Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Zastanawiam się nad streamerem, mój Sonos connect funkcjonalnie i aplikacją daje znakomicie radę. W tej chwili ma wbudowanych 69 serwisów, aplikacja bardzo wygodna, nigdy nie było żadnych problemów, a Sonosa mamy od prawie 5 lat.

Myślałam o Bluesound Node 2i ale z tego co czytałam to robi jednak problemy po aktualizacji apki. No i nie wiem co robić w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Asia napisał:

Zastanawiam się nad streamerem, mój Sonos connect funkcjonalnie i aplikacją daje znakomicie radę. W tej chwili ma wbudowanych 69 serwisów, aplikacja bardzo wygodna, nigdy nie było żadnych problemów, a Sonosa mamy od prawie 5 lat.

Myślałam o Bluesound Node 2i ale z tego co czytałam to robi jednak problemy po aktualizacji apki. No i nie wiem co robić w przyszłości.

Ale szukasz samego streamera czy ma mieć też DAC-a w sobie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

Pięknie wygląda tak w dzień jak i w nocy. Nietuzinkowo i majestatycznie . A jak jeszcze się lampki polubiły z kolumnami to już rewelacja :) 

Mnie akurat konsekwentny, oszczędny design Haiku bardzo się podoba. Nie ma zbędnych elementów, nie ma niepotrzebnych fajerwerków wizualnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HQ150 napisał:

Ale szukasz samego streamera czy ma mieć też DAC-a w sobie?

Chyba (?) z przetwornikiem, nie jestem jeszcze gotowa na kolejne rozkminy.

Co chyba oznacza że dopóki się nie zdecyduję zostanie Sonos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Haiku to to po lewej czy po prawej ?

sam nie wiem

5 minut temu, Asia napisał:

Chyba (?) z przetwornikiem, nie jestem jeszcze gotowa na kolejne rozkminy.

Co chyba oznacza że dopóki się nie zdecyduję zostanie Sonos.

Nie wszystko naraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

jak już przebyłaś tak długą drogę , to jednak zastanowiłbym się nad zewnętrznym DAC-iem.  Tak w przyszłości rzecz jasna :) 

Nie wszystko naraz. Ja przecież ledwo zaczęłam, a doszłam znacznie dalej niż mogłabym w ogóle przypuszczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Asia napisał:

Chyba (?) z przetwornikiem, nie jestem jeszcze gotowa na kolejne rozkminy.

No pytanie było proste.

Czy ten streamer ma mieć wyjścia analogowe czy tylko cyfrowe? Ma być wpięty bezpośrednio do tego Haiku czy będzie po drodze jeszcze zewnętrzy DAC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak - zobacz jakie obłe i pasujące na wymianę zamiast EL34. Przepraszam za OT.

https://pl.aliexpress.com/item/32987204622.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.629264f0cnODqL&algo_pvid=edf32212-55f8-4d96-98bd-d5d65511644c&algo_expid=edf32212-55f8-4d96-98bd-d5d65511644c-7&btsid=2100bdd016227036557881811e0b4c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

@Asia - weź pod uwagę , że większość lamp wymaga przynajmniej kilkudziesieciu, a niejednokrotnie ponad stu godzin pracy aby osiągnąć swoje optymalne brzmienie. Bardzo często jest tak, że nowe lampy są zupełnie inne w brzmieniu niż używane.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie proste, odpowiedź mniej.

Ja... nie wiem 🙂 bo w tej chwili mam tylko dwie pary kolumn i Sonosa. Wzmacniacz jest wypożyczony.

Pewnie skończy się na oddzielnych elementach, ale muszę sobie to po kolei poukładać. Pisząc "na kolejne rozkminy" miałam na myśli odsłuchy - czy słyszę różnicę. Teraz raczej byłby czas na cieszenie się muzyką, choć przez chwilę.

No i jednak to są spore wydatki, o czym jakbym zapomniała w tym wszystkim. A to kolejny dobry powód żeby powoli układać sobie w głowie możliwości.

4 minuty temu, Rega napisał:

większość lamp wymaga przynajmniej kilkudziesieciu, a niejednokrotnie ponad stu godzin pracy aby osiągnąć swoje optymalne brzmienie.

Jasna sprawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia Wyprobuj koniecznie Unison Research Simply Italy bo to konstrukcja single ended, czyli taki creme de la creme wsrod wzmacniaczy lampowych. Pasuje do Arii. Dodatkowo ma klatke, dzieki ktorej jak syn bedzie zaciekawiony to sie nie oparzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania, ale przesylam link do produktu

http://www.unisonresearch.com/en/products/valves/integrated-amplifiers/simply-italy.html

Dostepny w wersji z wykonczeniem czarnym lub drewnem wisni. Kwestia gustu, ale nie mozna odmowic Wlochom, ze to dzielo sztuki uzytkowej. Dodatkowo ma tylko dwie lampy na kanal dzieki czemu mozna nie wydajac wiele kupic nawet te najlepsze ze starej produkcji i wtedy tez wchodzisz w inny, lepszy swiat tak samo jak na starcie kupujac wzmacniacz w konstrukcji single ended, a nie push-pull.

Edytowano przez jsp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia jakby co to pisz na priv bo go mam, a nie chce spamowac watku. Cena sie nie sugeruj bo to sprzet dla koneserow i jako taki musi kosztowac, ale branza robi dobre rabaty, a przy odpowiednim doborze kolumn moze zostac na stale i nie bedziesz czula potrzeby wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Mariano Italiano to tak na spokojnie, to żaden wzmacniacz dla koneserów nie przesadzajmy, dla koneserów Unison to się zaczyna od S8 jak już... Simple słuchałem nie ma jakiś cudów ot wzmacniacz jakich wiele. W tej cenie wolałbym z nowych już za jakimś Cayinem się rozejrzeć, albo chociażby bardziej uniwersalnym Feliksem (którego można kupić używanego za 3.5 tyś już). Haiku które jest u Koleżanki też sroce spod ogona nie wypadło i jest bardziej uniwersalne niż Simply nawet zaryzykuję stwierdzenie że lepsze w większości systemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jsp napisał:

Cena sie nie sugeruj bo to sprzet dla koneserow i jako taki musi kosztowac

nie ma to jak dobra gadka sprzedawcy która trafia na podatny grunt ;)

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Sorry , nie mogłem się powstrzymać

ja się nie obrażam, każdy ma inny gust

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

A tak przy okazji podziwiam trud włożony w konstrukcję streamera . Czytałem Twój wątek i przyznam , że od tej strony Cię nie znałem :) Dobra robota i jest efekt.

malina właśnie dostała blachę miedziana jako ekran 

i rozmyślam nad dyskiem SSD

2 godziny temu, Rega napisał:

@Fafniak - zobacz jakie obłe i pasujące na wymianę zamiast EL34. Przepraszam za OT.

dzięki, ale w tym miesiącu czeka nas potęzny wydatek a i moje stare autko zrobiło pierwszego psikusa po 10 latach od zakupu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

845 albo 300b nie proponowalbym nikomu na start, a i single ended z push pull nie ma co porownywac. Asia ma Arie, ktora bez problemu obsluzy single ended na 300b, nie mowiac juz o el34. Po co wiec wchodzic w push-pulla skoro wiadomo, ze to kompromis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sanwing napisał:

dla koneserów Unison to się zaczyna od S8 jak już...

Matko i córko, zerknąłem na cenę S8 i już supernait 3 nie wydaje mi się cenowym wybrykiem... Świat koneserów oszalał.  

UPS, to cena UR Reference a nie S8 wskoczyła.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Asia napisał:

Pytanie do lampowców : czy to jakaś wada lamp? Dopiero po zmroku zauważyłam. Dwie z czterech słabiej świecą, nie widać końcówki żarnika (?).

IMG_20210603_220439.jpg

IMG_20210603_220433.jpg

Nie. Czasem żarnik jest trochę inaczej położony. Nie ma wpływu na dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...