Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

9 godzin temu, Asia napisał:

O, dziękuję. Jak zdałam takie pytanie w S4HOME powiedzieli, że nie ma 😁.

Hmmm, ciekawe.

Nie zadałaś pytani mi. :)

Chłopaki z salonu mogli nie wiedzieć :)

 

6 godzin temu, Felix1 napisał:

MiniDSP nie jest dostępne w polskiej dystrybucji. 

Kurcze jesteś pewien? Bo jeszcze niedawno (pół roku) zakładalem o tym jakiś waek bo szukałem go dla klienta i pisałem do kogoś w Polsce o możliwość wypożyczenia.

Teraz na szybko nie mogę znaleźć. Ale na pewno ktoś to sprzedawał.

Tak 658 też ma Diraca. Fajny DAC swoim zdaniem. Wówczas mozna by w przyszłości pomyśleć o transporcie CD.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Asia napisał:

Wychodzi, że znacznie taniej będzie z USA 865 USD z przesyłką i opłatami (tak deklarują). Po kursie Revolut wychodzi ok. 3200 zł z pilotem i mikrofonem. Chyba, że coś źle patrzę.

Czy nadal jest tak źle z tym wzbudzaniem basu, że rozważasz opcje zakupu DL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest dudnienie przy niektórych utworach, szczególnie granych ciut głośniej.

Na razie wylicytowałam nowy duży dywan, ale jeszcze się w domu nie  przyznałam ;).

W domu zapadła cisza - nie mamy wzmacniacza.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Felix1 napisał:

czy te opłaty uwzględniają VAT i cło?

Racja, nie zawierają. Z tym, że różnie bywa z naliczaniem, czasem paczka przemknie.

Ale nawet z opłatami mimo wszystko wyjdzie taniej wg mnie.

Co do Arcama to czuję, że nie przywiążemy się do jednego wzmacniacza i w tym kontekście zakup osobnego urządzenia to chyba lepszy pomysł.

IMG_20210610_091958.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia

Rozumiem.

Pragnę zwrócić Tobie uwagę na źródło. To od niego wychodzi sygnał, jeśli jest słabej jakości to rzutuje na końcowy efekt.

Kiedyś dałem zapytanie o źródło napisałaś, że Sonos ... niestety, ale nie wiem co to wiec się nie odzywałem, a dziś czekam na progres z CD-kiem, płyta to zawsze pewniejsze źródło.

Poza konkursem dopowiem jeszcze ze odsłuchiwałem "Amused To Death" na winylu (2LP) i płyty cd w Nautilius na dobrym sprzęcie i wygrywa płyta CD, chociaż słychać, że to nie jest dokładnie ten sam master, ale efekty, przejścia, przeszkadzajki ... są lepsze po stronie cd

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, na razie to koledzy wywołali do tablicy korekcję akustyki poprzez software. Sprawdzam jak to wygląda.

Na ten moment mam kolumny i używanego Sonosa, którego kupiłam do testów.

Będzie wzmacniacz, CD, jakieś kabelki.

Zasłony przy oknie, nowy dywan, nowa szafka od Kunsst.

Posłuchamy i pomyślimy co dalej. Warto rozpoznać możliwości.

Jestem obecnie na 66 stronie wątku "Nowy wzmacniacz" i jeszcze nie padł ostateczny wybór CD 🙂.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzielne urządzenie do DSP daje niezależność i swobodę co do późniejszych wyborów poszczególnych elementów systemu. Myślę, że to najlepsza droga jeżeli ktoś myśli o przygodzie z audio długofalowo.

A co do dudniącego basu, to na początek można też podejść do sprawy bardziej budżetowo i w pierwszej kolejności spróbować przetestować inne kolumny. Czasem wystarcza nawet zamiana na kolumny tego samego producenta i z tej samej linii ale oczko mniejszych. Nie wiem jednak czy w obecnej sytuacji jest to dobra rada dla Ciebie…;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Asia napisał:

Dobre pytanie. Muszę dokładnie posłuchać (jak już będę mogła), ale wydaje mi się że jednak (niestety) na obu.

Po prawej stronie, jeżeli dobrze pamiętam, masz sporą odległość do prawej ściany. Lewa kolumna stoi w rogu. U mnie w podobnym rozmieszczeniu problem pojawiał się wyłącznie na lewej kolumnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...