Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

IMG_20210701_175734.jpg

Kabel obecny Sommer SC orbit mkII.

Nowy kabel Belden 9497.

Dobrze, że jakiś czas temu kupiłam przyzwoity ściągacz izolacji.

Jutro powinna dotrzeć szafka, miejmy nadzieję uda mi się ustawić wszystko jak chciałam.

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek musiałam mocno pogłosić żeby coś usłyszeć. A jak usłyszałam to: obcięło wysokie, całą energię i przestrzeń. Aż sprawdziłam czy coś źle zrobiłam bo jest bardzo słabo.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety .........  nauka dziś kosztuje. Każdy z nas zaliczył pierwsze nie zawsze udane wybory, ale tylko tak się uczymy i wyciągamy wnioski na przyszłość. 

Osobiście jak czytam o cudownych kablach za niewielkie pieniądze, to odpuszczam pisanie by nie urazić tych wniebowziętych co uważają, że teraz gra im super, zaś w duchu liczę ze kiedyś będzie im dane posłuchać sprzętu na wartościowych kablach.

--------

Popatrzę w swoja szufladę co mógłbym Tobie pożyczyć z moich kabli ... oczywiście to tylko w ramach testu.

 

  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam tego beldena za mistrzostwo świata ale, że aż tak źle? Hmmm 3 możliwości. Albo jest źle, bo nie wpasował Ci się. Albo daj mu trochę czasu na " wygrzanie" jakiś tydzień, dwa po kilka godz słuchania. Proces stopniowy. Po tym tyg wróć do poprzedniego kabla. Posłuchaj na nim trochę po czy wróć do beldena i wybierz " lepszy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałam z głupią miną i miałam uczucie takie samo jak idziesz na zakupy, widzisz świetną kieckę, bierzesz ten rozmiar co zawsze i ... za ciasna.
I szlag trafia całe zakupy 😁 (pewnie nie znacie tego uczucia).

Nie wiem, może ten kabel kompletnie nie wpisuje się w mój "system". Może powinien faktycznie pograć trochę, ale już go odpięłam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dzik napisał:

Człowiek niedowierza i łapie się za głowe, kiedy czyta takie rzeczy.

Ja tak miałem jak zapiąłem przypadkiem ameliniowe kable powlekane miedzią tzw CCA. Przestawiłem kolumny i potrzebowałem na szybko coś dłuższego. Oczywiście nie wiedziałem że to CCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiego grzyba sprowadzać jakieś kable z USA przez Ebaya, zamiast kupić „zwykłe” (czyt. nieaudiofilskie), miedziane na Allegro i mieć z głowy tak mało istotny element systemu? W każdym razie, mowa była wyżej o wyciąganiu wniosków z nieudanych zakupów - też mam kilka na koncie:
1. Polecane na forach, szeptanym marketingiem, święte graale.
2. Super kable, listwy filtrujące, inne bzdety.
3. Agresywnie reklamowane sprzęty z poetyckimi recenzjami „profesjonalnych recenzentów” z masą pozytywnych komentarzy zadowolonych klientów w internecie.
4. Polecany sprzęt z rynku wtórnego, który po miesiącu padł i okazało się, że naprawa przeniesie cenę zakupu.

Dlatego nigdy już nie kupię sprzętu z niepewnego źródła i niepewnego sprzętu z pewnego źródła, dopóki nie zapoznam się z jego kompetentnym testem. Forumowi roztropkowie mogą powtarzać bzdety typu „nigdy nie wiadomo, jak to u ciebie zagra”, „trzeba jeździć, wypożyczać i słuchać, doświadczać <westchnięcie>”, „tu masz link do aukcji z super ofertą w przystępnej cenie” ile chcą, bo jestem już na to niewrażliwy (jak organizm na przebytą chorobę).

Kable? Kupuję nieco solidniejsze od zwykłych - oczywiście miedziane. Bez LSD wszystkie grają tak samo, a właściwie to nie grają, bo kable nie grają, jeśli działają prawidłowo.
 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

A mówią że kable nie grają. To jak to?

Nie grają, jeśli mają prawidłową konstrukcję, a takie można kupić w cenie poniżej 20 zł za metr.

4 minuty temu, S4Home napisał:

Ja wierze że grają.

Są ciekawsze wiary niż w kable - np. wiara w Tarota, uroki, demony etc.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marcinmarcin napisał:

Ja słyszę bardzo wyraźne (nie subtelne) zmiany dźwięku z różnymi RCA.

To fenomen psychoakustyczny, nie wynikający z właściwości samych kabli.

Jeśli jednak jesteś przekonany, że to kabel, to zrób ślepy test i go gdzieś zamieść – wywołasz niemałą sensację, bo nikomu na świecie się to jeszcze nie udało. Kable zawsze przestają grać, kiedy słuchający nie wie, który kabel jest podpięty.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodologia ślepego testu jest bzdurna moim zdaniem.

Weźmy pod uwagę zmianę nie dźwięku ale obrazu. Na telewizorze zmieńmy trochę kontrast, jasność, nasycenie kolorów np. Jak będziemy je zmieniali podczas oglądania telewizora to od razu je wychwycimy. Jak jednak każemy wyjść z pokoju podczas małych zmian osobie która poddawana jest testowi i raz pokażemy jej obraz po zmianach a raz przed nie informując jej o tym kiedy były robione a kiedy nie, to też raczej będzie zgadywać a nie wiedzieć.

 

Miałem kiedyś u siebie spotkanie z audio-kolegami i w jednym z systemów sprawdzaliśmy cztery chyba kable RCA. Było nas trzech i jakoś po zmianie na dany kabel wszyscy mieli takie same zdanie co do wprowadzanych zmian. Jeden dawał krystaliczną górę ale uboższy bas, inny dla odmiany zasłaniał trochę wysokie ale środek i zwłaszcza dół miał mocno wyeksponowany. Pozostałe działały jeszcze inaczej ale wszyscy w tym systemie zgadzali się do jakości wprowadzanych zmian.

To co? Kable w tym wypadku oprócz fenomenu psychoakustycznego wprowadzały jakąś hipnozę i narzucenie woli? Dodam, że każdy miał jakiś swój kabel i raczej nikt nie był zainteresowany faworyzowaniem jakiegoś konkretnego kabla.

 

 

Edytowano przez HQ150
  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HQ150 napisał:

Metodologia ślepego testu jest bzdurna moim zdaniem.

Ludzie z dziesiątkami lat doświadczeń z dziedziny psychoakustyki i kontrolowanego testowania nie zgadzają się z twoim zdaniem. Poza tym bzdurność grających kabli potwierdzają już same pomiary kabli i testy różnicowe, które bezapelacyjnie wykluczają taką możliwość.

PS No i pomijam oczywisty fakt, że ślepy test można wykonać przeskakując pomiędzy kablami bez przerw.

Edytowano przez Dzik
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dzik napisał:

Ludzie z dziesiątkami lat doświadczeń z dziedziny psychoakustyki i kontrolowanego testowania nie zgadzają się z twoim zdaniem.

I bardzo dobrze, ja nie mam nic przeciwko. Wyrażam tylko swoje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HQ150 napisał:

Jeden dawał krystaliczną górę ale uboższy bas, inny dla odmiany zasłaniał trochę wysokie ale środek i zwłaszcza dół miał mocno wyeksponowany. Pozostałe działały jeszcze inaczej ale wszyscy w tym systemie zgadzali się do jakości wprowadzanych zmian.

Ja takie zmiany często zauważam w swoim systemie z tym, że.... bez zmiany kabal. Wystarczy zmiana nastroju. 😜 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...