Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

5 minut temu, Asia napisał:

To już trzeba coś kumać, ja pierwszy raz widzę taką nazwę 🙃.

Ja miałem chyba taki :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/cd-meridian-506-z-pilotem

Ale z drugiej strony mam wrazenie ze miał numer 508 🙄

No cholera nei pamiętam ,ale naprawdę warto czymś takim sie zainteresować :

https://www.hifi-advice.com/blog/audiophile-insights/digital-insights/the-hidden-setup-menu-of-the-meridian-508-24-cd-player/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

508,24 jest jednym z najciekawszych odtwarzaczy cd w historii audio. Cechy to wspaniała muzykalność, dobre wypełnienie. Można się natknąć na wersję 508,20 modyfikowany do 24 przez producenta. Taki powinien mieć stosowną tabliczkę. 

508,24 ma inny laser niz 20. Warto zwrócić na to uwagę, bo laser z oryginalnej 24 jest niedostępny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia  Cześć! Zacząłem czytać temat dla porównania Arcama SA30  i Lyngdorfa TDAI1120 a tu proszę... Przeszedłem w miarę dokładnie przez wszystkie strony :)

Z tranzystorów dosyć mocno przekierowałaś się na lampy. Z tego co pamiętam z poprzednich stron, słuchasz też trochę muzyki elektronicznej. Jak byś porównała takiego Lyngdorfa do lampy jeśli chodzi o właśnie muzykę elektroniczną? Czy lampa się nie gubi? Nie wyobrażam sobie lampy do np. muzyki "trance". Nie wiem czemu, ale lampa kojarzy mi się raczej z mniej dynamicznymi kawałkami, gdzie właśnie oleistość i wypełnienie dźwięku ma znaczenie (np. Jazz albo jakieś slow vocale).

Jakbyś miała teraz porównać bezpośrednio Lyngdorfa z korekcją akustyki do lamp które słuchałaś (w podobnej cenie), to jakbyś porównała te wzmacniacze przy różnych rodzajach muzyki? Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

508/24to ten którego obserwowaliśmy w Danii. Był dostepny za równowartość 2850 zł. Miałem nadzieję że będzie jeszcze tańszy. Poszła za równowartość 2750 zł.  Stan - igła. 

W tej chwili dostępny jest jedynie DAC - streemer oraz pre- CD-DVD

https://www.dba.dk/dac-meridian-mc600-god/id-1079784461/

https://www.dba.dk/meridian-g91-forforstaerke/id-1073240989/

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

Napis meridian biały. Oznaczenie modelu żółte 506 i białe 508.

No właśnie o numer mi chodziło, choć ja cały czas mam wrażenie że to szaro srebrne było

3 minuty temu, misiek x napisał:

IMG_20210122_155622.jpg

To mój razem z pre.

zazdroszczę tego 508

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FafniakZnam ten ból. Niedawno pomimo wolnych finansów nie udało mi sie kupić Accu P260 za równowartość 1200 zł. Pomimo ,,zaklepania,, sprzedający napisał że sprzedał chętnemu który przyjechał do niego z kasą. 

@audiowit - ja też. Mam cztery, w tym trzech usiłuję sie pozbyć.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audiowit napisał:

Ja juz mam za dużo cdkow. 

Jaki ten świat niesprawiedliwy, ja nie mam ani jednego 😁.

49 minut temu, renoxd napisał:

Jak byś porównała takiego Lyngdorfa do lampy jeśli chodzi o właśnie muzykę elektroniczną? Czy lampa się nie gubi? Nie wyobrażam sobie lampy do np. muzyki "trance". 

 

49 minut temu, renoxd napisał:

Jakbyś miała teraz porównać bezpośrednio Lyngdorfa z korekcją akustyki do lamp które słuchałaś (w podobnej cenie), to jakbyś porównała te wzmacniacze przy różnych rodzajach muzyki?

Obawiam się, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na te pytania bo po pierwsze Lyngdorfa słuchałam tylko z Fyne F502, a lampowe Haiku tylko z Aria 926. Zresztą tylko tej jednej lampy słuchaliśmy, opartej o lampy KT.

Jednak sądzę, że tak jak nie można wrzucić do jednego worka wszystkich tranzystorów, tak samo jest z lampami.

Z tą konkretną czyli Haiku Selene 6550W muzyka elektroniczna brzmiała świetnie - Vangelis, JMJ, Moby. Lampy KT 150 lepiej różnicowały dźwięk, przy 6550 było więcej tkanki i rytmu (oczywiście to moje odczucie w połączeniu z Aria 926).

Co do Lyngdorfa z Fyne F502 to było dość techniczne granie, dość neutralne. Można zmienić ustawienia tzw. Voicings, ale męczyło mnie to przełączanie Music1, Music2, Bass.

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia - masz racje - ten świat jest bardzo niesprawiedliwy. Ale taki jest. Kiedy przypomnę sobie początki mojej przygodzy z audio to narzuca mi sie przypadek kiedy chciałem aby ktoś wypożyczył mi na tydzień jakiś dobry interkonekt. Nikt się nie zdecydował, oprócz Sanwinga. Ostatnio np wysłałęm wzmacniacz na testy do jednego z Kolegów na innym forym prosząc o natychmiastową informację dotyczącą stanu przesyłki. Przesyłka dotarła we wtorek, a ja do chwili obecnej nie mam żadnej informacji. Po prostu mnie ,,olał,, tym bardziej że nie wpłacał zadnej kaucji ani nie płacił nawet za przesyłke. mam nauczke.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rega napisał:

Ostatnio np wysłałęm wzmacniacz na testy do jednego z Kolegów na innym forym prosząc o natychmiastową informację dotyczącą stanu przesyłki. Przesyłka dotarła we wtorek, a ja do chwili obecnej nie mam żadnej informacji. Po prostu mnie ,,olał,, tym bardziej że nie wpłacał zadnej kaucji ani nie płacił nawet za przesyłke. mam nauczke.

słabo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman, serio jakich IC Ci wysyłałem? Byłem młody i głupi 😉😆

A tak serio z chęcią pożyczam sprzęt wiadomo że osobom które deko znam (nie koniecznie face to face) i są zainteresowane. Teraz mam ciężko bo kolumny wielkie, ale podobnie jak Rega i kolumny wysyłałem heheh na odsłuchy i do Lublina, ale miałem więcej niż Rega szczęścia z kurierami....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...