Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

43 minuty temu, Asia napisał:

Może zacznę pisać dekalog początkującego audiofila:

1. Co masz kupić dziś kup jutro.

2. Pierwsze kolumny, tak jak pierwszy naleśnik, rzadko są udane.

3. Kable mają znaczenie, szczególnie te, które mąż znalazł cudem na strychu.

4. Nigdy, przenigdy nie przyznawaj się, że korzystasz ze Spotify.

Ja myślę, że wyszedłby "stokalog" a nie tylko de 😝. Ale ogólnie bardzo fajny pomysł 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku Audio Sol 2 zapamiętałem jako granie z manierą zmiękczania w całym paśmie, zaokrągloną górą, bardzo lekkim dołem i bliskim pierwszym planem. Focal Aria nie znam ale gadają, że gra to twardo, jasno i brakuje wypełnienia. Wydaje się, że SOL 2 może  bardzo ładnie uzupełnić/wyrównać Arie. Asik, czekam na wrażenia ;) Teoretycznie to może bardzo fajnie zagrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Walezy napisał:

Jeśli zostajesz przy Aria to podłącz jakiegoś zwykłego Denona czy Marantza za podobne pieniądze co kolumny i posłuchaj jak to gra. Może być tak, ze zdziwisz się pozytywnie i nie będziesz musiała szukać wśród niszowej elektroniki.

Za późno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

Może zacznę pisać dekalog początkującego audiofila:

1. Co masz kupić dziś kup jutro.

2. Pierwsze kolumny, tak jak pierwszy naleśnik, rzadko są udane.

3. Kable mają znaczenie, szczególnie te, które mąż znalazł cudem na strychu.

4. Nigdy, przenigdy nie przyznawaj się, że korzystasz ze Spotify.

5. Wydasz więcej niż zakłada plan maksimum.

6. Naucz się szybko nowych znaczeń znanych słów: piec, paczki, banany, monitory, źródło ( i wiele, wiele innych).

A teraz będzie serio

7. Nie bierz cudzych opinii za swoje własne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Asia napisał:

Myślę, że Aria mi wystarczy na początek 😉

Asiu, a mogłabyś zrobić takie podsumowanie, bezpośrednie porównanie Fyne'ów i Focali? Oczywiście na tym samym wzmacniaczu😉

Co Ci się nie podoba w 502-kach, a w czym lepsze Arie?

Chyba, że coś mi umknęło wśród tylu postów w Twoim wątku 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując trochę od tego wątku, czytając forum (różne wątki) da się zauważyć, ze dominują rekomendacje kolumn podłogowych. Rekomendacje są na podstawie wielkości pokoju (15m2 +) bez brania pod uwagę często jak jest on umeblowany i jak wyglada jego akustyka.

Może sie nie znam, ale podłogówki wymagają z reguły miejsca, przestrzen a w małych pomieszczeniach zazwyczaj trudno o ich optymalne ustawienie i odpowiednia akustykę. Nie mówiąc już o tym, ze kto ma miejsca na takie klocki w pokoju, który często gęsto spełnia role salonu, sypialni itp. 
Dlatego nie dziwią mnie problemy z uzyskaniem dobrego brzmienia w przypadku dużych kolumn w malych pomieszczeniach. 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oTTaki napisał:

hyba, że coś mi umknęło wśród tylu postów w Twoim wątku 🙃

Nie, nie umknęło, ja dopiero zbieram myśli.

 Bo dalej myślę, że Fyne to niezłe kolumny, tylko większe i być może w tej naszej dziwnej akustyce coś ucieka. Dodam, że to wszystko są moje subiektywne odczucia.

Arie grają szybciej, od razu to zauważyłam. Na początku miałam takie uczucie, że nie nadążam, ale teraz z Fyne, myślę: a co tak wolno 😉.

Góra jest bardziej punktowa co w nagraniach jazzowych z np. trąbką mnie osobiście urzeka. I ogólnie są bardziej szczegółowe.

Bas jest zupełnie inny, ale tu już myślę za bardzo wpływa akustyka, że Fyne dudnią od czasu do czasu. I może w Fyne jest on faktycznie głębszy, bardziej aksamitny, ale Focale nadrabiają dynamiką.

Słucham głównie z HAIKU, ale rano grał PIER.

Jestem pewna, że oba (a wręcz wszystkie cztery) połączenia mogą się podobać. Wszystko zależy jakiego dźwięku szukasz.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JaZz napisał:

No ale zaznaczył że to kogoś zdanie, a swój rozum każdy ma. Co innego jakby po prostu powiedział że są słabe, nie słuchając ich. 

Widocznie zbyt dobrze zapadło mi w pamięć zdanie że kolumny grają liniowo a potem przyznał ze ich nie słuchał.

Ale zrobi jak chce. Ja namawiam do własnych doznań miast cytowania innych.

 

@Asia a kiedy SOL II ma przyjść? I z jakimi kolumnami go połączysz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Fafniak napisał:

Widocznie zbyt dobrze zapadło mi w pamięć zdanie że kolumny grają liniowo a potem przyznał ze ich nie słuchał.

Ale zrobi jak chce. Ja namawiam do własnych doznań miast cytowania innych.

A ty widzę ,żeby komuś dociąć wracasz do tego co było 10 stron ,choć wszyscy o tym zapomnieli. Wyjaśnię ci więc dlaczego teraz nie wezmę ich na odsłuch. Prawdopodobnie za miesiąc wyjadę do pracy za granicę , na okres 5-6 lat ,to nie będą mi potrzebne nowe kolumny ,bo i tak nie mógł bym ich słuchać.O wyjeżdzie też pisałem ,więc widać czytasz tylko to co chcesz przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Asia napisał:

Sol II ma być do dwóch tygodni.

Nie wiem kiedy muszę oddać Focale, Fyne są moje, ale dwa tygodnie to mnóstwo czasu ;).

Dzwoniłaś do @S4Home ? Może się uda oddać Fyne? I wziąć od nich coś innego na odsłuch, coś co będzie pasować do preferencji? Szkoda sprzedawać ze stratą.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś te kolumny kupić w cenie nowych . Kiedyś sprzedawałem 3 tygodniowy wzmacniacz 20 godzin grania . Kazdy cisnął 20% jak wystawiłem ale nie od detalu tylko od ceny którą dostałem w salonie a miałem rabat 20% . Więc ktoś musi stracić w takiej sytuacji ,choć trzymam kciuki aby nie . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Asia napisał:

Nie, nie dzwoniłam.

Na zdrowy rozum, po zamieszaniu, które tu wywołuję, to raczej ostatnie co powinnam zrobić.

Asia jesteś dość, krótko na forum. Próbuj!! Gadaj z Piotrem @S4Home

Może się uda! Powodzenia! Więcej nie będę namawiać! 🤗

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślałam o kupnie nowego samochodu to wizja sprzedaży starego mnie przerażała - myślałam, że wybawieniem będzie zostawienie go w salonie w rozliczeniu. Ale jak mi go tam wycenili to szczęka mi opadła. To był impuls żeby wystawić go jednak samodzielnie na olx. Sprzedałam o 10 tysięcy drożej niż oferował salon, w ciągu mniej niż 24 godzin, pierwszej osobie, która zadzwoniła.

I jeździłam nim jeszcze dwa tygodnie po sprzedaży, aż mogłam odebrać nowy (zresztą kupiony zupełnie gdzie indziej niż w tym salonie, o którym piszę) 😉

Nie wiem jaki z tego morał - chyba potrzebuję jakiegoś kopa.

A, no i chyba taki że wyglądam wyjątkowo naiwnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...