Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Szafkę zamówiłam, przezornie, na (ewentualne) dwa wzmacniacze 😉.

Co nie oznacza, że je będę mieć, a w każdym razie tak od razu.

I tak idę zbyt szybko.

Nie ma co przyśpieszać, trzeba sobie dawkować wrażenia (i koszty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Łukasz Jankowski napisał:

Ja myślę nad hybrydą

Posłuchaj różnych.

Jeszcze przyjdzie Unison Unico Due, bardzo jestem ciekawa jak zabrzmi z Aria 926 w porównaniu z Haiku Bright i Pier MS680.

10 minut temu, Markcox napisał:

Mnie lampa "kupiła" ;) 

Nie ukrywam, że Twoje zachwyty były dodatkowym bodźcem.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przyjedzie hybryda Unison, posłuchamy. Coś muszę w końcu kupić. Chyba 😉

11 minut temu, Łukasz Jankowski napisał:

U mnie największym problemem jest odległość. Żeby mieć większy wybór to trzeba jechać do Warszawy (ok. 300 km). W przypadku wzmacniaczy (i to nie tanich) boję się trochę wysyłki, bo kiedyś miałem nieprzyjemną sytuację. Kupiłem używany CD w fajnym stanie i przyszedł uszkodzony, ale dopiero w domu to zobaczyłem, bo paczka przyszła do pracy i nie było kiedy jej otworzyć. Zgłosiłem wszystko do kuriera, ale moja reklamacja nie została uznana i zostałem z uszkodzonym, niesprawnym odtwarzaczem.

Aj, współczuję. Też mam niejakie obawy co do wysyłek, tym bardziej że dawno temu pracowałam w firmie kurierskiej, troszkę znam realia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JaZz napisał:

Przez taki OLX przykładowo boję się kupować wysyłkowo. Ciekawe jakby sklep się zachował w wypadku kiedy kurier uszkodziłby kolumny.

Wszędzie się zdarzają jełopy. Ja dziś czekałem na kuriera ze wzmakiem z serwisu i nagle dostaję SMSa "dostarczone". Dostarczył do biura? Do sąsiada? Zastanawiałem się, będąc w drodze do domu. W domu miałem zadzwonić na infolinię, ale paczka przywitała mnie na wycieraczce. To już druga taka sytuacja - tym razem UPS mi ten numer wywinął. Żeby było zabawniej, na paczce naklejka "Proszę sprawdzić przy kurierze - w przeciwnym wypadku reklamacji nie przyjmujemy".

Zastanawiam się, czy chce mi się składać skargę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wolałem (mając ten komfort) samemu być sobie logistykiem, więc jeździłem do salonów i przywoziłem sobie sprzęt sam.

15 minut temu, maverick2005 napisał:

Zostawiasz ms-90b?

Tak, ja już kończę na ten moment swoją przeprawę. Jutro odbieram sztukę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Markcox napisał:

Dlatego ja wolałem (mając ten komfort) samemu być sobie logistykiem, więc jeździłem do salonów i przywoziłem sobie sprzęt sam.

Mam do centrum serwisowego Audio Center w Krakowie 325 km. Na szczęście zapakowali tego wzmaka jak szkło i nawet nakleili naklejkę, że to szkło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2021 o 09:32, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Masz już Arie i niech zostaną, teraz dobierz wzmacniacz, jak już sama się przekonałeś, pewne pary łączą się wręcz same a inne z trudem .. szukaj wzmacniacza, jest dużo możliwości ... Atoll / Cambrige Audio / Nad / Musical Fidelity (te nie mają wejścia na słuchawki) / itd itp.

Nie sądziłem, że nam Aśka pójdzie w lampowy piecyk, ale grunt to otwarty umysł na nowe wyzwania. Brawo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

grunt to otwarty umysł na nowe wyzwania

Jak często w moim przypadku to bardziej efekt szczęśliwych zbiegów okoliczności.

7 godzin temu, Markcox napisał:

Jutro odbieram sztukę 

Świetna wiadomość, gratuluję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

Świetna wiadomość, gratuluję

Dziękuję i trzymam kciuki za Twoje właściwe Tobie wybory 

12 godzin temu, Asia napisał:

Nie ukrywam, że Twoje zachwyty były dodatkowym bodźcem.

A ja nie ukrywam, że mnie do tego kierunku sprowokował kolega @maverick2005, z czego bardzo się cieszę. I poszedł efekt domina... ;) 

11 godzin temu, maverick2005 napisał:

niech służy i cieszy muzyką uszy

Taki właśnie jest plan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dzik napisał:

Wszędzie się zdarzają jełopy. Ja dziś czekałem na kuriera ze wzmakiem z serwisu i nagle dostaję SMSa "dostarczone". Dostarczył do biura? Do sąsiada? Zastanawiałem się, będąc w drodze do domu. W domu miałem zadzwonić na infolinię, ale paczka przywitała mnie na wycieraczce. To już druga taka sytuacja - tym razem UPS mi ten numer wywinął. Żeby było zabawniej, na paczce naklejka "Proszę sprawdzić przy kurierze - w przeciwnym wypadku reklamacji nie przyjmujemy".

Zastanawiam się, czy chce mi się składać skargę.

Zgłoś, że kurier nie dostarczył paczki i że najwyraźniej ktoś ją zawinął.
Potwierdzenia nie mają w postaci pokwitowania odbioru.
Może się nauczą, a kurier dostanie po portfelu i nauczy się szanować cudze dobro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Markcox napisał:

A ja nie ukrywam, że mnie do tego kierunku sprowokował kolega @maverick2005, z czego bardzo się cieszę. I poszedł efekt domina... ;) 

Dzięki waszym topikom @Markcox , @Asia i waszym wyborom także zacząłem interesować się lampami, wcześniej nawet nie brałem ich pod uwagę. Z racji wyjazdu, wszelkie decyzje o zakupach odkładam do września...a wtedy kto wie, kto wie. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałam lampy KT-150, już nie mogę się doczekać co będzie dalej.

Co do wzmacniacza lampowego mimo wszystko mam obawy związane ze wzrostami mocy w sieci ( dwóch znajomych mierzyło i okresowo występują dość drastyczne skoki napięcia).

No i mimo wszystko syn 🙄.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Asia napisał:

 

No i mimo wszystko syn 🙄.

Właśnie nie każdy może 😉

U mnie dzieci , sprzęt w szafce , mało czasu na słuchanie i ogólnie bardzo ciepłe mieszkanie haha . Ale poczytam przynajmniej jak się bawicie Wy😁👍 .Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maverick2005 napisał:

fajny widok świecących się lamp wieczorem, słuchając ulubionych kawałków,nadaje im fajnego klimatu.

Jak tak czasem patrzę , to jak dla mnie mogłoby to nawet w ogóle nie grać , wygląd rekompensuje wszystko :) 

@Asia fajnie , że poszłaś w lampy. Są drogie w utrzymaniu, ale dają mnóstwo frajdy. Z tego co czytam o Twoich " przygodach" , masz zdrowsze podejście do audio niż cała masa ludzi którzy przewinęli się przez to forum i zniknęli. Dla większości jedynym wykładnikiem jakości dźwięku był ich budżet , a nie empiryczne doświadczenia.

Gratuluję.

 

wieczorem.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku Selene 6550 A RC wraz z dodatkowym kompletem lamp KT-150.

Wszystko zupełnie nowe.
Brzmi absolutnie rewelacyjnie.

Dla Arii 926 świetny kompan - wypełnił środek, dodał głębi i ciepła basowi, zrównoważył tendencje do grania górą.

IMG_20210602_075545.jpg

IMG_20210603_081207.jpg

IMG_20210601_211745.jpg

No to włączyłam (Radio Paradise Rock): tak, wiem że trzeba słuchać godzinami i się wypowiadać, ale dotychczas pierwsze wrażenia mnie nie zawiodły.

Dźwięk jest znacznie szerszy i więcej detali, choć gra naprawdę cicho.

Właśnie było Sisters of Mercy co syn skomentował: podoba mi się ta muzyka.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...