Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Ja tam proponuję nie powielać czyichś opinii, tylko samemu posłuchać

Kto może testować to testuje,on ma świetny słuch ,tylko że przeważnie testuje sprzęty grubo powyżej 30 tys zł i ma świetne pomieszczenie odsłuchowe. Niestety przez walkę z różnymi dystrybutorami ,co do nie których firm jest nieobiektywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Z akustyką to ty za dużo nie poprawisz

Tak, z pewnością cudów nie będzie, ale może jednak lekka poprawa?

Może kurtyna, którą kiedyś sugerowałeś?

Właściwie rozważam po prostu grubsze zasłony na przedłużeniu okna. To może nie byłoby złe rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

co do nie których firm jest nieobiektywny.

A myślisz że jakąkolwiek opinię można nazwać obiektywną?

3 minuty temu, Asia napisał:

Tak, z pewnością cudów nie będzie, ale może jednak lekka poprawa?

Nie rezygnuj bo to :

8 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Z akustyką to ty za dużo nie poprawisz.

Nie jest prawdą, kwestia wyboru "na ile" chcesz w to brnąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa, że to pomieszczenie rodzinne i taką funkcję musi spełniać przede wszystkim. Syn biega jak szalony, robi z tatą wyścigi Hot Wheels. Wszystko zawalone zabawkami i tak jeszcze będzie przez jakiś czas na pewno.

Potem, jak starsze dziecko, zamknie się w pokoju ze słuchawkami na uszach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mam trochę do dopracowanie ten kawałek za kolumnami i pod tv.

A tak to u mnie wygląda i coś tam plumka.

 

https://photos.app.goo.gl/y7qPmnaHPH9ELMGP9

https://photos.app.goo.gl/rM7xhxvvJG2MCG5Y7 

https://photos.app.goo.gl/nZ6gLs4NpUmtvyx8A

@Fafniak czy ty masz to w naturze ,że wszystko musisz kwestionować?To strasznie męczące.

Na tym środkowym filmiku po 15 sekundzie trochę pokazałem jak to wygląda na boki od kolumn.Dobrze tylko trochę zmniejszyć poziom głosu nagrania bo słychać trochę szumów i przesterowania,ale to pewnie w fonie miałem coś zle poustawiane.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ogólnie twierdzi że jako całość są słabe,a Focal robił dobre kolumny tylko do 2000r.Z tym że on wogle krytykuje dużo firm,a wychwala tylko nie które,PMC też według niego są nie za specjalne.

Subiektywna opinia, z która jak widać obiektywny market (rynek) się nie zgadza. 
Skrajne opinie, z definicji, trzeba odrzucać. 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Walezy napisał:

Subiektywna opinia, z która jak widać obiektywny market (rynek) się nie zgadza. 

Ja nie mogę się obiektywnie do tego odnieść bo ich nie słuchałem,z tym że dużo osób twierdzi ,że poszły trochę za bardzo w stronę grania efektownego ,a to może być właśnie tym co dużej grupie osób się podoba i dlatego je wybierają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Wydaje mi się ,że trzeba mieć jednak bardzo dobry słuch by wyłapywać te różnice i jeszcze potrafić je opisać.Ja część tych różnic słyszę

Koledzy ,, zaprawdę powiadam Wam'' że takie wnioski może wysnuć tylko osoba która jeszcze dobrego stereo nie słyszała.

Ja już nie raz słyszałem systemy ( i to nie za góry pieniędzy ale może za 40-50tzł całość) które powodują opad szczęki. To nie o szczegóły chodzi. Po powrocie do domu przez parę dni człowiek nie ma chęci swoich marnych klocków nawet włączać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HQ150 napisał:

Koledzy ,, zaprawdę powiadam Wam'' że takie wnioski może wysnuć tylko osoba która jeszcze dobrego stereo nie słyszała.

Ja już nie raz słyszałem systemy ( i to nie za góry pieniędzy ale może za 40-50tzł całość) które powodują opad szczęki. To nie o szczegóły chodzi. Po powrocie do domu przez parę dni człowiek nie ma chęci swoich marnych klocków nawet włączać.

Mam prośbę jeśli cytujesz to tak by miało to sens ,a nie coś nie dokończonego ,wyrwanego z kontekstu co zupełnie zmienia znaczenie tego co jest napisane.To chyba nie problem, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Też miałem podobnie,co prawda sprzęt w salonie za w sumie około tylko 50 tys zł, ale po powrocie do domu i posłuchaniu wtedy mojego za około 5tys zł ,nie czułem tego efektu wow i w sumie bardzo mi się podobało to co słyszałem ze swojego starego sprzętu. Wydaje mi się ,że trzeba mieć jednak bardzo dobry słuch by wyłapywać te różnice i jeszcze potrafić je opisać.Ja część tych różnic słyszę ,ale jest to na pewno mały procent tego co słyszą ci z dobrym słuchem. Dlatego uznałem,że teraz gdy zmieniłem sprzęt na taki z poziomu 15-20 tys zł za całość (i brzmienie bardzo mi odpowiada i ta super funkcjonalność),to już nie ma sensu szukać czegoś lepszego ,z czasem wymienię tylko kolumny na lepsze .

Koledzy ,, zaprawdę powiadam Wam'' że takie wnioski może wysnuć tylko osoba która jeszcze dobrego stereo nie słyszała.

Ja już nie raz słyszałem systemy ( i to nie za góry pieniędzy ale może za 40-50tzł całość) które powodują opad szczęki. To nie o szczegóły chodzi. Po powrocie do domu przez parę dni człowiek nie ma chęci swoich marnych klocków nawet włączać.

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Mam prośbę jeśli cytujesz to tak by miało to sens ,a nie coś nie dokończonego ,wyrwanego z kontekstu co zupełnie zmienia znaczenie tego co jest napisane.To chyba nie problem, prawda?

 

Oczywiście nie problem.

Teraz lepiej?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

A nie próbowałaś rozmawiać z salonem o ich wymianie. Myślę, że byłaby to dla nich niezła reklama. W końcu jesteś tutaj influencerką 😉

I na co mi przyszło na stare lata 🤦.

Wstyd mi nawet pytać i jestem zdania, że trzeba samemu pić nawarzone piwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Asia napisał:

Wstyd mi nawet pytać i jestem zdania, że trzeba samemu pić nawarzone piwo.

W jakim salonie kupowałaś te kolumny? Audio On ? Jesli Ty się wstydzisz, my zrobimy to za Ciebie. 

Jako ciekawostkę powiem Ci, że kiedyś zostawiłem w salonie, w rozliczeniu kolumny, które grały u mnie 2 lata. Sprzedawca wystawił je później do sprzedaży jako nowe, poekspozycyjne🙂. Także skrupuły moim zdaniem, niepotrzebne 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Jako ciekawostkę powiem Ci, że kiedyś zostawiłem w salonie, w rozliczeniu kolumny, które grały u mnie 2 lata. Sprzedawca wystawił je później do sprzedaży jako nowe, poekspozycyjne🙂. Także skrupuły moim zdaniem, niepotrzebne 😉.

Ciekawe czy osoba , ktora je kupiła, wygrzewała je tak jak nówki prosto z fabryki? I o ile zmienił sie dzwiek zdaniem tej osoby po owym wygrzaniu? Hmmm

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

Ja myślę, że sprzedawca za Twoje tannoye mógłby żądać nawet większych pieniędzy. W końcu te kolumny należały nie do kogo innego a do TEJ Asi 😉.

😂😂😂
Z Audio-on mam Focale i Haiku.  Fyne są z S4Home.

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JaZz napisał:

No ale zaznaczył że to kogoś zdanie, a swój rozum każdy ma. Co innego jakby po prostu powiedział że są słabe, nie słuchając ich. 

Ale jak cytuję się całość to przychodzi RoRo i wymoderowuje cytat i każe nie cytować całości :D

 

To o skrócie cytatu było do kolegi @HQ150.Rozumiem ,ale nie cytujmy tak ,by to kompletnie zmieniało sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Tomasz Kluczynski, a nie wydaje Ci się, że testy SzymonaF są skierowane do określonej klienteli? Nie znam modelu PMC, testowanego przez tego Pana, nie znam też modelu Dynaudio, które u niego gościły. Ale mam monitorki obu firm i bardzo mi się podobają. Gdybym kierował się jego testami, musiałbym obie konstrukcje wrzucić przez okno 😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100% racji ,ja też nawet nie zaglądam do jego testów ,bo takie drogie sprzęty nie są mi potrzebne,i można powiedzieć że są po za moim zasięgiem finansowym.Mam go jako znajomego na fejsie,i któregoś razu właśnie skrytykował jakieś kolumny(to chyba były właśnie Arie) ,w odpowiedzi na post autora.Sam go za to lekko skrytykowałem i napisałem,że mógłby chociaż coś autorowi zaproponować by bardzo dobrze grało do kwoty 10tys zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę pisać dekalog początkującego audiofila:

1. Co masz kupić dziś kup jutro.

2. Pierwsze kolumny, tak jak pierwszy naleśnik, rzadko są udane.

3. Kable mają znaczenie, szczególnie te, które mąż znalazł cudem na strychu.

4. Nigdy, przenigdy nie przyznawaj się, że korzystasz ze Spotify.

5. Wydasz więcej niż zakłada plan maksimum.

6. Naucz się szybko nowych znaczeń znanych słów: piec, paczki, banany, monitory, źródło ( i wiele, wiele innych).

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Kanta poza zasięgiem, no i za duże (na pocieszenie). Myślę, że Aria mi wystarczy na początek 😉. Choć faktycznie zastanawiam się jak by tu brzmiały jakieś większe monitory (z tym, że mogłyby okazać się droższe niż Aria).

Czekam jeszcze na Sol II SE i zobaczymy co dalej. Oczywiście chętnie bym posłuchała Musical Fidelity gdyby nadarzyła się sposobność.

A tak serio, trzeba trochę popracować nad akustyką (to wciąż kategoria czarna magia), żeby dalsza zabawa nabrała większego sensu.

Jak to dobrze, że nie znam żadnego guru 😉.

Właściwie najbardziej chciałabym słuchać różnych rzeczy bez żadnej "wiedzy" o nich - bez nastawienia, oczekiwań.

Jeśli zostajesz przy Aria to podłącz jakiegoś zwykłego Denona czy Marantza za podobne pieniądze co kolumny i posłuchaj jak to gra. Może być tak, ze zdziwisz się pozytywnie i nie będziesz musiała szukać wśród niszowej elektroniki.

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ciekawe czy osoba , ktora je kupiła, wygrzewała je tak jak nówki prosto z fabryki? I o ile zmienił sie dzwiek zdaniem tej osoby po owym wygrzaniu? Hmmm

Z pewności góra stała się bardziej detaliczna i otwarta, a dół bardziej precyzyjny i punktowy ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...