Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

4 godziny temu, Asia napisał:

Cały czas próbuję zrozumieć jakie są wady/zalety różnych rozwiązań.

A im więcej wiem tym bardziej narasta we mnie przeświadczenie, że wolałbym mieć każdy element osobno.

Niestety to ścieżka dłuższa, o wiele bardziej kosztowna, no i nie dla początkującego.

Może jednak zamienić siekierę na kijek i kupić nowy Bluesound?

Jednak najbardziej chcielibyśmy odtwarzacz CD jako rzetelne źródło.

Nie wiem na jakiej stronie zatrzymało się czytanie, ale w skrócie dopowiem, że zewnętrzny DAC (Moon 280D) poprawiał granie takich Playerów CD jak Ayon CD10 mk2 czy CEC CD5, które już jako CD-ki grają świetnie, to zasługa podziału sprzętu w osobnych skrzynkach, owszem jest to bardziej kosztowna opcja i to sporo, ale daje tez możliwość lekkiego wpływu kablem RCA i sieciowym na dźwięk końcowy i faktycznie .... wychodzimy wtedy ze strefy dla początkujących. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

Nie bardzo wiem gdzie?

Audiopunkt

 

Meridian to świetny Player i ten pilot ... potrzebne są dwie dłonie, niestety nowych nie ma

2 godziny temu, Sanwing napisał:

Kraftowi nie proponuje nawet bo on ma wolne terminy na odsłuch pewnie gdzieś w zimę ;).

Jarkowi proponowałem kable sieciowe pożyczyć, ale do dziś się nie zdecydował, pewnie brak czasu, a może ........ obawa co musiał by potem napisać, hehe.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sanwing napisał:

Heheh ja jako osoba słuchająca bardzo dużo muzyki elektronicznej potwierdzam że praktycznie każda lampa daje radę, zależnie czego szukamy, bo jak dla mnie w muzyce elektronicznej jakieś chore ilości basu nie są najważniejsze (choć tu 300b pokazuje super zejście), a lampa 2a3 czy el84 spokojnie goni rytm w tej muzyce, natomiast detale smaczki w takich utworach to bajka. ;).

Absolutnie nigdy nie chodziło mi o ilość basu. Wiadomo, że jakość i ilość basu zawsze zastanawia subiektywnie, ale nie musi być to coś co wyznacza kierunek. 

Starving (feat. Zedd) - prosty ale zarazem skoczny i muzykalny pop. Zastanawiam się, jakie są tutaj różnice pomiędzy tranzystorem a lampą. 

Lampa musi być mniej dokładna i mniej rozdzielcza, Taka rola lampy, right? Pięknie sunie.... jak sanki po Syberii.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, renoxd napisał:

Absolutnie nigdy nie chodziło mi o ilość basu. Wiadomo, że jakość i ilość basu zawsze zastanawia subiektywnie, ale nie musi być to coś co wyznacza kierunek. 

Starving (feat. Zedd) - prosty ale zarazem skoczny i muzykalny pop. Zastanawiam się, jakie są tutaj różnice pomiędzy tranzystorem a lampą. 

Lampa musi być mniej dokładna i mniej rozdzielcza, Taka rola lampy, right? Pięknie sunie.... jak sanki po Syberii.....

To chyba jednak zależy od typu lampy i konkretnego modelu. Tomek z Audio-ON mówił, że Haiku Sensei 211 SE jest "mega rozdzielczy". Tylko to już 20k.

Zatem trzeba coś wypożyczyć określając swoje oczekiwania i po prostu posłuchać u siebie.

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Audiopunkt

Dziękuję

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacza CD - znów testy czy jednak kupić bez odsłuchu? Bo żeby mieć porównanie to jakieś minimum trzy bym musiała sprawdzić.

A Meridian 508 (lepiej 20) musi być faktycznie świetny skoro łączy ponad podziałami 😉.

Tylko ani nie wiem jak szukać, ani nie wiem jak ocenić stan, ani nie chcę czekać parę miesięcy. Zatem może po prostu w przyszłości.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my już mamy sporą ilość płyt, zbieranych od lat 90 ;). Mąż na dodatek ma tak szerokie zainteresowania muzyczne, że ciągle mnie zaskakiwał nowymi nabytkami.

A co do streamingu - to jest dobre narzędzie na sprawdzanie nowych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak użytkownik 506.20 bardzo polecam ich sprzęty wyśmienite wykonanie, wygląd, brzmieniowo to był jeden z lepszych CD jakie miałem, a miałem ich kilka. Cena/brzmienie/jakość super. 506 są deko cieplejsze od 508, ale grają bardzo dobrze. Ja też bym czekał jak Fafniak radzi. Meridiana lepiej wspominam niż Ayona czy CEC tak z perspektywy czasu.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Meridian'a sam czaiłem się już kilka razy na eBay. Nie wiem tylko czym różnią się poszczególne numery (a jest ich sporo). 18/20/24bit - to wiem, że upsampling chyba robi / ale nie jestem pewny czy ja potrzebuję upsampling. Wbiję się głębiej w temat i też pewnie kiedyś kupię któryś z nich. 

Tutaj wersja G 08 / 24bit - zna to ktoś z Was? Czy ta cena jest normalna? https://www.ebay.co.uk/itm/293589852439?hash=item445b51a117:g:ewEAAOSwqIxd2BaE

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridiany już od dawna mają zawyżone ceny to niewiele zmieni. To dobre odtwarzacze są oczywiście lepsze. Nie ma się co martwić o podwyżki jakieś nagle bo i tak ich mało jest ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo szacunku dla Meridian, nadal swój głos oddaje na coś nowego, chociaż wiadomo ... obecna produkcja to masówka i jeśli ma cieszyć ucho, to trzeba sięgać na wyższa półkę a i tak trwałość już nie ta co kiedyś. 

Czekając na CD Meridian?, można się nie doczekać, bo towar jest znany w świecie, więc wszelkie oferty sprzedaży mogą kryć późniejsze problemy.  Osobiście nie polecam.

Przez dwa lata zużyłem 3 X Emotive ERC3, zawsze był problem z czytaniem płyt, wpierw CDRW, potem już nie widział płyt CDR a na końcu i tych sklepowych i było bez znaczenia czy to z Empiku, czy Platinium czy Gold.

Na szczęście .... Club HiFi zawsze wymieniał na nowy egzemplarz, a gdy już się i te skończyły zaproponował pełny zwrot gotówki lub następcę, czyli ERC4 oczywiście bez dopłaty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pod wpływem oglądania CDeków na potrzeby tego wątku postanowiłem dokonać tego nad czym 3 lata temu się zastanawiałem

Przemalowuję to

20210612_113123.thumb.jpg.1a1722ef5cc4c2ae203c148291526046.jpg

i tak na razie stoi - a może gdzieś znajdę człowieka który zmieni mi to na czerń lub prawie czerń

 

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Przez dwa lata zużyłem 3 X Emotive ERC3,

wybacz ale to nie meridian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi strach przed sprzętem używanym w audio. Szczególnie jeśli kupujemy z w miarę pewnego źródła. 

Jak nieraz czytam o zużyciu części bo mają ileś tam lat to mi się jakoś śmiać chce. A potem jak Boguś pisze czytamy że 3 razy nowy sprzęt był wymieniany albo kasa zwrócona...a takie meridiany grają od kilkunastu czy tam 20 lat często na tym samym laserze i czytają płyty jak z nut. Na 8-10 CD jakie miałem tylko w jednym był problem z laserem Micromega a tam to akurat norma ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...