Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

1 godzinę temu, Asia napisał:

PS. W moim słowniku brakuje wyjaśnienia co to znaczy granie V-ką. Proszę o pomoc.

Seba dobrze napisał.

Audioquesty też niestety lekko podbijają skraje pasma lub jak ktoś woli - cofają średnice. 

I dla tego dostajesz Harmonix RCA i sieciowy Furutech- to kable które preferują średnice.

Kabel RCA Real Cable? to dziwny kabel, ale teraz nic nie napisze.

  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

W moim słowniku brakuje wyjaśnienia co to znaczy granie V-ką.

V-ka to jak pisali koledzy podbicie wysokich i niskich tonów. Granie staje się bardzo efektowne , ale nie mające wiele wspólnego z realizmem brzmienia instrumentów.

Przykład V-ki w equalizerze.

v-ka.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Granie staje się bardzo efektowne , ale nie mające wiele wspólnego z realizmem brzmienia instrumentów.

Ale np w "techniawce" i pochodnych takie granie się sprawdza. Miałem przez krótką chwilę klipsche i akurat taka muzyka grała na nich całkiem fajnie. Ale już jazz czy muzyka oparta o żywe instrumenty i wokale, wypada średnio. Mimo wszystko sporo osób wybiera właśnie takie kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego akurat swój system oparłem na Klipsch RP6000. Ich granie po prostu bardzo mi odpowiada. Do jazzu może jeszcze kiedyś dorosnę, a za wokalami w muzyce nigdy specjalnie nie przepadałem. Uwielbiam powspominać sobie najlepsze lata z młodzieńczego życia typu Love Parade z przełomu wieków, Prodigy, Chemical Brothers itp... Klipsch w takim repertuarze będzie się czuł jak ryba w wodzie. Podstawowa linie Reference to już w ogóle imprezowe granie, uznałem że zachowam namiastkę przyzwoitości kupując RPremiere.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch na liście nie mam ;).

Sama nie wiem czy pisać co mi chodzi po głowie, hmmm. W zasadzie to takie pobożne życzenia, z wielu powodów. A ten rynek jest tak bogaty, co gorsza trapi go ten sam problem co resztę produkcji kapitalistycznej - nadmiar marek, modeli i wersji.

Ale co tam: ATC SCM40, Dynaudio Contour 30, Focal Kanta no 2, Spendor (jakiś) za klasyczny wygląd, Sonus Faber Sonetto, PMC twenty 5.24/26, intrygujące YB audio.

Czy lista ma sens? Pewnie nie bo przy żadnej (poza Kanta) nawet nie stałam. O ile więcej jest do sprawdzenia?

Wypadałoby pojechać na targi i spróbować zweryfikować.

* W tej pogonii za stałym wzrostem sprzedaży coś się traci, w każdej branży. Tu również pełno wydmuszek, które mają pompować sprzedaż w krótkiej perspektywie.

* I jeszcze - z ATC oczywiście te piękne z serii Classic, ale tu już na pewnoTotalizator Sportowy musiałby pomóc ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Asia napisał:

Klipsch na liście nie mam ;).

Sama nie wiem czy pisać co mi chodzi po głowie, hmmm. W zasadzie to takie pobożne życzenia, z wielu powodów. A ten rynek jest tak bogaty, co gorsza trapi go ten sam problem co resztę produkcji kapitalistycznej - nadmiar marek, modeli i wersji.

Ale co tam: ATC SCM40, Dynaudio Contour 30, Focal Kanta no 2, Spendor (jakiś) za klasyczny wygląd, Sonus Faber Sonetto, PMC twenty 5.24/26, intrygujące YB audio.

Czy lista ma sens? Pewnie nie bo przy żadnej (poza Kanta) nawet nie stałam. O ile więcej jest do sprawdzenia?

Wypadałoby pojechać na targi i spróbować zweryfikować.

* W tej pogonii za stałym wzrostem sprzedaży coś się traci, w każdej branży. Tu również pełno wydmuszek, które mają pompować sprzedaż w krótkiej perspektywie.

* I jeszcze - z ATC oczywiście te piękne z serii Classic, ale tu już na pewnoTotalizator Sportowy musiałby pomóc ;).

Ze swojej strony mogę jedynie napisać że Twój teoretyczny przyszłościowy kierunek w postaci ATC serii klasycznej jak najbardziej mogę polecić :) . Ja na nich zakończyłem roczne poszukiwania dźwięku, który w pełni mnie satysfakcjonuje. Niczego już nie szukam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Asia napisał:

Wypadałoby pojechać na targi i spróbować zweryfikować.

Na targach nie poznasz różnic pomiędzy takimi kolumnami.

A przy najmniej nie takich na których mozna bazować i wydać na nie sporo grosza.

SCM40 a SCM100SL to jednak nie ten sam produkt.

Ale zgadzam się że w gronie ostatnio wymienionych produktów są kolumny które potrafią urzec. I być może będą nimi właśnie ATC. Ja jestem olbrzymim fanem PMC i Spendora.

Rozumiem że ani Fyne ani Focale nie zagościły u Ciebie na dłużej?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

SCM40 a SCM100SL to jednak nie ten sam produkt.

Te pierwsze może mogłabym kupić, drugie to raczej sfera marzeń.

3 minuty temu, S4Home napisał:

Na targach nie poznasz różnic pomiędzy takimi kolumnami.

Bardzo trudno jest poznawać kolumny, dużo z tym zachodu.

4 minuty temu, S4Home napisał:

Rozumiem że ani Fyne ani Focale nie zagościły u Ciebie na dłużej?

Obie pary są nadal nasze, Aria na pewno zostanie na jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muzofan napisał:

ATC SCM 100SL grają obecnie w zestawie Naim NAC 272 + Naim XPS DR plus końcówka Musical Fidelity M8s500s

Ano właśnie, do tego stosowna oprawa.

Z drugiej strony nie od razu Kraków zbudowano, może cierpliwość i praca zawiodą we właściwe miejsce, nawet jeśli to nie będą ATM Classic. Idąc dalej trzeba by się na serio zająć akustyką, bez tego traci sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem , że od lat schemat jest ten sam. Zaczynamy od kolumn powiedzmy " polecanych ' jak Dali , Kef, Polk , Fyne , /swego czasu bezkonkurencyjna była Melodika , grała ze wszystkim , prawda Piotrek @S4Home ? :) /, a następnie jak bardziej wgryziemy się w temat, to kończymy na wynalazkach niszowych ,o których na forach raczej głośno nie jest :) Jak przejrzymy się na czym grają ludziska którzy konstruują sprzęt , recenzują go , lub osoby długo związane z audio, to jakoś nie widzę tam Polk Audio itp. A jak pójdziemy w lampę , to już w ogóle dramat , bo te najpopularniejsze marki kolumn nagle wypadają blado :) 

44 minuty temu, S4Home napisał:

Na targach nie poznasz różnic pomiędzy takimi kolumnami.

Na targach nie należy kupować kolumn / no chyba , że wcześniej mamy wybrane , bo cena jest niższa/ ,  nie te warunki odsłuchu, ale można poznać różne sygnatury i mieć już jakieś pojęcie do czego chcemy dążyć.

@Asia jak już masz lampę to zwróć uwagę na Kudosy , stare Electro Voice , stare Klipsch , Pioneery nie wspomnę już o Altecach / a wiem kto ma A7/ :) Zresztą kolega @audiowit coś jeszcze podpowie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Kobieto tak się nie spiesz, jeszcze nie pozbierałaś jednego zestawu w całość a już planujesz przyszłość.

Wpierw ogarnij kable głośnikowe, Chord Clearway to dobry produkt do przetestowania, ja osobiście polecam przetestować Purist Audio Design - Genesis + ten sam RCA

A wiesz ze Twój Haiku gdzieś tam w środku ma schowane lampy, czyli jeszcze testowanie podstawek antywstrząsowych na liście do przetestowania.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

tak się nie spiesz, jeszcze nie pozbierałaś jednego zestawu w całość a już planujesz przyszłość.

Święte słowa! Warto troche obyć sie z dzwiekiem, by w przyszłości mieć bardziej pewny punkt w ktorym kierunku chcemy podążać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, można by odnieść wrażenie, że już w myślach kompletuję kolejny zestaw.
Ale tak nie jest bo na razie muszę dokończyć obecny.

Plus lampa. Aria chyba całkiem z lampowymi się lubi więc nie ma strachu.

Myślę, że to musi pograć jakiś czas, mogę sobie podmienić lampy w hybrydzie i sprawdzić co się zmienia.

Kupić może DDRC, może będzie hit, może nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wpierw ogarnij kable głośnikowe, Chord Clearway to dobry produkt do przetestowania, ja osobiście polecam przetestować Purist Audio Design - Genesis + ten sam RCA

Skoro nie ma jeszcze "skompletowanego" systemu to wrecz przeczy to temu co pisałeś powyżej...

 

12 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ty Kobieto tak się nie spiesz, jeszcze nie pozbierałaś jednego zestawu w całość

Spokojnie na wszystko przyjdzie pora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia Podobno masz jeszcze fyne. Spróbuj moze na jakiś tydzień zamienić na obecnym sprzecie focal na fyne. Posłuchaj ulubione płyty i po tygodniu "wskocz" spowrotem na focala. Gwarantuje ze znow cos odkryjesz w dzwieku po tej zmianie.

Ps: moze nie "gwarantuje" - to troche za mocne słowo 😜 ale jest "szansa" ze dostrzeżesz inny punkt widzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Asia napisał:

Tomku, lampy nie mam na razie,

Znowu jestem trochę do tyłu z wątkami :) Albo za Tobą nie nadążam ..... :)

 

5 minut temu, Asia napisał:

Kupić może DDRC, może będzie hit, może nie.

Spokojnie, jak Bogusław przetestuje ,to DDRC 24 pojedzie do Ciebie. Zobaczysz jak gra Twój system z korekcją pomieszczenia.

11 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Warto troche obyć sie z dzwiekiem, by w przyszłości mieć bardziej pewny punkt w ktorym kierunku chcemy podążać.

Z doświadczenia wiem , że obywanie się ze swoim dźwiękiem niewiele daje. Odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No .. tak to jest jak ktoś spadnie z gruszki.

-

Sprzedaj drugie kolumny, odzyskaj kasę i nie wracamy do tego. 

W drodze masz pakiet do pospinania wszystkiego oraz testów na kablach sieciowych i RCA, zobaczymy co to da i co zmieni, a potem się zobaczy co dalej.

Zabrałem Toslink wiec już napisze jaka jest różnica pomiędzy owym a coaxal ... Optyk z reguły daje bardziej sterylny/techniczny przekaz, ale też zawsze jest bardziej przestrzenne, coax to bardziej naturalne barwy i dźwięk bardziej przykleja się do kolumn.

  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...