Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

30 minut temu, Asia napisał:

Każda uwaga cenna 🙂.

Jakby to powiedzieć. Testujesz drogie kable zasilające (moim zdaniem element bez wpływu), a akustyka pomieszczenia oraz rozmieszczenie kolumn i miejsca odsłuchu (moim zdaniem wpływ ogromny) wyglądają u Was bardzo słabo. Wiem, że wiele (może nawet większość?) osób tak robi, ale to wcale nie dodaje takiemu postępowaniu sensu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Rozumiem, że pożyczasz to co jest dostępne pod ręką w salonie. 

Tak właśnie jest. Nie ma tu konsekwentnie realizowanego planu. Ciekawość i nauka, przede wszystkim żeby odkryć co cieszy moje uszy.

Nie podchodzę do tego śmiertelnie poważnie, ani nie są to żadne testy, na których można opierać własne odczucia (czy w ogóle są takie?). Robię błędy i wyciągam (próbuję) wyciągnąć wnioski. Z Fyne zdecydowanie przesadziłem z wielkością, to był błąd podstawowy. Ale czy należy rozdzierać szaty w związku z tym?

Myślę że ta zabawa ma sens jako ewolucja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Kto pisał o pierdziawkach ?

CD + wzmacniacz w cenie np Arcama sa30 to według Ciebie PIERDZIAWKA ?

Nie każdemu lepiej gra bo na metce 5 cyfr . Pzdr

 

Nie, miałem na myśli kolumny w takich cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Soul Note

Odkrywam światy nieznane.

Dziś jeszcze podłączę Fyne dla pewności.

14 minut temu, Kraft napisał:

akustyka pomieszczenia oraz rozmieszczenie kolumn i miejsca odsłuchu (moim zdaniem wpływ ogromny) wyglądają u Was bardzo słabo.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, chętnie bym zaprosiła na kawę 😉 to byśmy razem posłuchali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, czemu. Trzeba pisać.

Ja przez chwilę się zastanawiałam czy napisać o kablach, które niespodziewanie znalazły się w moich rękach. Bo mam poczucie niewłaściwej kolejności. Ale z drugiej strony dlaczego mam nie napisać? Bo ktoś skrytkuje? Za bardzo się tym wszystko cieszę żeby miało mi to odebrać przyjemność.

I tak, mam poczucie, że przeskoczyłam wiele poziomów w bardzo krótkim czasie. I to też mnie jednak bardziej cieszy niż martwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Asia napisał:

Nie, czemu. Trzeba pisać.

No i brawo Ty. Dobrze wiedzieć, że są jeszcze osoby, które przyjmują krytykę, i nie strzelają focha, jak co poniektórzy...

W ogóle, krytyka postrzegana przez wielu ludzi jako coś złego - to mnie zastanawia często ostatnio, i trochę irytuje.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JaZz napisał:

Jakie? 

no pomieszczenia na podstawie którego piszecie o złej akustyce.

Znalazłem zdjęcie (nie wyświetlało się?)

@Asia czy jesteś zwolenniczką minimalistycznego wystroju, gołych ścian i małej ilości "rzeczy" w pokoju? 

Bo to co widać to faktycznie jest problem 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Asia napisał:

Tak właśnie jest. Nie ma tu konsekwentnie realizowanego planu. Ciekawość i nauka, przede wszystkim żeby odkryć co cieszy moje uszy.

Nie podchodzę do tego śmiertelnie poważnie, ani nie są to żadne testy, na których można opierać własne odczucia (czy w ogóle są takie?). Robię błędy i wyciągam (próbuję) wyciągnąć wnioski. Z Fyne zdecydowanie przesadziłem z wielkością, to był błąd podstawowy. Ale czy należy rozdzierać szaty w związku z tym?

Myślę że ta zabawa ma sens jako ewolucja.

 

I bardzo dobrze ... dzięki temu nie ma żadnych uprzedzeń do pożyczanego sprzętu. Jest to też droga właściwa dla skompletowania sprzętu pod własne ucho i dla przyjemności obcowania z muzyką a bywa, że odwiedzający znajomi czasami wychodzą lekko zadąsani po wizycie z grającą muzyką w tle.

-------

A czy kolumny za duże? ja się tym nie przejmuje. to u mnie foto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Asia napisał:
49 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Soul Note

Odkrywam światy nieznane.

Dziś jeszcze podłączę Fyne dla pewności.

To nie pozorna skrzynka, że śmiesznym wyświetlaczem (żona powiedziała, że to dokładnie ten sam jak w radio budzikach - 20lat wstecz) i możliwością podpięcia do niej komputera (usb) co daje dodatkowe źródło dla plików czy Tidal. polecam odsłuchać tego cdka gdy będzie potrzeba posiadania playera CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do płyt on potrzebuje osobnego przetwornika?

5 minut temu, JaZz napisał:

Jak siedzisz w miejscu odsłuchu to tylna ściana w jakiej jest odległości od Ciebie?

To zależy. Ja siedzę na kanapie to może 30 cm, jak na podłodze przed kanapą to jakiś metr. To ulubione miejsce męża 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JaZz napisał:

Tak, widzę dodaną fotkę. Siedzenie na podłodzę to słaby pomysł. Tweeter w większości przypadków powinien być na wysokości uszu. 

Nie za dużo. :/

W poprzednim poście zapomniałem dodać o symetrii względem pomieszczenia. To takie podstawy myślę. 

Tydzień temu namówiłam męża na jeżdżenie kanapą choć stawiał opór, ale wie że próbowałbym także bez jego pomocy ;).

Wnioski były niezbyt pomyślne - nowy dom :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...