Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Cyrus nie zamiast tylko oprócz.

A Quadrale szukają nowego domu?

Przed chwilą, marcinmarcin napisał:

Lubie ten wątek 🙂

Ja też 😁😘

3 minuty temu, Markcox napisał:

 ale ile przy tym zabawy, a zebranego doświadczenia nikt Ci nie odbierze

Zdecydowanie. I jeszcze wielu świetnych ludzi poznałam, nie tylko wirtualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Asia napisał:

Quadrale szukają nowego domu?

Te duże Ascent tak, są za duże dla mnie no i w moje gusta bardziej mniejsze Platinum trafiły. Wstrzymałem sie trochę że sprzedażą bo w planach przeprowadzka za jakiś czas, ale jednak trochę miejsca zajmują. 

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-quadral-ascent-90le-biale-CID99-IDK94KM.html?reason=observed_ad

Tu trochę napisałem o brzmieniu

https://www.audiostereo.pl/topic/153040-znaleziska-na-ebay-i-allegro/?do=findComment&comment=5267218

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam typy lamp i właśnie doznałam olśnienia - w domu, dawno temu było tego pełno. Mój ojciec zawodowo (przez jakiś czas) zajmował się lampami, nawet robił własne projekty, o ile mnie pamięć nie myli dla Polamu Pabianice/Łódź.  Byłam wtedy za mała.

Niestety już z nim nie porozmawiam na ten temat, ale na pewno by się ucieszył na taki wzmacniacz i wyszukiwał fajne okazy.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego takiego nie słyszę, ale na pożegnanie, jak już zapadnie cisza, posłucham ze wzmożoną uwagą.

Co do pilota - Haiku ma (chyba)  jeden model do wszystkich wzmacniaczy. I jest bardzo wygodny, ergonomiczny. Ma dobry zasięg.

Ale precyzja sterowania? No, średnio. Tu po prostu przy ustawieniu na godzinę dwunastą byłby ryk. Dlatego przy Selene nawet nie wyjęłam pilota z pudełka 😉.

Właśnie mąż mnie pytał ile już wzmacniaczy tu było i wyliczyłam 8 (CA CXA81, Lyngdorf TDAI 1120 dwukrotnie, Roksan K3, Pier Audio MS 680, Haiku Bright Mk5, Haiku Sol II SE, Haiku Selene 6550, Unison Unico Due).

W Unico pilot dość precyzyjny, ale najlepsze sterowanie poziomem głosu było w aplikacji Lyngdorfa.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o precyzję regulacji głośności, to w obecnie posiadanym przeze mnie Yaqin'ie jest to bardzo dobrze rozwiązane. Raz, że gała w ogóle obraca się powoli, a dwa, naciśnięcie powoduje najpierw delikatny skok gałki i pauzę - dopiero, gdy nadal trzymamy guzik głośności, gałka  przesuwa się dalej już w sposób płynny. Ale ma to sens, mając na uwadze, że obecnie nie przekroczyłem "godziny 9ej", gdzie granie jest już na prawdę głośne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym dniu słuchania wyłącznie Unison Unico Due nasuwa się przede wszystkim taki wniosek, że to nie jest lampa 😉.

Po drugie, że trudno ocenić po takim wzmacniaczu jak Haiku Selene 6550w.

Po trzecie mamy (ha, oboje!) wrażenie, że dźwięk jest jakby wygładzony, nie ma żadnego pazura.

Szkoda, że nie mieliśmy go przed lampą, może wnioski byłyby trochę inne.

W każdym razie nie wiem czy jest coś takiego jak obiektywna opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę napisać, dla mnie kolejność jak najbardziej ma znaczenie. Ponieważ oceniam porównując, odwołując się do wcześniejszych doświadczeń.

Po paru chwilach na przemyślenia nie kupimy teraz, w czerwcu, wzmacniacza lampowego, nie mając niczego innego w zanadrzu.

Zostawimy to sobie na długie jesienne wieczory.

Przeglądałam tranzystory, ale nie tędy droga skoro poczułam, że zaczyna coś się wyłaniać wraz z pierwszą hybrydą, która do nas zawitała.

Słuchaliśmy trzech hybryd, ale ostatecznie wybieramy Haiku Bright Mk5 (tylko może lampki w środku zmodyfikujemy sobie).

Potem krótki casting na CD, ogarnięcie ciut kabelkologii, lato na cieszenie się muzyką z płyt.

A jesienią poszukamy lampowego.

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2021 o 11:57, Fafniak napisał:

A może jednak coś nie tak oczywistego ?

Wypożycz z Audio-On HAIKU SOL II

O widzisz, w tym miejscu się zaczęło z Haiku i za to dziękuję.  Sol II ostatecznie moim zdaniem nie pasuje do Arii 926, za to Bright MK5 jak najbardziej.

Niskie tony są wystarczające, a pracę nad poprawą basu muszę zacząć od jako takiego ogarnięcia pomieszczenia. 

Bo rację ma Kraft, że brak basu nie jest tak irytujący jak jego nadmiar/dudnienie.

Lampa oczywiście brzmi lepiej niż hybryda, bez dwóch zdań. Zatem wybór w tym momencie tej drugiej to wyraz rozsądku i zamknięcia pewnego etapu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Niskie tony są wystarczające, a pracę nad poprawą basu muszę zacząć od jako takiego ogarnięcia pomieszczenia. 

Z nadmiarem basu akustyką wiele nie zdziałasz... natomiast cyfrowe EQ do tego się idealnie nadaje 😁 tylko wtedy zmiana w zakresie koncepcji źródła. Ja nie wrócę już nigdy do kaseciakow, patefonów, Cdekow, blututu, rayow itp itd 😋 Music z laptopa mi gra jak nic innego mi nigdy nie grało... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, z Opola nie tak daleko do B-B, wpadnij z pomocą.

1 minutę temu, Fafniak napisał:

No sol z focalami.... no nie :D ale gdybys miała "normalne" kolumny to SOL odwdzięczy sie  bardzo ładnym dźwiękiem

Fajnie ze decyzja podjęta

 

Mimo wszystko syn '"wybrał" nieco lepiej niż ja. Zobaczymy co w przyszłości się objawi.

Ale teraz nowa płyta CD leży i czeka, chcielibyśmy wkrótce posłuchać.

A Sol II na pewno jeszcze kiedyś. Z Fyne dał najlepsze granie ze wszystkich moich prób. Gdyby nie to, że one są po prostu za duże to właśnie taki zestaw by został (z rozsądku) jako pierwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcinmarcin napisał:

Music z laptopa mi gra jak nic innego mi nigdy nie grało... 

Bogusław podsunął Soul Note SC 300, można go połączyć z komputerem przez USB typu B. Już prawie miałam kupić nie mając wzmacniacza 🙃.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Asia napisał:

Bo rację ma Kraft, że brak basu nie jest tak irytujący jak jego nadmiar/dudnienie.

Przy ustalonych kolumnach najlepszym rozwiązaniem problemu dudnienia jest korekta typu Dirac Live. Może zatem jednak Arcam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...