Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

9 godzin temu, Asia napisał:

Na razie pięciolatek katuje Personal Jesus Depeche Mode ;).

Ma dobry gust :) Mój Urwis (3,5-latek), jak tylko słyszy dynamiczniejszą muzykę, to od razu zaczyna tańczyć :) 

Wspomniałaś tu o Focalach Aria 926 - to może być dla Ciebie dobry kierunek.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Czasem trzeba zejść na ziemię :)

Po części się zgodzę,ale też nie zawsze trzeba wydać kupę kasy na audio i sięgać po droższe sprzęty,by ucho było zadowolone, najważniejsze nazwę to ,by trafić w dźwięk,poprostu muzyka z danego sprzętu musi trafiać do nas.

Sam niedawno wziąłem na testy wzmacniacz lampowy Yaqin ms-34b, który już wiem, że u mnie zostaje.

Przerobiłem też parę sprzętów,ale połączenie tego Yaqina z moimi kolumnami dało mi to czego szukałem.

W końcu włączam muzykę i słucham godzinami,a nie doszukuję się braków,bo coś mnie drażni.

Życzę wszystkim,by znaleźli tą swoją oazę w audio, niezależnie od wydanych pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest tylko to że szukamy nadal sprzetu. A nikt nie zwrócił uwagę na akustykę na ktorą zwróciłaś Asia uwagę w audio ON.

Ona wnosi do sprzetu więcej niż wzmacniacz.

Powiem to wprost. W swoich warunkach, gołe ściany goła podłoga nie uzyskasz takiego dźwięku.

Ale widze że Krakowski Haiku u Ciebie wylądował. Jak jest z Fyne w porównaniu z PIER?

Focale Aria możemy pożyczyć, są na stanie. Ale moim zdaniem nie tedy droga teraz.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maverick2005 napisał:

nie zawsze trzeba wydać kupę kasy na audio

To jest pojęcie względne, co oznacza kupa kasy.

W związku z tym, że ja to wszystko dopiero poznaję, zaskakuje mnie także potrzeba odpowiedniego dobrania dodatkowych elementów, które wcześniej w mojej głowie grały rolę drugorzędną. Choćby kwestia odtwarzacza CD, kabli, streamera. O dziwo, słyszę różnicę (choć raczej chyba należę do racjonalnej części). Sama jestem ciekawa jak to się skończy.

 

 

21 minut temu, S4Home napisał:

nikt nie zwrócił uwagę na akustykę

Ja to biorę cały czas pod uwagę, jak najbardziej. Już rozmyślam o jakiejś ściance od strony prawego głośnika.

Jednak czuję, że muszę jeszcze sprawdzić inne kolumny żeby znaleźć "większego" winowajcę.

21 minut temu, S4Home napisał:

Jak jest z Fyne w porównaniu z PIER

Tego nie jestem pewna, trochę mi się to zatarło w pamięci po Lyngdorfie. Bo on z kolei, po hybrydzie zabrzmiał zupełnie płasko. A Pier był po Roksanie K3 więc kontrast był ogromny.

21 minut temu, S4Home napisał:

Powiem to wprost. W swoich warunkach, gołe ściany goła podłoga nie uzyskasz takiego dźwięku.

No to przecież napisałam o budowaniu szopki do odsłuchów w ogrodzie 😉.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maverick2005 napisał:

Sam niedawno wziąłem na testy wzmacniacz lampowy Yaqin ms-34b, który już wiem, że u mnie zostaje.

Jednak...?! Aż tak trafił w gusta? Gratuluję! ;)

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dziwne jest tylko to że szukamy nadal sprzetu.

Od czegoś trzeba zacząć. Ponadto stawiając audio w domowym salonie do użytku codziennego dla całej rodziny, stety, albo niestety, musimy pogodzić się z pewnymi kompromisami i brakiem ideału. Trudno w takich warunkach lokalowych uzyskać 1:1 to, co usłyszymy w profesjonalnej sali odsłuchowej w salonie audio. Jeżeli owy kompromis jest dla nas nieakceptowalny, to faktycznie pozostaje wtedy tylko myślenie

1 godzinę temu, Asia napisał:

o budowaniu szopki do odsłuchów w ogrodzie 😉

czy wydzielenie jakiegokolwiek innego, oddzielnego pomieszczenia z przeznaczeniem tylko i wyłącznie dla audio ;) 

@Asia jak zatem w dwóch słowach wyglądał ten kontrast Pier'a z K3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był grany Azur, ale to chyba na dłuższą metę nie do końca to. Ja w każdym razie zmieniam strategię, bo już znudziło mnie to targanie pudeł, a do tego zbyt duża odległość przestrzeni czasowej pomiędzy próbami, nie ułatwia złapania różnic (chyba, że są one bardzo wyraźne w charakterze grania). Wybieram się na odsłuch do salonu, żeby przerzucić od razu kilka (skrajnie) różnych klocków ze swoimi kolumnami i obrać wreszcie jakiś właściwszy kierunek.  

Chciałbym wreszcie przestać słuchać sprzętu, a zacząć słuchać muzyki ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie.

Ja przy hybrydach słyszę muzykę.

W zasadzie chyba należałoby porównać te dwie, ale sam wiesz jaki jest Pier. Nie twoja bajka, ale zewnętrzne walory nie zachęcają. I pilot, który nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dudniło. Było dość energetycznie, ale dla mnie Fyne i Roksan nie zgrywają się absolutnie. Za ciemno jak dla mnie, zupełnie nie do muzyki której najczęściej słucham. Bo np. Amy Winehouse, Męskie Granie - to (dla mnie) brzmiało dobrze. Ale nie do końca wywoływało we mnie takie emocje jakich bym szukała.  Natomiast  jazzu nie dało się słuchać w ogóle czy muzyki instrumentalnej typu Wollenveider. Rytm i bas tak, choćby ciut finezji - nie. 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Asia napisał:

W ten weekend to dopiero będzie się działo

Miłego słuchania 🙂 

Bardzo, bardzo jestem ciekaw Twoich wrażeń 🤔

A na marginesie... W jakim zestawieniu będziecie słuchać, bo się troszkę pogubiłem 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ale Arie to nie Kanty, choć i o tych co poniektórzy mówią ,że to żadna rewelacja i że dobre kolumny Focala  skończyły się po 2000r.

Miałem przyjemność słuchać kanta No2 i wątpliwa przyjemność aria 948 to bylo jak porównanie malucha i mercedesa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadjechało pogotowie ratunkowe z Focalami, szybko zbadało pacjenta. Zastosowało środki doraźne i dało receptę na szybki lek, stawiający na nogi oraz zaleciło kilkudniową obserwację. Doktor dzielnie starał się nie robić tak 🙄😳.

Doktor zabronił również regulować głośność źródłem. Źródło na maksimum, regulować tylko i wyłącznie na wzmacniaczu.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że serial trwa dalej, już 23 odcinek. Gratuluję samozaparcia i wytrwałości w dążeniu do doskonałości. Śledzę dalej z zaciekawieniem. Mam w planie wymianę kolumn, ale jak pomyślę ile przy tym zajęcia a zwłaszcza gdy trzeba zapakować  i odesłać. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Arekszcz napisał:

kanta No2 i wątpliwa przyjemność aria 948

Które nie zagrały bo nie zrozumiałam.

Przed chwilą, Amarok napisał:

Widzę, że serial trwa dalej, już 23 odcinek

Kurczę, trochę mi głupio, może już skończę tylko za parę tygodni  napiszę jaki finał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Asia napisał:

Kurczę, trochę mi głupio, może już skończę tylko za parę tygodni  napiszę jaki finał.

Nie rób nam tego, to jest jeden najciekawszych tematów tu na forum. Przy tej okazji można wiele nowego dowiedzieć o sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...