Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Dnia 21.05.2021 o 09:33, Łukasz Jankowski napisał:

A jak się ma Sonetto do np. Olimpici II? Miałem okazję słuchać w salonie audio Olimpici II i oczarowały mnie super sceną, szeroką, jak na żywo. Tylko jakby ciut podniesiona, ale to może przez ich nachylenie.

Sonetto, ma także rewelacyjną scenę. Dźwięk odrywa się od kolumn nawet w słabo akustycznym pomieszczeniu. Olympici grają natomiast kulturalniej. Sonetto grają żywiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2021 o 06:11, Fafniak napisał:

To były Triangle z wysokotonowym głośnikiem tubowym, wyprowadzonym "nad" kolumnę. Nowe (o ile pamiętam kosztowały chyba z18 tysi. Niestety nie mam dobrej pamięci do nazw/modeli (co dla niektórych jest nie do pomyślenia, bo pamiętają nawet z czego wtyczka jest wykonana ;) 

ALE...

Może warto wypożyczyć i posłuchać z hybrydą lub "pełną lampą" -tak by wiedzieć jak to gra. To nie są popularne kolumny. Mają złą prasę (coś na zasadzie francuskich aut a najlepsze to som japońskie i pasat na gnojówkę)

np. Triangle Esprit Gaia EZ

Nastąpił okres stagnacji. Wkrótce muszę oddać Arie, Musical Fidelity M5si ani Haiku Sol jeszcze nie dotarły.

Pośród różnych pomysłów pojawiły się i monitory.

Rozmawiałam na temat Triangle i padła propozycja Genese Quartet. Możliwe, że je miałeś na myśli. Jednak muszę przyznać, że ich wygląd budzi mój niepokój. A dzięki "stereo i kolorowo" nareszcie dowiedziałam się, że ta przypadłość ma nazwę - trypofobia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli monitory,to polecam YB Audio Bise XL, naprawdę rewelacyjne granie,nie ma problemu z wypożyczeniem przed odsłuchem,ja tak zrobiłem i zamówiłem u nich docelowo .
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Asia napisał:

A dzięki "stereo i kolorowo" nareszcie dowiedziałam się

Aaaa no to wyszło szydło z worka. Jak zaczęłaś to czytać to nigdy nie będziesz zadowolona :)

To był blog do czytania pare lat temu, nie teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, ja tam za wiele nie czytam. Z tego samego powodu, z którego przestałam oglądać jakiekolwiek wiadomości - opinie zamiast faktów.

Ale przynajmniej można obejrzeć realne zdjęcia sprzętu we wnętrzu zamiast dobrze obrobionych (nielicznych) na stronach dystrybutorów/producentów.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja im dłużej przebywam na forum tym mniejsze zadowolenie ze słuchania czerpie , ciągle coś nie pasuje . A graty nie dużo  🤏 jednak coraz droższe 🤔

A jak się naczytasz że to super tamto super to już byś sprawdził ,swoje pogonił itd🤭 Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, JaZz napisał:

haha, pokaż, Też chcę nieodzobaczyć :D

 

Akcja około 7 minuty.

51 minut temu, Dedal75 napisał:

A ja im dłużej przebywam na forum tym mniejsze zadowolenie ze słuchania czerpie , ciągle coś nie pasuje . A graty nie dużo  🤏 jednak coraz droższe 🤔

A jak się naczytasz że to super tamto super to już byś sprawdził ,swoje pogonił itd🤭 Pzdr

Zacznij małymi krokami, odstaw na początek AS 😜.

Tam większe prężenie muskułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Asia napisał:

 

Zacznij małymi krokami, odstaw na początek AS 😜.

Tam większe prężenie muskułów.

@Asia Ty za to zaczynasz 😁 ,  bo mnie Odwiedziłaś 👌, chyba że się mylę HAHA . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, założyłam kiedyś profil, choć "Asia" już była zajęta. Ale pisać nie zamierzam, szukam sobie czasem co ludzie piszą. Jest klub Haiku na przykład.

Za duże emocje na AS się ujawniają jak na moje potrzeby ;).

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam tu i ówdzie, ale nie przywiązuję się szczególnie.

Panuje na przykład taka opinia, że kolumny są najważniejsze i to one odpowiadają za większość efektu. Nie zgadzam się zupełnie - dla mnie kolumny i wzmacniacz to równorzędne elementy. A do tego swój wkład wnoszą dodatki.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Nie zgadzam się zupełnie - dla mnie kolumny i wzmacniacz to równorzędne elementy. 

No nie wiem. To kolumny są elementem, który emituje dzwiek. Wzmacniacz, pomimo tego, że ma wpływ na to jak grają kolumny, nie zmieni ich charakteru o 180 stopni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Dlatego uważam te elementy za równie ważne.

Ważne są też akustyka, własne preferencje no i wygląd. Nie wierzę, że są osoby, które postawiłyby sobie w domu skrzynie z nieheblowanych desek bo grają pięknie a wyglądają jak buda dla psa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, nic się nie zmieniło od ostatniego razu 😉.

Teraz włączyłam RATM i jest ok, ale no nie są Arie robione z myślą o takim repertuarze. I tu mam wrażenie, że Haiku Bright jednak pomaga żeby było znośnie.

I to w ogóle fajny wzmacniacz jest, taki dopracowany, bez zbędnych elementów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Asia napisał:

Tak sobie czytam tu i ówdzie, ale nie przywiązuję się szczególnie.

Panuje na przykład taka opinia, że kolumny są najważniejsze i to one odpowiadają za większość efektu. Nie zgadzam się zupełnie - dla mnie kolumny i wzmacniacz to równorzędne elementy. A do tego swój wkład wnoszą dodatki.

Wow. Musze przyznać ze cholernie szybko się uczysz, innym takie tematy czy wartość kabli zajmują znacznie więcej czasu antenowego (formowego). 

6 minut temu, Asia napisał:

Teraz włączyłam RATM i jest ok, ale no nie są Arie robione z myślą o takim repertuarze. I tu mam wrażenie, że Haiku Bright jednak pomaga żeby było znośnie.

A tak w ogule .. czego chcesz więcej a czego mniej w obecnym graniu i Waszym repertuarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Musze przyznać ze cholernie szybko się uczysz, innym takie tematy czy wartość kabli zajmują znacznie więcej czasu antenowego (formowego). 

Ja uważam przeciwnie. Właśnie zaczyna się od zachłyśnięcia audiofilskimi "prawdami", a dopiero potem człowiek trzeźwieje i zaczyna myśleć bardziej racjonalnie. Ja tak miałem. Kablami bawiłem się na początku. Szybko mi przeszło.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam audiofilskich prawd. Korzystam przede wszystkim z uszu.

A co do tego czego mi brakuje nie potrafię powiedzieć. Za mało połączeń słyszałam żeby wiedzieć jak to może być i czy ja to lubię czy nie.

Zakładam też, że mogę się mylić w odczuciach wraz z każdym nowym elementem.

A, no i staram się nie okopywać na stanowisku, ani tu, ani gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kraft napisał:

Ja uważam przeciwnie. Właśnie zaczyna się od zachłyśnięcia audiofilskimi "prawdami", a dopiero potem człowiek trzeźwieje i zaczyna myśleć bardziej racjonalnie. Ja tak miałem. Kablami bawiłem się na początku. Szybko mi przeszło.

Czemu tak sądzisz, zostawmy teraz kable choć domyślam się co Aśka usłyszała na własne uszy po podmianie kabli a nie było wcześniej mowy o "audiofilskiej prawdzie" Ty nadal wierzysz ze kupisz "dobre" kolumny/monitory po taniości, ja wiem ze tak się nie stanie i chcąc oszczędzić kasę będziesz musiał się jednak zgodzić na pewne ustępstwa. Wszystko rozbija się o pieniądz, ale o tym też już wiesz. 

Ostatnio odsłuchiwałem pewien niepozorny lampowiec, sygnał dostawał od kompletu transport-DAC i powiem, że zagrał lepiej niż A klasowy Accuphase 600 (lewy dół) chciał bym go zobaczyć na stałe na swojej półce, ale wiem ze to obecnie mało realne.

IMG-20210525-140520.jpg

Jest faktem, że nam się Aśka trochę zamieszała i nie wie czego oczekiwać od audio w salonie? ale to pokłosie nadmiaru postów typu "zobacz to" "posłuchaj tamto" "zrób akustykę" itp. idzie się pogubić wiec dajmy jej czas na ochłoniecie a może i co nieco jej przejdzie.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...