Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

ja tam wolę muzy słuchać

28 minut temu, Sanwing napisał:

A na nowym sprzęcie co? Jecznicę smażysz?

 

Bo jeden słucha muzy a drugi robi odsłuchy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchać muzyki można na jamniku po co kupować drogie sprzęty? Fafniak zamiast słuchać to maluje, rzeźbi, kombinuje z zamkami,  każdy ma swojego hopla :). Odsłuchy robi każdy, a to nie wyklucza słuchania muzyki. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem nareszcie udało się włączyć na dłużej Line Magnetic LM 34 i jak lampy się rozegrały to z ogromną przyjemnością się słuchało. Dźwięk wypełnił pomieszczenie, był taki bogaty i mięsisty. Góra bez wielkiej rozdzielczości, ale to dla mnie dobrze bo nie lubię przesadnej analityczności. Bas kontrolowany w wystarczająco stopniu. Ogólnie dla mnie panowała równowaga i dzięki temu bardzo to było przyjemne i wciągające.

Bardzo fajne wokale, kilka razy słuchałam różnych wersji "In the air tonight" w tym wersji Sierry Ingleston. Rewelacja.

Ciekawe jak by zagrały lampy KT88 , które też można tu wpiąć.

Po zgaszeniu światła taki widok (niebieskie podświetlenie 😏) - wszystkie lampy Line Magnetic.

IMG_20210718_230649.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Asia napisał:

 

Bardzo fajne wokale, kilka razy słuchałam różnych wersji "In the air tonight" w tym wersji Sierry Ingleston. Rewelacja.

Wersja the Protomen oraz Peter Nordberg też była ? :D 

Słuchane na el34 ? Wiele osób lubi , kt88 trzeba przetestować - mnie się taki styl nie podoba ,ale też ciężko porównuje się coś słabszego jeśli słucha się coś dobrego ;) konkludując jeśli podoba Ci się bardziej w/w wzmak od mira ceti fezza to wiele mówi o ich 300B - co mnie nie dziwi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @AsiaMyślę, że oprócz KT 88, byłoby też wskazane wpięcie na próbę lamp 6CA7.  One poprawiają lekko rozmazany przekaz EL34, a poza tym jak już kiedyś pisałem, większe zmiany wprowadzają lampy sterujące. To nimi uzyskuje się te odcienie brzmienia. No i to jest PP. Proponuję posłuchać SE lepszej jakości i nie sugerować się mocą wyjściową.

@Kubakk- nie wszystkie wzmaki na EL34 brzmią tak samo i raczej bym ich nie skreślał.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. 

Ja mam 2 artystki które służą mi do "sprawdzania" sprzętu.

Nina Simone

Janis Joplin 

jak sa ciary to jest dobrze ;)

Fezza słuchałem (tylko za cholerę nie wiem którego był z dużymi lampami o ile pamietam) i w porównaniu do haiku był dość" głuchy/ciemny" - nie podobało mi się 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

większe zmiany wprowadzają lampy sterujące

Myślałam o tym, no ale nie mam na tym etapie możliwości sprawdzenia. Trudno kupić lampy do wypożyczonego sprzętu .

W Q21 jest do wypożyczenia Haiku Selene EL34. Na pewno kiedyś sprawdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Upewnijcie mnie proszę co do ewentualnego wpięcia DDRC-22D do układu  Haiku Bright + MF M3SCD + Sonos Connect.

Potrzebne będą dwa kable cyfrowe z MF M3SCD do DDRC i z powrotem ?

 

 

IMG_20210727_182946.jpg

IMG_20210729_135133.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slaw0001 napisał:

Tylko pytanie czy MF może jednocześnie wysyłać sygnał na wyjście cyfrowe i analogowe.

Właśnie dlatego nie cierpię kombajnów , proste rzeczy stają się zaraz skomplikowane.

pewien nie jestem , trzeba sprawdzić w instrukcji , ale wg. mnie w odróżnieniu od wejść/ wyjść analogowych, cyfrowe powinny działać niezależnie.

Sonos po optyku / coaxialu do 22D , MF z wyjścia optyk/coaxial  do wejścia optyk/ coaxial do 22D. A potem 22D z wyjścia  optyk/coaxial do wejścia cyfrowego MF a ten po RCA do Haiku.

W niedziele wracam z zasłużonego urlopu i mogę sprawdzić taką kombinację u siebie na Pioneerze N 70A , bo tam mam też wyjścia i wejścia cyfrowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy jak w tej chwili z podłączonym DDRC-24 połączę MF ze wzmacniaczem po RCA to uzyskam odpowiedź?

Edit. Zakręciłam się - MF mam podłączony poprzez DDRC do Haiku interkonektami na jednym wejściu, a na drugim też poprzez RCA bezpośrednio do innego wejścia Brighta. A Sonos jest przez coax podłączony do MF.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...