Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

3 minuty temu, rafau napisał:

Swoją drogą branża mogła by prowadzić komis gdzie można zostawić swój sprzęt w rozliczeniu gdy kupuje się u nich nowy. 

Wiele salonow to praktykuje, np. Audiostyl w Katowicach. Oczywiscie nie wezma w rozliczeniu wszystkiego jak leci, ale jesli stan jest ok, sprzet wartosciowy, a klient ma juz u nich "historie" to bez problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O warto wiedzieć. Dzięki.  Swoją drogą w drugą stronę to też może fajnie funkcjonować. Przy zakupie używki można mieć więcej zaufania do sklepu,  który taki sprzęt porządnie sprawdzi i przetestuje. A może i da jakąś gwarancję rozruchową jeśli już ta oryginalna upłynęła.

18 minut temu, Asia napisał:

Ja właśnie skorzystałam z takiej opcji u pomocnej branży 🙂

Udało się tobie upłynnić jedną parę kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, stach_s napisał:

Wiele salonow to praktykuje, np. Audiostyl w Katowicach. Oczywiscie nie wezma w rozliczeniu wszystkiego jak leci, ale jesli stan jest ok, sprzet wartosciowy, a klient ma juz u nich "historie" to bez problemu

Potwierdzam, warto pytać w tym salonie o takie sprawy. Zresztą wystarczy zajrzeć w na ich stronę w zakładce ''Z drugiej ręki" w tym aktualne i archiwalne.

https://www.audiostyl.pl/z-drugiej-reki-c-66.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Testuje to czego nie mam 😁 a jak inaczej byś to rozwiązał 🤭

A ten piękny Abrahamsen nie jest Twój 😐? Ja, szczerze powiedziawszy nie szukam jakiegoś absolutu w audio, dlatego jest mi łatwiej. Czasem coś mi się nowego spodoba, wtedy jest mały dylemacik pt "co wybrać ?". Chociaż obecnie doszedłem do wniosku, że szkoda mi i Dynaudio i PMC, więc postanowiłem chwilowo zostawić obie pary. Muszę tylko jakoś żonie o tym powiedzieć 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2021 o 22:02, Asia napisał:

Wczoraj odesłałam Unisona. Do Warszawy. Sprawdzam teraz bo nie dostałam powiadomienia o dostarczeniu. Przesyłka dziś wylądowała w Tarnobrzegu.

Przesyłka zwrotna wciąż niedostarczona:

Próba doręczenia zakończona niepowodzeniem. Przesyłka oczekuje na kolejny cykl doręczenia.

😬

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lysyrafal napisał:

Potwierdzam, warto pytać w tym salonie o takie sprawy. Zresztą wystarczy zajrzeć w na ich stronę w zakładce ''Z drugiej ręki" w tym aktualne i archiwalne.

https://www.audiostyl.pl/z-drugiej-reki-c-66.html

Zajrzałam z ciekawości i zastanawiam się jaki jest sens pozostawiać na liście rzeczy już dawno sprzedane. Robi to wrażenie jakby ktoś sobie zapomniał o tej zakładce.

Na stronie głównej przewija się banner "Black Friday", ach jak ten czas szybko mija.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Na stronie głównej przewija się banner "Black Friday", ach jak ten czas szybko mija.

Za kilka miesięcy kolejny, więc może szkoda im to kasować :) 

A swoją drogą to taka nieaktualna, zaniedbana strona trochę zniechęca do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Asia napisał:

Zajrzałam z ciekawości i zastanawiam się jaki jest sens pozostawiać na liście rzeczy już dawno sprzedane. Robi to wrażenie jakby ktoś sobie zapomniał o tej zakładce.

Moim zdaniem jest to świadomie zostawione na ich stronie, taka polityka salonu nie wnikam. Są osoby, które stale obserwują i polują na coś upatrzonego ponieważ nie chcą przepłacać za nowe sprzęty.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tak, dotarł dziś rano.

Sprawdzą jeszcze dla pewności czy działa.

W każdym razie nie jest to wielka zachęta do wypożyczania na odległość.

Myślę, że raczej nie będę testować odtwarzacza CD.

Ale wkrótce krótki wyjazd nad Bałtyk, po powrocie się tym zajmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fafniak napisał:

No własnie... kurierzy to ZUO

E, nie przesadzajmy🙂. Kupuję, sprzedaje, wypożyczam dość sporo sprzętu i nigdy nie przytafiła mi się żadna zła historia, związana z kurierem. Oczywiście, zapewne jak w każdym innym zawodzie, znajdą się i tacy, którzy swoją pracę będą wykonywać bez zaangażowania a wręcz jako przymus, ale są to też często ludzie mili i uczynni. A wystawianie opinii pt "kurier to zło" jest moim zdaniem bardzo niesprawiedliwe. Zresztą jest to też budowanie, krzywdzącego dla tej grupy zawodowej, stereotypu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fafniak napisał:

No ok.. ale ja mam też cholernie przykre doświadczenia

I ja to rozumiem. Sam pracuję w firmie spedycyjnej (kurierem co prawda nie jestem😝) i wiem, że wiele osób po prostu nie szanuje cudzej własności. Ale myślę, że ten "trend" powoli przemija, dzieki piętnowaniu takich zachowań w mediach. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Na szczęście tak, dotarł dziś rano.

Sprawdzą jeszcze dla pewności czy działa.

W każdym razie nie jest to wielka zachęta do wypożyczania na odległość.

Myślę, że raczej nie będę testować odtwarzacza CD.

Ale wkrótce krótki wyjazd nad Bałtyk, po powrocie się tym zajmę.

Nie ma się co zrażać jednym niepowodzeniem, ale rzeczywiście  .. to co odbierzemy (pożyczamy) i odwozimy własnym transportem, bo blisko mamy, to zawsze jest bezpieczniej, a i głowa spokojniejsza i gotówka szybko odzyskana, tylko ....  nie zawsze to co chcemy jest na miejscu/okolicy.

CD-ki grają różnie, lepiej potestować u siebie tak samo jak inne elementy. Ale jak mówimy o Soul Note to nie będę się upierał przy testowaniu.

--------------

Bałtyk? jak okolice Trójmiasta to zapraszam na kawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście sprzęt sprawny, historia dobiegła szczęśliwego końca. Troszkę się martwiłam bo jednak wystarczyłby upadek pudła z wysokości burty ciężarówki żeby mogły w środku powstać uszkodzenia. Na szczęście było to niepotrzebne czarnowidztwo.

Bardzo dziękuję za zaproszenie, faktycznie wybieramy się w tą część wybrzeża, zwykle jedziemy przez Wejherowo, omijając trójmiejskie korki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nasz pierwszy wzmacniacz już podłączony: Haiku Audio Bright Mk5.

Wymieniłam podstawowe lampy na Genalex Gold Lion.

Sprzęt jest zupełnie nowy i pierwsza godzina była dość cienka, ale w tej chwili jest coraz lepiej, choć trzeba mu na pewno więcej czasu.

Podtrzymuję zdanie, że gra bardzo dobrze (z Focal Aria 926).

Gdzieś w wątku obok Q21 napisali, że głos w tym wzmacniaczu zaczyna się od godziny 10. Hmmm, u nas na ok. 8 jest już dość głośno, dla mnie nawet ciut za bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...