprzętu bym nie ustawił na takim regale, ale decyzja nie należy do mnie i trzeba to na spokojnie przemyśleć.

Jeden przykład nie czyni reguły.  Rotel może i rekomenduje, ale wielu producentów nie wspomina nic o przestrzeni z tylu. Logicznie rzecz ujmując chodzi tu o dostęp chłodnego powietrza do otworów dolnych obudowy i odpływ gorącego przez górne otwory wentylacyjne. Jeśli nie ma otworów lub wentylatora z tylu to powietrze nie przepływa przez panel w żadnym z kierunków. Przestrzeń z przodu i po bokach w zupełności wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lysyrafal napisał:

tutaj proszę fotki.

Serdecznie dziękuję.

Dobrze to wygląda!

Coś wymyślę z szafką (regał, który wklejałam odpada bo cały jest metalowy) ale na razie muszę wybrać sprzęt. Jutro wjedzie Haiku Bright Mk5 , już nie mogę się doczekać.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując go do używanych CDków to się całkowicie zgadzam. Z emotiva którą zaproponowałem jednak +1K też. Ale po prostu CD to taki teraz niszowy produkt. Więc w cenie 2K za nowy nie  ma za wielkiego wyboru.

Denon 800 gra tez przyzwoicie ale poprzednia seria 720 miała wadę z szuflada. Dlatego 800tki nie ściągamy na eskpo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Asia napisał:

Czy dobrze myślę, że odpowiednikiem Fyne Audio F502 byłyby np. Pylon Diamond 28 lub Monitor Audio Silver 300? Myślę o wielkości.

Słuchałem latem 2020 paru kolumn, w tym Tannoy xt6f i fyne f501 i po tym jak dostałem w Q21 na odsłuch Diamondy 25, prawie urwało mi szczękę.

Piękny bas w porównaniu do tego, co prezentowały szkockie kolumny, gdzie basu czasami prawie nie było tam, gdzie być powinien. Dziwne było to dla mnie, bo f501 były na forum za bas chwalone. Ja tam go za bardzo nie słyszałem :)

Tannoye (szczególnie) i Fyne za bardzo grały też górą. Dla mnie ból ucha i to wszystko, co wyniosłem z odsłuchu tych dwóch modeli.

Ostatecznie zdecydowałem się na Diamondy 28 i mogę szczerze z całego serca polecić te kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Asia napisał:

Co nagle to po diable. Zobaczymy, ale myślę że będę próbowała sprzedać Fyne.

A nie masz możliwości ich zwrotu ? Może jak się ładnie uśmiechniesz to sklep wymieni Ci je na inne🙂. Troszkę szkoda tracić kasę na nowych kolumnach. 

Ewentualnie dokup drugą parę, żeby się uzupełniały 😉. Sam mam w tej chwili dwie pary  kolumn i naprawdę trudno mi się zdecydować na jedne z nich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba3002 napisał:

A nie masz możliwości ich zwrotu ?

Szczerze wątpię.

Nie mogę mieć dwóch kompletów 🙃.

Szczególnie bez wzmacniacza 😜.

Może jednak Haiku uratuje sprawę? Póki co szukam dalej wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Asia napisał:
53 minuty temu, seba3002 napisał:

A nie masz możliwości ich zwrotu ?

Szczerze wątpię.

Jednak warto zapytać, czy nie przyjmą w formie rozliczenia za kolejne, inne. W końcu kolumny są praktycznie nowe, bez śladów użytkowania, więc taki temat może spokojnie przejść. Zapytać zawsze warto ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...