Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Wow, 

 I już jest CD-k, idziesz w świat audio w siedmiomilowych butach., żadnego oglądania się za siebie, no, no,

Można spiąć się z PC jeśli zajdzie potrzeba przez USB (niestety - ograniczone do 96k) i Sonusa przez Toslink lub coaxial (ten jest lepszy) i można jechać odpocząć nad morze. Brovo Ty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Można spiąć się z PC jeśli zajdzie potrzeba przez USB (niestety - ograniczone do 96k)

A gdybyś zapragnęła sięgnąć po gęstrze formaty ale nie "wyłożyć" sie z budżetem to z mojej strony proponuje do wzmacniacza dokupić "hiface M2tech dac" - ja za nowke prosto z Włoch płaciłem ok £/€160. Bo to produkt Made in Italy. "Przerabia" nawet 384kHz/32bit!!! Niechaj nie zmyli Cię cena. To naprawdę udany produkt do pracy "stacjonarnej" mimo iz wygląda na produkt przenosny. Polecam każdemu bo naprawde robi "świetną robotę" :)

Acha dodam że jest kompatybilny z windows i linux (malina) - chodzą sluchy że z androidem tez i aplem ale tego nie jestem w stanie potwierdzic bo nie testowałem. Do Windowsa pobiera pliki startowe automatycznie a z malina zadziałał od razu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, S4Home napisał:

Niech Asia na razie go posłucha. To bardzo przyzwoity CDek jeszcze fajniej bo z dodatkowymi funkcjami.

Nie ma co się niepotrzebnie trapić gęstymi plikami. Musimy słuchać audio a nie patrzeć na wyświetlacze i słuchać sprzetu.

Piotr

👍 Też słucham 16/44,1kHz... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Niech Asia na razie go posłucha. To bardzo przyzwoity CDek jeszcze fajniej bo z dodatkowymi funkcjami.

Nie ma co się niepotrzebnie trapić gęstymi plikami. Musimy słuchać audio a nie patrzeć na wyświetlacze i słuchać sprzetu.

Piotr

Dokładnie. Narazie niech Asia posłucha sobie muzyki. Pewnie można podpiąć Sonosa ( nie wiem który sonos) pod MF i narazie w ten sposób słuchać. 

W tym czasie może się dokształcić jeśli chodzi o bardziej zaawansowane źródła. Zdecydować, czy chce PC audio, kombajn czy odtwarzacz plików i dać. Zamienniki w postaci Hiface można sobie darować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Zamienniki w postaci Hiface można sobie darować.

Wiem ze masz/miałeś model wiekszy/drozszy (który według Twojej opini tu na forum grał ok) z tej samej "stajni". Zanim wydasz werdykt kup to maleństwo i porównaj. Tylko prosze napisać naprawde co myslisz po odsłuchu. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiem ze masz/miałeś model wiekszy/drozszy (który według Twojej opini tu na forum grał ok) z tej samej "stajni". Zanim wydasz werdykt kup to maleństwo i porównaj. Tylko prosze napisać naprawde co myslisz po odsłuchu. 

Słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Niech Asia na razie go posłucha. To bardzo przyzwoity CDek jeszcze fajniej bo z dodatkowymi funkcjami.

Nie ma co się niepotrzebnie trapić gęstymi plikami. Musimy słuchać audio a nie patrzeć na wyświetlacze i słuchać sprzetu.

Piotr

👍. Popieram w całej rozciągłości. Bardzo często ostatnio, ludzie którzy dopiero zaczynają słuchać czegokolwiek, od razu dopytują o najwyższe wartości parametrów danego sprzetu, bo tylko takie ich interesują. Nie mając zupełnie pojecia o czym piszą. Można. Tylko po co? Porównałbym takie zachowanie do świerzo upieczonego kierowcy, zaraz po egzaminie, poszukującego Ferrari z najmocniejszym silnikiem, bo w/g niego tylko taki jest godny zainteresowania. Proponowałbym stopniować w miare osłuchania.  

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2021 o 23:10, Amarok napisał:

To tylko dziecko, parę lat temu znajomemu jego żona w podobnie wepchnęła kopułkę, chciała tylko kurz wytrzeć 😀. Prawie rozwodem skończyło się.

Przeglądam sobie na urlopie różne wątki, informacje i trafiłam na takie w kwestii czyszczenia kolumn.

https://www.dynaudio.pl/dynaudio-academy/2017/luty/zapytaj-eksperta-jak-czyścić-głośniki

W tym jak ratować wgniecioną membranę kopułki (pierwszy sposób to chyba tylko jak nikogo nie ma w pobliżu 😁)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2021 o 08:18, Asia napisał:

https://www.dynaudio.pl/dynaudio-academy/2017/luty/zapytaj-eksperta-jak-czyścić-głośniki

Z własnego doświadczenia wiem, że kopułki dynaudio są wyjatkowo podatne na wgniecenie. A pył przykleja się do nich bardzo łatwo. Natomiast membrana średnio i niskotonowy są bardzo mocne i problemu z ich czyszczeniem nie ma. Ale wiem, że np ATC właśnie srednioniskotonowe ma basaczone jakimś specyfikiem, przez co na nich gromadzą się tony kurzu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

ATC właśnie srednioniskotonowe ma basaczone jakimś specyfikiem, przez co na nich gromadzą się tony kurzu. 

Nie no, bez przesady Seba. Jak co drugi dzień włączysz odkurzacz w domu i będziesz ścierać kurz w pokoju z głośniczkami to woofery ATC są czyste. Na dowód mogę załączyć zdjęcia swoich siódemek. Ale... już wypożyczane demo ATC 11 były faktycznie okrutnie oblepione kurzem. Wszystko zależy od nas w tym przypadku, trzeba będzie często sprzątać i tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...