Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

I jeszcze inne pytanie - na którym poziomie macie ustawiony Ref Level?

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Jak dotykasz dłonią i wyczuwasz że jest lekko ciepłe

Do pomiaru temperatury dzieci używam "la bocca della verita'", ale ok, RME całować nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Asia napisał:

A co to za termometr?

Bezdotykowy.  Napisane na nim - Etekcity Infrared Thermometer.  Nie pamiętam ale chyba kupiłem na Amazon kiedyś za grosze.

71m9Gq++qmL._AC_SL1500_.jpg

34 minuty temu, Asia napisał:

I jeszcze inne pytanie - na którym poziomie macie ustawiony Ref Level?

Ja mam ustawione na Auto Ref Level (ON)    Takie ustawienie jest zalecane jeśli korzysta się z loudness / EQ / bass + treble

Była kiedyś tu na forum dyskusja o tym ale niewiele się dowiedziałem. Wybrałem więc to co zaleca producent. 

W instrukcji RME można o tym poczytać.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ustawiłam Auto Ref Lev ON, ale w menu powyżej Ref Level +1dB. Czytam instrukcję przez cały czas, ale nie pojęłam jaka jest zależność między tymi dwoma ustawieniami.

Ref level rozumiem w odniesieniu do głośności ustawionej na wzmacniaczu, a Auto Ref jako optymalizację SNR gdy chcemy pogłosić lub ściszać ustawiony poziom.

Zmierzyłam temperaturę urządzeń: RME 32 st., radiator wzmacniacza 47 st. Sporo .

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Bezdotykowy

Chyba pirometr się takie coś nazywa.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona (nareszcie) ze sterowania głośnością pilotem, naprawdę znakomicie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Asia napisał:

Też ustawiłam Auto Ref Lev ON, ale w menu powyżej Ref Level +1dB. Czytam instrukcję przez cały czas, ale nie pojęłam jaka jest zależność między tymi dwoma ustawieniami.

Jeśli włączysz Auto Ref Level (ON)  to wtedy nie ma znaczenia co zostawisz w menu powyżej "Ref Level +1dBu"

To jest ten sam parametr. Tylko kiedy uruchomisz Auto to poziom wzmocnienia (Ref Level) dopasowuje się i przeskakuje automatycznie. Możesz usłyszeć takie kliknięcia wewnątrz urządzenia. To wszystko odbywa się w sekcji analogowej i jest podzielone na 4 poziomy. 

 

Dodatkowo, wzmocnienie sygnału / oraz sterowanie DSP / odbywa się w sekcji cyfrowej (sterowanie głośnością od -114.3dBr do   + 6dBr) 

 

2 godziny temu, Asia napisał:

Ref level rozumiem w odniesieniu do głośności ustawionej na wzmacniaczu, a Auto Ref jako optymalizację SNR gdy chcemy pogłosić lub ściszać ustawiony poziom.

Dobrze rozumiesz, chodzi o optymalizację SNR. Można to zrobić ręcznie jeśli ktoś wie co robi/ lub zdać się na automat.

2 godziny temu, Asia napisał:

Ogólnie jestem bardzo zadowolona (nareszcie) ze sterowania głośnością pilotem, naprawdę znakomicie działa.

Przyciski na pilocie można mapować prawie dowolnie. Można nie tylko sterować głośnością ale zmieniać brzmienie. Leżąc na kanapie 😎

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JohnDoe napisał:

zmieniać brzmienie

Masz na myśli bass/treble?

Wczoraj słuchałam propozycji z wątku Czego słucham. Najpierw płyta Unusual potem Optimisme.

Zmęczyłam się. W pierwszej słyszałam wyłącznie głos, muzyka gdzieś zniknęła.

Druga mnie zaatakowała wysokimi i niskimi tonami. I szybkością.

Nie zgrywa się z Ariami ten przetwornik, znika gdzieś barwa, zostaje wyostrzenie, większa rozdzielczość, ale uszu to nie cieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam, to bylas juz zadowolona ze sparowania Arii z jakas hybryda (gubie sie juz troche w tym watku). Moze lepiej wrocic do tego polaczenia ktore dotychczas bylo najlepsze, tym bardziej, ze w krotkim czasie przerobilas juz mase sprzetu. Bez urazy, ale to jakies neverendingstory jest 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

44 minuty temu, stach_s napisał:

Jesli dobrze pamietam, to bylas juz zadowolona ze sparowania Arii z jakas hybryda (gubie sie juz troche w tym watku). Moze lepiej wrocic do tego polaczenia ktore dotychczas bylo najlepsze, tym bardziej, ze w krotkim czasie przerobilas juz mase sprzetu. Bez urazy, ale to jakies neverendingstory jest 😜

Z Brighta @Asia jest zadowolona z tego co wiem .

Tu chodzi o RME .

Mysle że inne przetworniki firm np. Atoll ,Nuprime  , Abrahamsen ,  bardziej się sprawdzą . Pzdr 

PS 

pisałem wcześniej że dla mnie jest za chudo i mało barwnie . Wolę lekkie podgrzanie na średnicy .

Moze to nie audiofilsko 😉ale tak lubię 

i jeszcze jedno widziałem przynajmniej 2 opisy sprzedających RME - studyjne granie , czyli ubezpieczanie się że to nie gra jak tak jak czytając te fajne opisy .

Ja miałem RME i to kupiłem nie wypożyczone ale mnie nie powaliło , co nie znaczy że jest to słaby klocek , ma masę zwolenników , mojemu koledze się podobało jak mnie odwiedził, więc jak widać każdy ma swój gust soniczny 😏

I podstawa to  z czym RME zestawimy  . To myślę że jest KLUCZOWE.

 

 .

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dedal75 napisał:

pisałem wcześniej że dla mnie jest za chudo i mało barwnie . Wolę lekkie podgrzanie na średnicy .

Moze to nie audiofilsko 😉ale tak lubię .

Z Toppingami będzie to samo. U mnie się super zgrywaja z ciepłymi kolumnami i Cyrusem, ale przypuszczam że dużo osób odbierze je jak Asia RME. 

Przy okazji Topping D90 i E30 grają bardzo podobnie, różnice między nimi sprowadzają się w moim odczuciu do niuansów i trochę lpszej przestrzeni i  dynamiki w D90. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolona z Brighta*, najlepiej o tym świadczy to, że gdy podpinam go po wzmacniaczu lampowym to nie doznaję szoku kulturowego.

Jestem lampowa na 100%, przeszło mi przez myśl jak by RME z lampą i Ariami pracował. Bo ta większa rozdzielczość byłaby pożądana.

Ale dwie lampki w mojej hybrydzie to za mało i do tego Aria, w której brakuje średnicy.

Dziś rano jak włączyłam płytę z Sonosa przepuszczoną przez przetwornik z MF to barwa wróciła, chce się śpiewać.

* Nie wiem co myśleć o temperaturze radiatora ~47 st.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dedal75 napisał:

studyjne granie

Dlatego tak dobrze sprawdza się u mnie przy lampie. RME dodało detali i różnicowania choćby jakości nagrań. Już wszystko co puszczę nie brzmi dobrze , teraz jest rewelacyjnie , średnio lub nie do przyjęcia. Nie bronię RME . Sztuka polega tak jak pisał @marcinmarcin na wpasowaniu urządzenia o odpowiedniej sygnaturze w system tak , by uzyskać ten nasz dźwięk już całości klocków. Taki przykład z życia wzięty :

- pre lampowe + Yamaha MX-1000 + Dali Grand - ciepło , wszystko gra bardzo muzykalnie , zatarte krawędzie dźwięku instrumentów.

- pre lampowe + BC Acoustique EX-502 + Dali Grand - detaliczność przy jednoczesnym zachowaniu muzykalności , już nie tak ciepłe granie , ale jeszcze nie liniowe.

Jeden element jest w stanie zmienić brzmienie , tylko trzeba się wstrzelić w taki który nam pasuje. Proste , prawda ? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok👍 Tomek

Uważam dalej ze RME to dobry przetwornik i preamp , ale nie z gratami które miałem . 

Ale jest  jeden przetwornik a mianowicie Ca SM6 który był u mnie kilka lat a zmieniały się tylko wzmacniacze . Mi podpasowal i żałuję że go sprzedałem 😔

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie, to zły wniosek

Oby.

Bardzo żałuję, że system nie gra tak jakbym chciała wraz z RME bo sam w sobie bardzo mi się podoba, opanowałam już menu, i z pilota można tyle rzeczy zrobić. Wbrew temu co myślałam, nie ma tam aż tylu ustawień, a w każdym razie takich, których nie jestem w stanie zrozumieć.

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Asia napisał:

Oby

Proponowałem NAD D1050, to muzykalny przetwornik z lekkim akcentem na średnicę, brakuje mu wyrafinowania i nie ma żadnych bajerów czy menu, ale słuchałem go bez zmęczenia, no nic .... moim zdaniem "chiński" DAC do oddania, ale doświadczenie pozostanie (jak z kablem z alldrogo)

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale ja sporo jak na zwykłego gościa zmieniłem i strat było również dużo .

Więc to nie uniknione . 

Wymiana czegos teraz czy później nic nie zmieni , zawsze może coś nie przypasować  w miarę upływu czasu lub osłuchania . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...