Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Tak, to byłoby logiczne. No nic, posłuchamy wnikliwie jak będzie wzmacniacz.

W planie była próba z większymi głośnikami podstawkowymi, ale po tym jak syn bawił się membraną wypożyczonych Arii dalszy ciąg testów przełożymy na za parę lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Felix1 napisał:

To zależy od tego, co rozumiemy przez długofalowo - czy długowafalowe gonienie króliczka, czy kupno sprzętu i długofalowe cieszenie się muzyką :)

Długofalowo oznacza rozważnie i z uwzględnieniem przyszłych niezidentyfikowanych jeszcze potrzeb. I nie musi oznaczać gonienia króliczka.

Zmiana gustu i preferencji jest ściśle związana z naszym samorozwojem.

Nie gonię króliczka, jednak niektóre urządzenia mnie otaczające (nie tylko w audio) wymieniam często, inne rzadko. Np. CD Denon DCD 1550AR zakupiłem w 1999r i wciąż się nim cieszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

W przypadku ewentualnego zakupu SHD Studio lub NADa C658, to od razu załatwia temat streamera, pre i DACa. Pozostaje dokupić transport CD.

Tu właśnie moje wątpliwości czy długofalowo to dobre rozwiązanie. Tyle może się zmienić i trzeba wymienić całe urządzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Asia napisał:

Tu właśnie moje wątpliwości czy długofalowo to dobre rozwiązanie. Tyle może się zmienić i trzeba wymienić całe urządzenie.

Też tak uważam. Streaming jest wygodny ale uzależnia nas od korporacji całkowicie. Zarówno od publikowanych przez wytwórnie treści (takie a nie inne wersje nagrań, kompletny brak niektórych płyt…), jak również - co jest moim zdaniem dużo bardziej niebezpieczne - od udzielanego wsparcia elektronice, którą zakupiliśmy. Korporacje zyskują w ten sposób bardzo wygodne narzędzie do tego aby zmusić nas za lat kilka do zakupu nowego sprzętu.

Dlatego warto inwestować w fizyczne nośniki lub pliki. Oraz elektronikę, która wytrzyma próbę czasu i nieprzyjacielskie zakusy tych, którzy chcą z nas wycisnąć więcej niż my chcemy sami dać…;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Tu właśnie moje wątpliwości czy długofalowo to dobre rozwiązanie. Tyle może się zmienić i trzeba wymienić całe urządzenie.

Bardzo dojrzałe podejście. Technika, czy to w DAC, Streamer, szybko się zmienia, że absolutnie nie blokować się 3w1 na jednym urządzeniu i dożywotnio.

Paru producentów już widzi problem i buduje modułową strukturę, co pozwala na wymianę/dołożenie płytki wewnątrz o lepszej funkcjonalności i parametrach.

Sam 685 wcale nie jest tak entuzjastycznie przyjęty na rynku, ale może to konsekwencje ich poślizgu właśnie z DL i późniejszych niedomagań softu z tym związanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Felix1 napisał:

Co się w tej technice tak szybko zmienia? Pytam z ciekawości.

I co to znaczy szybko? Rok? Dwa? Pięć? Dziesięć?

Ten argument przewija się od dawna, a jakoś dziwnym trafem cały czas są w użytku streamery sprzed 10 lat, czy jeszcze starsze DACi i ludzie nie narzekają. Wszystko działa i dobrze gra.

Moim zdaniem nie ma kompletnie sensu rozbijać systemu na coraz mniejsce klocki ze względu na "szybki rozwój" i ewentualny upgrade. No chyba, że ktoś lubi się bawić i co chwilę coś zmieniać...

Nie tak dawno oferowałem Qobuz na test (darmowo) i były z tym kłopoty ... Moon DAC 380 nie obsługuje tego, inny kolega CA Azur ... Qobuz - brak obsługi, potem doczytałem na forach zachodnich, że dla ratowania sytuacji do softu w telefonie dołożyli aktualizacje która już rozpoznaje Qobuz, bo w samym sprzęcie już nie da się tego zrobić. Obaj zrezygnowali z testowania.

DACi? jaki jest dziś wysyp chińskiej myśli i konstrukcji na rynku to powszechnie wiadomo, możliwości, filtry, i cholera co jeszcze dziś można tam zmieniać, czy było to możliwe parę lat temu?

Inny przykład mam w domu, Denon Ceol (już leciwy) któremu wpierw aktualizacja softu zabrano Spotify. Miałem streamer w sypialni i już nie mam, mało tego, dziś nawet nie pozwala mi szukać/dodawać innych stacji radiowych, (mam tylko to co dodałem wcześniej do listy ulubionych) bo teraz musze zapłacić za to  vTunes. film Załatwili tak wiele sprzętu AV Denon`a. w EU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

nny przykład mam w domu, Denon Ceol (już leciwy) któremu wpierw aktualizacja softu zabrano Spotify. Miałem streamer w sypialni i już nie mam, mało tego, dziś nawet nie pozwala mi szukać/dodawać innych stacji radiowych, (mam tylko to co dodałem wcześniej do listy ulubionych) bo teraz musze zapłacić za to  vTunes. film Załatwili tak wiele sprzętu AV Denon`a. w EU.

Spotify to dobry przykład, bo jak wprowadzili Connect to część starszych urządzeń przestała działać (jak powyżej). Potem dodali Connect dla kont free - też starsze urządzenia (np. mój Ceol N9) nie dostały. Teraz będzie, jeśli będzie,  tak samo ze Spotify HiFi ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Asia napisał:

Problemem jest dudnienie przy niektórych utworach, szczególnie granych ciut głośniej.

I tego nie zmieniłaś ani kolumnami, ani elektorniką prawda? Czyli wracamy do mojego pytania kilkadziesiąt stron temu.

Co jest zmienione z akustyką tego pomieszczenia w trakcie zmian sprzetu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dalszego ciągu to on będzie, w przyszłym tygodniu powinien być wzmacniacz.

Syn mówi: czy można już słuchać muzyki? Nie? Ciężko mi w takie dni jak nie ma muzyki.

Oglądałam sobie lampki ECC83 bo takie mogę umieścić w hybrydzie Haiku i albo źle patrzę albo wybór jest raczej skromny.

Wczoraj zobaczyłam wzmacniacz lampowy Egg Shell i okazuje się, że twórca tu po sąsiedzku jest. Podobnie jak kilka innych ciekawych firm z branży audio.

W sumie chętnie bym się wybrała na targi itp. ale to pewnie nie w tym roku jednak.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam odtwarzacze CD i zastanawiam się jak rozłożyć akcenty na pozostałe komponenty.

Soul Note SC 300

http://www.soulnote.pl/produkty/odtwarzacz-cdplikow-audio/sc-300-alu/index.html

W Audio-ON widziałam YBA

https://www.audio-on.pl/heritage/117-1629-yba-heritage-cd100.html#/11-kolor-czarny

A na olx (używany) taki mi w sąsiedztwie pokazało

https://www.olx.pl/d/oferta/odtwarzacz-audia-flight-cd-three-CID99-IDK7MbJ.html

No ale nowy miał być.

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas próbuję zrozumieć jakie są wady/zalety różnych rozwiązań.

A im więcej wiem tym bardziej narasta we mnie przeświadczenie, że wolałbym mieć każdy element osobno.

Niestety to ścieżka dłuższa, o wiele bardziej kosztowna, no i nie dla początkującego.

Może jednak zamienić siekierę na kijek i kupić nowy Bluesound?

Jednak najbardziej chcielibyśmy odtwarzacz CD jako rzetelne źródło.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Asia napisał:

 

Może jednak zamienić siekierę na kijek i kupić nowy Bluesound?

Jednak najbardziej chcielibyśmy odtwarzacz CD jako rzetelne źródło.

Możesz wybrać odtwarzacz wraz ze streamerem na przykład Arcam CDS 50 ,kosztuje 3990zł,ale pewnie koło 3tys można go wyrwać. Możesz też pomyśleć o jakimś "Cocktailu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz Jankowski napisał:

Warto tylko sprawdzić czy laser jest dostępny w sprzedaży, bo przy starszych sprzętach różnie bywa.

jasne

Po obejrzeniu aktualnej oferty CD, zatrzymuję w domu na zawsze mojego Original 2000 :D  - to jest jakaś porażka !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz , że to prezent (a mąż spoko gość), dwa że z laserami w CD mieliśmy trochę kłopotów, to używany musiałby być jak nasze Fyne 😉.

W ogłoszeniu jeszcze:

obudowa ze śladami licznych otarć i plamami widocznymi na zdjęciach, nieoryginalne śruby obudowy i nóżki. Panel przedni w nie najgorszym stanie.

I tu od razu scena z "Misia" mi się jawi, jak wręczam mężowi mówiąc : "proszę".

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...