Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Nie, żebym się z tego śmiał, broń Boże, żeby czasami kogoś nie urazić - żart, ale trochę to dziwne. Zawsze wydawało mi się, że audiofilia dąży do jak najczystszego, najbardziej naturalnego, jak najwierniej oddającego brzmienie prawdziwych instrumentów dźwięku, a tu takie cuś, hmm, okej.

1 minutę temu, JaZz napisał:

ale nie powiem 😏

🙏

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JaZz napisał:

Nie, niewielka ilość ludzi do tego dąży.

a może nie wiedzą  jak powinien brzmieć naturalny dźwięk i dlatego jest tak wiele bzdur pisanych na forach.

5 minut temu, Adi777 napisał:

Zawsze wydawało mi się, że audiofilia dąży do jak najczystszego

nie, gonią za królikiem:15_yum:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel suchy, wyprany z emocji? Hm…pierwsze słyszę. 

Z tego co widzę jest to dość popularny wzmacniacz, który z racji swojej neutralnej charakterystyki pozwala na sparowanie z szeroka gamą kolumn z zachowaniem ich własnego brzmienia. Dlatego właśnie Hegel osiągnął spora popularność i uznanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Walezy napisał:

Z tego co widzę jest to dość popularny wzmacniacz, który z racji swojej neutralnej charakterystyki pozwala na sparowanie z szeroka gamą kolumn z zachowaniem ich własnego brzmienia. 

Ale czasem naturalne brzmienie kolumn nie jest tym czego oczekujemy 😉. Uważasz, że Twoje marasie brzmią neutralnie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jakie Dali? Nie można pisać całej nazwy modelu? Nie trzeba by ciągle dopytywać.

Dali Oberon 3 i Opticon 2. Z Audiovectorów był odsłuchany QR1 z ATM, z Dynaudio Emit M20 (ostatnia para, biała, wygrzana), do tego B&W 606 S2 AE, Elac Debut Reference B6 i Carina 243.4. Został mi jeszcze Monitor Audio Silver 100 i Pylon Audio Diamond Monitor. I na ten moment moje ucho faworyzuje Focala Arię 906. Asia da nam kopa za to zaśmiecanie jej tematu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, seba3002 napisał:

Ale czasem naturalne brzmienie kolumn nie jest tym czego oczekujemy 😉. Uważasz, że Twoje marasie brzmią neutralnie? 

Dokładnie, i wówczas szukamy kolumn, które odpowiadają naszym gustom akustycznym. Koloryzujący wzmacniacz zaburza charakter przetworników. 
PM 7000n prezentuje się jako lekko, minimalnie ciepły, jak na moje ucho. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Walezy napisał:

wówczas szukamy kolumn, które odpowiadają naszym gustom akustycznym. Koloryzujący wzmacniacz zaburza charakter przetworników. 

Sam tak zamierzam. Znaleźć przezroczysty wzmacniacz, a potem tylko kolumny i akustyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

audiofilia dąży do jak najczystszego, najbardziej naturalnego, jak najwierniej oddającego brzmienie prawdziwych instrumentów dźwięku

To jak ze zdrowym żywieniem. Niby wszyscy deklarują, a potem okazuje się, że trudno przełknąć.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

I cała zabawa w audio skonczona zanim na dobre się zacznie. 

Jeśli będzie jakość, jak i przyjemność ze słuchania muzyki, to ja jak najbardziej jestem za. Szybko skończyć przygodę z audio, i zabierać się za muzykę, bo przecież po to się kupuje audio, dla muzyki, a nie na odwrót, no i braki mam wciąż spore w albumach, a co roku dochodzą kolejne płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zaśmiecania wątku to nieźle sobie radzę w pojedynkę - 44 strony o niczym, chyba rekord forum. Jakbym nosiła spodnie, tfu, ja przecież noszę spodnie... Jakbym była Andrzejem na przykład to już by mnie dawno pogonili.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Asia napisał:

To jak ze zdrowym żywieniem. Niby wszyscy deklarują, a potem okazuje się niezbyt jadalne.

To zależy, kto przyrządza, z czego, i jak 😉 Zdrowe żywienie może wielu osobom kojarzyć się z czymś mało jadalnym, niezbyt smacznym, a to mit, ale to nie na temat 🤐

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adi777 napisał:

Zawsze wydawało mi się, że audiofilia dąży do jak najczystszego, najbardziej naturalnego, jak najwierniej oddającego brzmienie prawdziwych instrumentów dźwięku, a tu takie cuś, hmm, okej.

Dokładnie tak - wydawało ci się.

Skorzystam z okazji i pozwolę sobie na krótką diatrybę. Mianowicie, sporo się mówi o czynniku ludzkim w muzyce i o tym jak cyfrowa „nad-produkcja” dźwięku go niszczy, ale niewiele się mówi o… czynniku sprzętowym.

Formaty analogowe i sprzęt Hi-Fi starszej daty mają to „coś”, co najprawdopodobniej jest zniekształceniami. Te zniekształcenia, paradoksalnie, mogą dawać wrażenie prawdziwszego (czyt. przybrudzonego, niewygładzonego) dźwięku.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ale nie wiem gdzie je zadać (jeśli jest taki wątek to będę wdzięczna za podpowiedź). Dotyczy cen używanego sprzętu, przede wszystkim kolumn. Skąd wiadomo czy warto? Wiecie poprzez zasiedzenie? Szukacie konkretnych rzeczy i macie przez porównania orientację?

Zastanawiam się na przyszłość, choć nie ukrywam, że sprzedaż własnych mnie przeraża.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Asia napisał:

Skąd wiadomo czy warto?

Na to pytanie trzeba sobie odpowiedzieć samemu. Można zastanawiać się czy cena jest adekwatna do stanu kolumn (bo o kolumnach rozmawiamy?). Czy kolumny są na gwarancji? Czy są to kolumny znajdujące się ciągle w sprzedaży "sklepowej"? Czy są to kolumny cieszące się dużym "wzięciem"?; czy jest to model niszowy, popularny jedynie wśród wąskiego grona pasjonatów audio. 

Generalnie z doświadczenia wiem, że cena używek to około 70% - 80% ceny sklepowej za kolumny z gwarancją (o ile są to kolumny popularne), i 30% - 60% za kolumny starsze, w dobrym bądź bardzo dobrym stanie. 

Pamiętaj, że są to moje własne spostrzeżenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Asia napisał:

Dotyczy cen używanego sprzętu, przede wszystkim kolumn.

Kupując kolumny używane, należy sprawdzić ich stan techniczny, obudowa, głośniki membrany,zawieszenie, oraz  odsłuchać czy nie są przypadkiem uszkodzone, wybite zawieszenia.

Druga ważna sprawa gdzie stały, czy blisko kuchni z gazem,  opary kuchenne i gaz powodują szybsze zużywanie się membran i ich zawieszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, to każdy z nas pierwsze wybory przestrzelił ja również, to niestety chyba nie uniknione, potem cześć tych złych wyborów trzeba sprzedać i bez strat się nie obejdzie, inna część sprzętu trafia do innych pokoi czy rodziny, tak to już jest.

Prawdą też jest ze rynek wtórny oszacuje wartość sprzętu tak na prawdę, są takie które są sprawdzone przez innych i poszukiwane, są też sprzęty specyficznie wyglądające (Magnat RV4 / Heco Direkt ) czy grające, tak bardziej pod konkretne preferencje, kogoś kto właśnie tego poszukuje i te sprzedać już tak łatwo nie będzie, no chyba że "cena czyni cuda". 

Kolumny to trudny temat, ja moje wybrałem po nie udanej próbie dobrania wzmacniacza do monitorów Bowes, co skończyło się odsprzedażą owych 685S2 bo były nie układne całkowicie. Do obecnych dobierałem systematycznie resztę, choć przyznam ze po drodze musiałem wymienić całe okablowanie, a to bolało. (kolejny początkowy zły wybór)

Masz już Arie i niech zostaną, teraz dobierz wzmacniacz, jak już sama się przekonałeś, pewne pary łączą się wręcz same a inne z trudem .. szukaj wzmacniacza, jest dużo możliwości ... Atoll / Cambrige Audio / Nad / Musical Fidelity (te nie mają wejścia na słuchawki) / itd itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę o Aria, one zostaną. To Fyne muszą wkrótce ucieszyć kogoś innego :).

Ale tak na przyszłość jakby zrobić sobie taki mini budżet na powiększanie własnej wiedzy - kupując używane kolumny, tak z ciekawości? Tylko dobrze jakby było bez dużych wpadek :).

Myślę, że nie skończy się też na jednym wzmacniaczu, już zamówiłam stosowną szafkę. Mam nadzieję, że będzie piękna i funkcjonalna. Z kablami się pohamowałam (a właściwie ktoś mnie odwiódł od tego pomysłu).

18 minut temu, Karol64208 napisał:

Kupując kolumny używane, należy sprawdzić ich stan techniczny, obudowa, głośniki membrany,zawieszenie, oraz  odsłuchać czy nie są przypadkiem uszkodzone, wybite zawieszenia.

Czyli zakup z wysyłką należy odpuścić?

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...